Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Аудио плейър (LG) - телефон?


Recommended Posts

Здравейте!

Имам аудио плейър LG LAC-M6500R. Като го взех от технополис (преди година) ми го вързаха там :evil: . По-късно сложих допълнителни говорители, изведоха ми USB входа от основното тяло (не от панела) и реших да вържа разните "екстри" - жички, дето не са толкова основни. Вързах го към ключа на фаровете (имаше такъв кабел, 3 "DIMMER (PINK)") - дотук добре, голяма радост. Пускаш фаровете и дисплеят почва да свети 2 пъти по-слабо - вече можеш да караш нощем без таванът ти отвътре да е син. Радиото изключено- фаровете светват - светват и бутоните на радиото.

Има обаче една жичка "4 TO IGNITION (RED)", дето като я вързах изобщо не работеше устройството. Въпросната жица сега е свързана директно към акумолатора и всичко е ОК. Предполагам, че радиото пищи ако светят фарове и няма контакт.

Другият кабел, с който въобще не съм наясно, е "2 PHONE (ORANGE)". Това за какъв телефон ще да е? GSM? Защо е само 1 кабел? Аз се надявах да мога да си вържа "свободни ръце" към аудиото, за да ползвам говорителите на колата и микрофона на хендсфриито, обаче там мисля, че са поне 2 кабела за слушалката :) .Благодаря предварително :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма как по стандартен начин да свържеш стандартен телефон директно към плейъра. По всяка вероятност това е кабела за свързване към car kit, т.е. за свързване на телефонна система към плейъра и когато някой ти звънне плейъра автоматично да намали звука си, така че да чуваш през говорителя на кар кита събеседника си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега моя плеяр е JVC и има функция "DIMMER", която му намалява светлината от дисплея на около 50% (за да не ти става тавана син)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеци по-късно...
Няма как по стандартен начин да свържеш стандартен телефон директно към плейъра. По всяка вероятност това е кабела за свързване към car kit, т.е. за свързване на телефонна система към плейъра и когато някой ти звънне плейъра автоматично да намали звука си, така че да чуваш през говорителя на кар кита събеседника си.

 

 

Точно така е (при подаване на маса) към кабела - (от каквото и да е handsfree) звукът или се намалява с 80% или се включва mute.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи предполагам, че ако реша да ползвам въпросната екстра, ще ми трябва кар кит. Имам си едно разглобено хендсфрии, май ще потърся някви активни колонки и ще пробвам да си измайсторя нещо нататък... Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.