Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Fabia 1.2 HTP 64 hp


Ашко

Recommended Posts

Колеги,по време на дъждовете ми се случи нещо смущаващо:при пуснат на 4-та степен вентилатор предното стъкло се замъгляваше,при положение,че потокът беше насочен само към него,само с двама души?При пускане на А/С моментално се изчистваше,30сек след спирането му отново се замъгляваше до степен почти да не се вижда.

Първо си рекох,че може поленовият филтър да се е намокрил - щото тази възможност е приятна,без последствия.Ама неубедителна.

Най-вероятно беше друго:теч на радиатора на парното или на тръбите към него в купето.И се ужасих.Добре,ама тази сутрин май нямаше замъгляване.Значи радиаторчето на батко си е здраво!Добре,ама защо ще се замъглява при силен поток от външен въздух/т.е.няма разлика в температурата на въздуха от двете страни на стъклото/,карал съм доста из тропиците,никога не ми се е случвало такова нещо?Тук влажността на въздуха никога не е като в Куба,примерно.

Някой има ли наблюдения над това явление?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,по време на дъждовете ми се случи нещо смущаващо:при пуснат на 4-та степен вентилатор предното стъкло се замъгляваше,при положение,че потокът беше насочен само към него,само с двама души?При пускане на А/С моментално се изчистваше,30сек след спирането му отново се замъгляваше до степен почти да не се вижда.

Първо си рекох,че може поленовият филтър да се е намокрил - щото тази възможност е приятна,без последствия.Ама неубедителна.

Най-вероятно беше друго:теч на радиатора на парното или на тръбите към него в купето.И се ужасих.Добре,ама тази сутрин май нямаше замъгляване.Значи радиаторчето на батко си е здраво!Добре,ама защо ще се замъглява при силен поток от външен въздух/т.е.няма разлика в температурата на въздуха от двете страни на стъклото/,карал съм доста из тропиците,никога не ми се е случвало такова нещо?Тук влажността на въздуха никога не е като в Куба,примерно.

Някой има ли наблюдения над това явление?

1. какъв въздух въртиш

2. топло-студено

3. пуши ли се -мазни стъкла

колата е уптътнена и факторите са много.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смени поленовия филтър / ако не е сменян скоро / и ще се оправят нещата и като караш в такова време пускай прозореца по 1 см.

Със здраве!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ванката те пита много правилно!

Първо се уточни!

И при мен се е случвало!

Но при мен е от рязката смяна на температурата!(топло-студено)!

НА дълъг път досега не се е получавало

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

The Best Forman, на Фабийте като спуснеш стъклото с 1 см и дъжа вали право върху блака за управление на централното и стъклата. Така че, предложението е добро, ако си без централно и ел. стъкла.

Ашко ако караш на вътрешна циркулация на въздуха, при дъжд я изключваш. Иначе каквото са написали и колегите по-горе, провери си поленовия филтър. Няма да ти отнеме повече от минута.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато запалиш мотора, пускайки вентилатора, той вкара по-топъл въздух от този навън. Просто трябва да потеглиш. От течението радиатора се охлажда и вкарваният въздух се изравнява с този на околната среда. В такива случаи помага климатика. Включвай го докато покараш 10- 15 мин и нещата се оправят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи,ще се опитам да уточня:

1/Вентилацията е на режим външен въздух/не бих хленчил,ако беше на вътрешна циркулация!/.

2/Времето беше дъждовно/софиянци помнят/,външната температура беше около 18 С.

3/Поленовият ми филтър е на 2 К,та даже преди седмица го свалих и го изтупах,щото събира разни боклуци от дърветата,под които паркирам.

4/Да,пускам климатика,веднага изсушава,ама при 18 С не се издържа дълго.Климатрониците,например,умеят да пускат едновременно и топъл и охладен въздух,точно с тази цел,за да изсушават стъклата.

5/По време на пътуванията/из София,на по 15-тина км/,и експериментирайки,слагах ключа на парното на 22 С,и изсушаваше за 2-3 мин.

6/Прозорецът ми през цялото време беше отворен 3-4 см,а при експериментите дори и двата отворени до долу,ама това слабо се отразяваше на смущаващото ме потене на джамовете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...2/Времето беше дъждовно/софиянци помнят/,външната температура беше около 18 С...

 

Мисля, че тук се съдържа главната причина...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поленов филтър се продава в ЕТ.

18 лв.-обикновения поленов.

28-29лв. (не помня точно, но има телефони за това) - по-луксозния вариант, дето не пропуска миризма. С активен въглен е, но в Сф се запушва за 3-4 месеца и след това си е като обикновен поленов филтър.

Въпрос на избор. Сигурно може да се намери и извън ЕТ, но за 4-5лв. разлика с оригиналния и при положение, че се сменя на около година, не мисля че си струва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поленов филтър се продава в ЕТ.

18 лв.-обикновения поленов.

28-29лв. (не помня точно, но има телефони за това) - по-луксозния вариант, дето не пропуска миризма. С активен въглен е, но в Сф се запушва за 3-4 месеца и след това си е като обикновен поленов филтър.

Въпрос на избор. Сигурно може да се намери и извън ЕТ, но за 4-5лв. разлика с оригиналния и при положение, че се сменя на около година, не мисля че си струва.

Аз за 14,00лв си взех поленов филтър, на ФИЛТРОН.

 

Довобен съм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и при мен е така

не се плаши.

случва се когато навън температурата не е много висока но пък за сметка на това влажноста е висока (примерно като вали).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това се случва поради влажния въздух, които влиза в купето. След жеги 35 градуса и работа на климатика на пълна мощност, а след няколко часа спад на температурите до 20 градуса и валеж, това е нормално. Про това положение и асфалта излъчва много пари. Всичко е ок :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

The Best,ако се сложи на вътрешна циркулация става още по-лошо.Тогава влагата на издишания въздух няма къде да се дене и се лепи по стъклата.

Благодаря на всички за успокоителните думи,олекна ми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди време ми замръзваха даже стъклата отвътре зимата и почнах след мивка да си забърсвам с вестник и някакъв препарат и се загледах ... хората ми забърсваха таблото с мазния препарат и стъклото с една и съща кърпа ... та като е мазно отвътре и отвън резонно е да се поти отвътре и да не чистят чистачките както трябва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.