Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Чистачки - почистване или нови?


hamsia

Recommended Posts

Здравейте,

наскоро си карах колата на леко пребоядисване и в суматохата да прибера всичко за да не си познаят нещо, съм забравил чистачките.

КАто си взех колата беше в отвратително състояние(даже и вътре - незнам какво са правили там), но с най голям зор почистих стъклата - бяха залята с някаква много мазна течност - може така да е технологично - незнам.

Както и да е - почистих ги но това "нещо" беше и по чистачките, а те бяха на 2 месеца.

Сега в дъждовете особенно се вижда че мажат здраво - преди това просто бяха перфектни - все пак нови бяха.

Та въпроса е:

Има ли начин да ги почистя или поне да не мажат толкова?

и още нещо - на изложението попитах тия от ЕТ дали мога на моята Фабия 2000г. да сложа от тези новите чистачки - безшарнирни.

"Човекът" на щанда ме убеждаваше, (както винаги), че нямало смисъл да си вземам такива - като един от поне на мене смислените доводи, които избълва беше, че при този модел чистачките не се криели от каря на капака и по този начин при по-висока скорост нямало добро прилепяне.

Има ли някой идея дали мога да си сложа такива и какви биха били евентуално недостатъците?

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не разбраХ-двоумиш се между нормални чистачки и Бош Аеро,или?????

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И двете - за момента ще се опитам да карам със старите, но явно са доста пострадали гумите.

А занапред смятам да си сложа новите.

Та ако няма вариант да оправя старите - направо на новите ще мина;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми то не виждам как може да се оправят стари пера...ама!

Аз замислям да си сменя моите с такива на Бош-но ще изчакам и тази зима да изкарат-защото досега нямат признаци за изновсване!

А определено Боша си заслужава парите(от 50-до 70лв мисля че са-според дължината)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз смятам, че е разумно да заложиш на Бош-а. Румстъра е с такива и сега по дъждовете съм страшно доволен от тях. Чел съм, че са с по-аеродинамична форма от "нормалните" чистачки, което им осигурявало по-добро прилепване към стъклото. Което ме навежда на мисълта, че човека от щанда може би не е бил прав, пък и вече няколко Фабии с чистачки на Бош виждам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано в началото му се вързах, защото погледнах на други коли - някак си капака стои малко над тях и ги покрива, но какво ото това- при работа те не се крият от капака.

А четох, че новите стават за моята кола - затова май натам отиват работите, щото не си е работа да замазва.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм с едни от метро за 4 лв :mrgreen: и досега -1 г-нямам никакви оплаквания.пък и съм по-навит всяка година да давам по 4 лв отколкото някакви от 50 лв,дето ми ги крадат когато си поискат ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз си мисля, че е хубаво да дадеш 50+ за аеродинамични чистачки ;) Но като колегата todor_velikov, минах случайно през Метро и мернах едни чистачки, които пишеше, че са с графитено перо (Сеат-а ми беше с такива - с графитено перо и бях супер доволен...но си бяха от Испания), на невероятната цена от...2.90 лв. Намерих за моята кола размера и си взех, не защото ми трябват, а просто защото мойте са на 5 години вече и си мисля, че е крайно време да ги сменя, макар че чистят добре. Та взех си аз от тях и в последствие се оказа, че едната трябва да е по-къса, а и на всичкото отгоре, захващането на чистачката за рамото беше съвсем различно. Та без да се замислям, свалих чистачките и за около 15 мин им смених перата, като едното отрязах леко, за да пасне на размера. Ами мога да кажа, че за тея 2.90 дето платих съм направо потресен! Чистачките не чистят добре - те са просто перфектни! Колегата pow беше с мен, когато ги пазарувах, та ако има някаква грешка с цената - да ме поправи :mrgreen:

Мисълта ми беше - дали наистина е нужно да даваме куп пари, след като има и друг вариант? Наистина съм невероятно изненадан от чистачките за има-няма 3 лева! А са Даниеле, помисли дали да не втечниш останалите пари от аеродинамичните чистачки в онази приятна кехлибарена течност, дето я сервират в кафенето на пазара в Младост дет бяхме в онея жеги smile021

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aerotwin-a на Бош са уникални чистачки. Наистина са скъпи но всеки си решава дали да си ги купи. Аз ако имах пари веднага си ги взимам за реното. А тея глупости че не прилепвали и т.н. просто не трябва да се слушат. Октавията е с такива чистачки и с тях забравяш за атмосферните условия навън.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пари за пенливата течност ша намеря.

Сега ако кажете къде около Младост, Дървеница или някъде около Шипченски проход има чистачки- равни няма да имате :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако не ползваш от препарат за чистачките ,а само водаможеш да слагаш вътре по 2-3 капки веро.чисти идеално ,иначе само с водата маже много ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

октавията ми е на 2г и 7 м....с "безшарнирни чистачки"..на пьт сьм да купувам за втори пьт такива...мене ме карат по около година..след това започват адски да стьржат.чува се един доста дразнещ звук като ги пуснеш...по доволен бях от чистачките на старата ми октавия които си бяха сьвсем нормални.."шарнирни"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.