Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Вода под педалите


Spidercho

Recommended Posts

Откакто вали и под педалите ми става локва дълбока 2-3 см. Не мога да определя откъде идва точно водата. Под таблото има някакъв дунапрен, който е прогизнал. Преди две седмици ми смениха предното стъкло, но няма видими признаци нещо да не е наред. Има ли вероятност да тече от друго място или да се търси причината в стъклото?

Интересно е, че докато я карах вчера 300 км в дъжда и долу беше сухо :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен капе, но от дясната страна.Тия дни съм се наканил да сменявам арматурното табло, така че ще го разгадая тоя проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен е така, но в никакъв случай не мога да кажа, че се образува локва.Просто личи, че влиза вода, но от къде?Все още не съм установила?Може би трябва да се свали таблото и да се види.Но както се досещате, сама няма да се справя, така че ще чакам да му дойде времето :mrgreen: !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има два начина да решите проблема ... единия е да превърнете проблема в атракция - освен водата пускате по една златна рибка и някоя и друга тревичка и имате мобилен аквариум ... сега сериозно - около стъклото няма какво да тече толкоз освен ако не е много покъсан маншона на снопа с кабелите , но и той е доста високо и за това не е лошо като престане потопа да силиконясате уплътнението и да стискате палци да хване това е , което ми идва на прима виста.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявайте, че опитът ми е от Фабия но може пък да се окаже полезно.

На мене като ми миеха колата ми капеше(направо си течеше) в педалите и в краката на навигатора.

След дълго изследване разбрах, че са се запушили отводнителите под предното стъкло и водата прелива и влиза май в инсталацията на парното и оттам тече в караката.

За това откъде минава не съм 100% сигурен, но ми мокреше филтъра за купето, но след като се изчисти шумата, вътре настана нормална обстановка.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и при мен беше така миналата година,докато случайно не вдигнах мокета и видях че на ламарината под педалите на водача ,пък и отдругата страна има две дупки за изсушаване на купето при наводняване,но при мен тапите липсваха и оттам ми се пълнеше с вода.сега съм ги залепил с капачки от буркани и силикон(знам че е грешно) но за сега не ми е било мокро.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

съжелявам за офтопика

 

 

колега колко ти струваше новото предно стъкло?

че моето е цялото "нацвъкано" от камъчета и като карам нощем ме дразни адски много. някой с по-силни фарове да ми светне и нищо не е вижда... все едно сами сложили мрежа пред очите!

 

 

доколкото до този проблем аз го имах при 120-ката и се оказа че пода под краката на шофьора е изгнил. в момента на фаворита такива проблеми нямам.

 

Провери както каза един от колегите отпред край парното ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

съжелявам за офтопика

 

 

.........колега колко ти струваше новото предно стъкло?

...........

 

90лв.триплекс +10лв. монтаж. Предлагаха ми и секурит за 70лв., но за 20лв. не си струва риска.Звънял съм навсякаде и разликата в цените е нищожна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След дълго изследване разбрах, че са се запушили отводнителите под предното стъкло и водата прелива и влиза май в инсталацията на парното и оттам тече в краката.

Засега и при мен е такава версията, ще ходя да ги оправят някой ден.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега колко ти струваше новото предно стъкло?

110 лв с монтаж, затъмнено в горната част. Фирмата беше Protector или нещо такова или бъркам, не помня :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ти кажа не гледах при мене как ги отпуши - но стана за 2 мин.

Бръкна май някъде около жабката или откъм филтъра на купето - и аз незнам , но предполагам, че е така, защото имах от гадните листа дето запушват вътре в купето.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Аз имах същият проблем и след като разглобих цялото табло се оказа че имам 2 дупки под акомулатора. Историята започва преди 3-4 години, когато баща ми го домързяло да свали акомулатора и доливал дестилирирана вда директно върху колата. Следователно преляло и кисилината попаднала под акомулатора. За 3 години бяха станали дупки с диаметур 2 см, 40 лв ремот и сеха е суха. Проблема беше точно такъв - като карам - няма проблеми, като е паркирана и вали, вътре беше мокро. Другите 2 варианта за да попадне вода в купето са: през уплътнението на предното стъкло или на врата или ако е ударена от долу, да се е разместила няко от тапичките, които са на дъното на купето, точно под педалите. Във вторият случаи обаче водата ще е по мокетчето, а не отгоре защото то е хидро изолиращо.

 

 

Favorit 1.3 1994

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 месеци по-късно...

След последния дъжд се оказа, че при мен теч вече няма (надявам се за постоянно). Явно беше пропускала една гумена тапа на жилото на километража - свалихъ го и я напълних хубаво със силикон (тя е направена чашковидна). Течът ми беше в краката на шофьорското място, като най-вече над педалите - при ускоряване миеше краката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 месеци по-късно...

Здравейте, на мене пък ми течеше във вдясно, след дъжд имах локвичка вдясно. Вляво прокапваше леко, всичките дунапрени отдолу бяха мокри. След 100 разглабяния, залепване на стъклото и уплътнението със силикон и след като се установи че продължава да тече реших за последно да поразгледам по обстойно. След махането на чернота пластмаса със чистачките, видях две дупки на ламарината, предполагам че някога са имали тапи. Оттам при дъжд тече вода и се просмуква надолу по купето и през цепките влиза вътре, запуших ги и край с проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.