Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Запитване отностно защитата от лоши пътища на Румстър ...


s_stoqnov

Recommended Posts

Здравейте,

Знам, че по темата е изписано много, но се оказа, че не е това, първо което прочетох тук и второ, което ми казаха от Шкода и моя дилър при изработване на офертата за нашето Румстърче.

Преди два дена попаднах в дупка и отидох на канал да видя дали има някакви поражения от долу. И каква ми беше изненадата да видя, че така смело пропагандираната и препоръчваната защита на двигателя се оказа НЕ метална а проста скапана пластмаса или там от каквито съставки е направена! Но факт е, че да я бутна с пръст ще я пробия!!!

Моля, някой който има такава опция, по възможност с Румстър, да опише своята!

Благодаря Ви предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз знам само, че срещу 300+ лв (не помня точно колко) може да се сложи метална кора под двигателя, като това не е задъжително да се прави в завода, както повдигането на окачването. В интерес на истината нямам защита от лоши пътища на румстъра, с фабричната пластмаска съм отдолу. Ако при изготвяне на договора за колата сте написали и защита от лоши пътища, но нея я няма трябва да се разправяш с ЕТ, защото това е голяма издънка от тяхна страна, за която при повече желание от твоя страна може да ги съдиш.

 

П.П. Сигурен ли си, че въпросната "защита от лоши пътища" не включва само увеличаване на клиренса? Нищо чудно за метална кора под двигателя да се доплаща още, все пак това е ЕТ, а там трябва с ченгел да им вадиш думите от устата :evil: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм сигурен, че се вдига клиренса НО съм сигурен в думите на дилъра и тези от ЕТ. А те бяха: метален оребрен щит под двигателя на цена от 317 лв!!! Е поръчах го и сега кво ... това е възможно само в тази скапана държавица ...!

 

P.P.

Не ме разбирайте погрешно! Обичам Родината си но мразя държавата (колкото и банално да звучи) ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В такъв случай отиди до представителството(ако не ме лъже паметта от комплекса в Надежда си беше взел колата), откъдето си взел колата заедно с договора за покупко-продажба (въпросната защита трябва да е отразена в него) и им начукай канчето. Потърси мениджъра по продажбите Константин Костов, служебния му телефон му е 02/813 700, вътрешен 122 или 123, за да не те размотават продавачите и да се чудиш какво да правиш и към кой да се обърнеш. Вече почвам да си мисля, че тези от ЕТ на вързано куче хляб не могат да дадат :evil: . :smt034

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За нищо, стискам палци да се уредят нещата. Пиши после как е минало. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,

 

пластмасовата кора е стандартна на всички модели. Тя е за аеродинамика. Послушай Гогата и тичай в ЕТ с договора. Забиваш пръст и питаш защо я нямаш. Съответно ако нещо протестираш заплашваш с агенция за защита на потребителите и т.н. В крайна сметка си си в правото!

 

Бах го. Аз ли съм късметлия или просто не съм претенциозен!??!?

 

Поздрави и успех. Брой и мойте палци в сметката :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бах го и аз! Тъкмо мнението ми за ЕТ бе тръгнало в положителна насока и те направят нек'ва чудна издънка! Като в поговорката за вълка и козината... Извинявам се за smile188

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Бах го. Аз ли съм късметлия или просто не съм претенциозен!??!?

 

offtopic

 

PRR, по-скоро си късметлия :D . Мене се опитаха, според мен по-скоро неволно, да ме прее...цакат с алармата, колегата с кората под двигателя :evil: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А след като е взел колата е подписал приемопредавателен протокол и дори да е нямало тая защита тои е подписал че всичко си има колата и не вярвам да му я въстановят. Ние с баща ми като ходихме да зимаме октавията се опитаха да ни дадат по евтини стелки, ама аз огледах всичко отвън, отвътре и не успяха :) . Преди това приятели ми бяха казали много добре да огледам всичко. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

pesho_b, и аз бях подписал приемо предавателния протокол още преди да се усетя, че са ме минали с алармата, ама в последствие оправиха нещата. Страха от Агенцията за защита на потребителите е голяма работа :mrgreen: . Принципно си има начин да разберат, че липсата на тази кора не е следствие от намеса на колегата с цел да ги прецака, болтовете по колата са намазани с боя, така че, според мен е твърде малко вероятно да му направят проблем или да кажат, че кора е имало, но той я е махнал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е ебатти и унижението ... даваш им толкова пари и вместо да си спокоен, че всичко ще е наред, те да те карат моля ти се да се вреш под колата като някакъв плъх и да изследваш всичко ... педерастия се шири в тази държавица ... ама на всейде се шири!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е ебатти и унижението ... даваш им толкова пари и вместо да си спокоен, че всичко ще е наред, те да те карат моля ти се да се вреш под колата като някакъв плъх и да изследваш всичко ... педерастия се шири в тази държавица ... ама на всейде се шири!!!

 

За съжаление тях маи много не ги интересуват клиентите. Е, аз за сега няма от какво да се оплача освен от това че не можаха да оправят автоматичното отваряне на багажника от дистанционното, но и без него се живее.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А аз като си взех колата не подписах приемо-предавателен протокол. Двата екземпляра още са у дома - нещо ме пропуснаха. Дали не са умирали от страх, че ще отида втори път да си търся колата? :D:D:D

Стелките /оригинални/ ги купувах отделно от щандчето за резервни части.

Сега по темата за металния щит под ДВГ - колегите от руския форум коментираха, че формата му е такава, че намалява още и без това малкия просвет.

За Октавия 1 бяха измерили просвет под щита само 9 см!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще да се стърже отдолу и искри да излизат ... ИСКАМ си скапания метален щит!!!

Няма някакви лайнари да ме правят на МАЙМУНА и после да ми изпиват парите по ШИБАНИ курорти!!!

Свят ще им се завие на копелдаците ако не възтановят това за което съм платил!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,

 

Пази си нервите за ЕТ! И спокойно. Ако в договора я има ще я сложат. При това за тяхна сметка. Не се притеснявай. Просто ако нещо се заядат "кротко" им заявяваш че звъниш в Агенция за защита на потребителя. Не е лошо да им имаш номера де. Може да поискаш и среща със шефа на ЕТ. Мисля че бързо бързо ще се ориентират от къде духа вятъра. Те много добре знаят че ти си в правото си и че ще то отнесат много сериозно ако не оправят грешката си.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моята колица защитата от лоши пътища е само повдигната трансмисия, а щита го поръчах отделно. Като си я купувал да не би да си мислил, че защитата от лоши пътища включва и щит.?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моята колица защитата от лоши пътища е само повдигната трансмисия, а щита го поръчах отделно. Като си я купувал да не би да си мислил, че защитата от лоши пътища включва и щит.?

 

За "вдигната трансмисия" за пръв път чувам. Вдигната трансмисия, означава, че и двигателя трябва да го вдигнат, заедно с нея. Предполагам си искал да кажеш вдигнато окачване ;) . Иначе, колегата не е "мислил", че защитата включва щит, така са му казали.

 

П.П.s_stoqnov, какво стана? Говори ли вече с ЕТ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Да Гога говорих с ЕТ и по-точно с човека, който ти ми препоръча. Наистина културен и компетентен. Той ми обясни, че окачването е повдигнато малко и щита е от подсилена пластмаса (каквото и да означава това). Но факт е, че не е метален (както ми казаха преди именно от ЕТ).

Държа да се извиня за грозните думи, които въведох в този иначе много културен форум (Няма да ги изтъркам!). Ако някой се е почувствал засегнат от мен, моля да ме извини. Не искам да се оправдавам но ми е ПИСНАЛО от отношение към клиенти и въобще към граждани в тази държава (във всеки един аспект и от всяка една институция)! Ако първоначално ми бе обяснено като хората какво точно представлява опцията, пак бих си я поръчал и бих си купил и металния щит! Просто нямаше да ги има тези нерви от моя страна и компрометиране на ЕТ. Така че и двете страни губят според мен! Дано си вземем поука!

Успех и благодаря на всички за подкрепата и съветите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

s_stoqnov, радвам се, че сте изяснили нещата. За жалост на доста хора в ЕТ им е практика да говорят на изуст разни неща, които често нямат общо с реалността. Иначе, относно щита, доколкото знам е същия като на Roomster Scout и е от армирана пластмаса( и аз не знам какво точно трябва да значи това :mrgreen: ). Дано никога не ти се наложи да го ползваш по предназначение ;) . Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

s_stoqnov, хубаво че, си си разрешил проблема.

На соц. Ладите и Москвичите слагаха отдолу две метални планки и аз като млад и неопитен шофьор съм качвал лада върху препятствие, така че предните две колела едва са достигали земята. Ето това е щит под двигателя!

Дори и металните са тънки и аз лично се съмнявам, че ще опазят картера. Цялата защита от лоши пътища си е въздух под налягане. Дори и на Октавия Скаут, капаците отпред и отзад са пластмасови и на снимките може и да изглеждат като метални, но на Скаута на изложението в Сф, отдалеч си личаха, че са пластмасови.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като имах ОКТАВИЯ си бях сложил такъв щит и бях много доволен но сега дилара на ЕТ ми каза че за FABIA няма чудя се дали да не питам в магазина на ЕТ. :?: :?: :?:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.