Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

ченгетата


Марту

Recommended Posts

С право са щели да ти вземат книжката. Заради тези допълнителни 30км, над позволените, умират невинни хора.

Не казвам, че и ченгетата са света вода ненапита, но и ти не си прав.

Спазвайте ограниченията, за да може всеки да стигне там, за където е тръгнал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже аз подкарах темата - значи, че полицаите са прави - спор няма, те си съблюдават закона. Мен ме дразни друго - в нашата фирма колите освен за работе се използват и за извозване на служителите. Т.е. след работа си имам хора, които возя до вкъщи. Абе с две думи колата си е 100% служебна. Естествено шефа като купува 10 коли в годината иска да си вземе ДДС-то и аз не го виня. Освен това става въпрос и за ДДСто от горивата. На 50000км на година при 40 служебни коли - нека всеки да си смята. Така, че недостатък в закона има. Даже в Капитал имаше статия пред седмица по въпроса. Представители на бизнеса са внесли предложение за промяна. Кога ще стане - не се знае. Говори се за 50% приспадане на ДДС за 4+1.

Цялата ми идея е, че фирмата не се опитва да преметне държавата, а обратното. Значи БМВ Х5 му хакват 2 седалки отзад, които после се свалят и става служебна, а Фабията е лимузина. Ей това е.

Относно талона - в талона пише товарен(truck).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, извинете ме за намесата, но 50- 60 лв. бакшиш за мен звучи

солидно.

Полицаите и те са хора като нас, колеги, влизат в положение, но с тези суми ще ги разлигавите. Лично аз минавам с десетарки ,е може и 20 за по солидно нарушение.

Вас ако ви е срам да давате по десет лв, аз не изпитвам угризения.

А колкото до конското дето го четат, те си знаят урока !

Така е при мен, всеки да се оправя както може !

 

Хайде със здраве и по малко спирания !

 

 

:smt017 Аз се разминах с 13.90 за бутилка уиски, а бях с 2.44 в кръвта. Не че е похвално но хората проявиха разбиране че не съм нарушавал закона и оттогава наистина не съм близвал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:smt017 Аз се разминах с 13.90 за бутилка уиски, а бях с 2.44 в кръвта. Не че е похвално но хората проявиха разбиране че не съм нарушавал закона и оттогава наистина не съм близвал.

 

smile020 2.44... Е не ми става ясно как така те хващат пил, при това с 2.44 и се оттърваваш с 13.90, а после се надига глас срещу хората, които са безотговорни, пият и карат и могат да предизвикат ПТП и дори смърт... Чесно, не го проумявам :| Куките се опитват да си вършат работата, но хората продължават да си дават някой лев, стремейки се да избягат от отговорност. Е как ще се оправим? Няма да стане - ясно е! Не и докато се чудим, защо след като имаме регистриран товарен автомобил, куките искат да ни глобят, когато в него превозваме повече от разрешения брой хора... Ми то би трябвало да е ясно - щото сме нарушители! Но нали все някой друг е виновен - я държавата, я на комшията жена му...

Да си призная - не вярвам на очите си, какви чудеса се случват... И вината пак не е у нас...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема тук е най-вече в полицаите!

От КАТ научиха българина, че може да кара както си поиска, да не спазва правилник и знаци, да кара като изтърван и т.н.

За всичко това глоби няма! Актове няма!

Постоянните смъртни случаи няма да спрат. Опитайте се на сръбско ченге да му дадете подкуп... най-много да ви заведе в районното да преспите там! Същата работа е на запад...

Малко са полицаите в България които отказват рушвети и които са склонни да ви опандизят заради такъв.

 

Но това няма да спре никога докато българският полицай е все така корумпиран.

 

По този начин КАТ прави мечешка услуга както на водача , така и на себе си.

 

 

ПП В петък вечерта гледам на бул.Витоша, там където трамвая отива за към пазара Иван Вазов, улицата е забранена за влизане на автомобили от двете страни за около 50 метра където има трамвайна спирка. Та въпросната вечер видях полицаи застанали на кръстовището на Витоша с тази улица(не и знам името). Реших и аз да се поспра да видя за 5мин колко коли ще минат в забранената. Всички 3-4 коли, за това време, които искаха да излязат на Витоша не минаха по нормалния път, а през забранената. Всичките ги спряха КАТ. От там нататък незнам какво е станало... има точно в този район има доста улици които са еднопосочни и никой не спазва това ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема тук е най-вече в полицаите!...

 

Така е, но те са половината от проблема. Другата половина сме ние! Дали и ние не можем да помогнем за намаляването на корупцията като спрем да даваме/предлагаме? Щот много хора казват - "Ами да почерпя..." Докато не се научим да си поемаме отговорностите и да НЕ предлагаме "почерпка", корупция ще има и ние пак ще си мрънкаме, че държавата, куките и не-знам-си-кой били виновни, че сме на тоя хал :mrgreen:

В крайна сметка, ако искаме да живеем като "на Запад", както казват някои хора, трябва да се научим да спазваме правилата на тея от "Запад-а" и да поемаме последствията за които носим пълна отговорност! А не...да почерпим

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен не е точно така... като искаш да почерпиш отиваш в кръчмата , а не на шосето нали?

за какъв "чеп" полицаите трябва да приемат твоята почерпка вместо да ти "щракнат" белезниците и да преспиш в районното и после да бъдеш съден за: "опит за подкуп на длъжностно лице"?

 

за мен това е проблема... айде да бяха натикали и в ареста повечето от пияните шофьори, които дават подкуп, какво щеше да стане?

ами ако бяха прибавили към тях каращите над всякакви ограничения с бесни скорости , пак искащи да "почерпят"?

 

ПП Декември миналата година щеше да стане верижна катастрофа с 3 коли на магистрала Тракия. Пътуваме от София за Бургас и едния управител на фирмата кара служебното Мондео(последен модел с всички екстри). Та както си кара с около 200км/ч по магистралата пред него една Тойота. По едно време между нас и Тойотата се намъкна една Джета-дизел! незнам това "чудо на техниката" как се движеше с такава скоророст но беше между нас и Тойотота... След един завой се оказа че има полицаи с радар на магистралата! Тойотата бие рязко спирачки... от Мондеото както си карахме само изведнъж се видя един огромен облак дим пред нас - Джетата беше набила и тя спирачки и понеже няма ABS гумите блокират и направо запушват... добре че шофьора на нашата кола успя да реагира мигновенно и Мондеото имаше ABS ... в следващия момент видях през облака дим пред нас бронята на Джетата на може би една педя пред нашата броня.... обърнах се веднага към полицаите и те мятаха гневно с палки и ръце в наша посока ... никоя от 3-те коли не спря... полицаите също си останаха на мястото ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде бе колеги, докога така? Хвалите се кой с колко карал - с колко километра, с колко промила и с колко минал за полицая!!! Докога? Мааму стара, 3 пъти са ми взимали талона за нарушения, но лев не съм им дал! Ако имам нарушение - да ме санкционират! Досега не съм имал незаслужена санкция!

 

Някой да ми покаже къде в България е разрешена скорост повече от 130км, че да отида там да си поръчкам новата кола като дойде? Ама наистина много се интересувам къде може да се кара така бързо, та да мога после спокойно да чета как колегата с 200 карал!!!

 

Айде стига - полицаите виновни! А кой им дава парите? Докога? Ако си оставил само един болт, пък той е развит и караш със спукана гума кое ще е виновно при катастрофа - гумата, че е спукана или болта, че не е завит? Образно - гумите сме ние, катаджиите са болтовете - основата ни е спукано съзнание за нас и за околните! А контролиращите "болтове" са си разхлабени пак от нас.

 

Ако тръгна да спасявам живота на някой и феркам с 150 или повече - разбирам да проявят разбиране полицаите! Но погледнете честно в себе си и отговорете дали сте имали само един-единствен път когато сте се движили с висока скорост и сте спасявали живот?

 

Бърза се за "пестене" на време, за тарикатлък, за кеф, понякога за работа... и защото може колата! Е къде в този списък намирате "спасяване на живот"? И коя от тях е добро оправдание като блъснете и убиете (да не се случва, ей) някой? Какво ще му кажете после - сори пич, ама за работа.... такова.... Или ами тя колата си може и аз я понастъпих....

 

Глави си имаме всички, но как ги ползваме???

 

Не целя да обидя някого, но и смятам, че всички можем да караме безопасно, но е много по-трудно и изисква постоянство. Пък и после не "носи кеф". Но не отнема животи!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се разминах с 13.90 за бутилка уиски, а бях с 2.44 в кръвта. Не че е похвално но хората проявиха разбиране че не съм нарушавал закона и оттогава наистина не съм близвал.

 

 

Лелеееее ... ти си изпил поне 3 - 4 питиета и си отишъл да караш ... нямам думи.

 

Но в случая полицаите са виновни. Ако в подобни случай не прибират некой лев "проявявайки разбиране", а направо взимат книжки и водят в ареста или изтрезвителното - със сигурност много по-малко пияни камикадзета щяха да карат по нашите пътищата и много невинни техни жертви сега щяха да са живи.

 

Айде ... да вземат некой лев, като те хванат с 20 км/ч над ограничението ... мога да го приема ... но просто недоумявам как могат да си затварят очите за толкова сериозни престъпления

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

smile020 2.44... Е не ми става ясно как така те хващат пил, при това с 2.44 и се оттърваваш с 13.90, а после се надига глас срещу хората, които са безотговорни, пият и карат и могат да предизвикат ПТП и дори смърт... Чесно, не го проумявам

 

Ами наистина не си стоях на краката, след 6 водки и 4 бири, но в останалото време караше един приятел който не беше пил. за простотията точно 1 км преди нас седнах да карам и ме спряха. между другото си знаех че съм за затвор за поне 24 часа и се бях примирил. полицаите писаха нещо, говорехме си, но според мен не бяха на работа а просто допълнително да припечелят, защото потрулката им беше стара Лада а аз вече такива в центъра на софия особено не съм виждал, няма значение че беше 5 сутринта. просто ме помолиха след един час да им взема шише уиски което се оказа малко поради липса на пари и дори ме пуснаха аз да карам последните 500 метра до нас.

всеки си има глава на раменете и си носи последствията. това че един път съм сбъркал не ме прави автоматично престъпник. пък и статистиката го е показала - който има глава на раменете я използва и става агънце. лошото е че такива като мен са 1 на 1000 може би. всички останали случаи завършват по доста трагичен начин, всекидневните новини ни го показват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И пак ще се изкажа, понеже темата малко си изкриви. Аз си платих на полицаите, но не смятам, че съм извършил нарушение, което застрашава живота на някого. Возих дъщеря си на задната седалка, коята не е застрахована - чисто административно нарушение. Не виждам как застраховката ще спаси живота на пътника, ако не дай Боже нещо се случи. Относно алкохола при шофиране - не го правя. Имма таксита, има жени. Случвало ми се е веднъж да карам на повече от една бира (4 водки)и въпреки, че никой не ме спря, като се сетя и ме хваща срам. Тогава бях доста млад и неразумен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

adrian_m написа:

Аз се разминах с 13.90 за бутилка уиски, а бях с 2.44 в кръвта. Не че е похвално но хората проявиха разбиране че не съм нарушавал закона и оттогава наистина не съм близвал.

 

 

 

Лелеееее ... ти си изпил поне 3 - 4 питиета и си отишъл да караш ... нямам думи.

 

:roll: на мен рекорда ми е 2.8промила ама на тия дрегерите който са на изхода на заведенията. Колко са точни незнам ма бутилка уиски пиинах и едвам съм се крепил на краката си. Незнам в такова състояни на кой би му хрумнало да седне да кара. На мен ми беше трудно да обясня на таксито на къде да кара.

 

и аз съм давал подкупи ама за дребни нарушения.Против тези неща съм ама като направя в 3 през ноща забранен ляв завой като няма нито една кола в периметъра невиждам защо да ми взимат точките а да не им дам 10 лв.

сериозни нарушения не правя стремя се да съм изряден ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз съм давал подкупи ама за дребни нарушения.Против тези неща съм ама като направя в 3 през ноща забранен ляв завой като няма нито една кола в периметъра невиждам защо да ми взимат точките а да не им дам 10 лв.

сериозни нарушения не правя стремя се да съм изряден ;)

 

И според мен има доста недосмислици като цяло в организацията на движението. Разни безумия, на малки улички с по 4-5 коли на светофар брояча да показва 50 секунди примерно....... или нощно време когато пък съвсем няма коли....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес направо беше пълен ужас докато стигна до завод Електроника от жк Иван Вазов!

А вчера навръщане беше същото ...

 

ако някой се сеща маршрут за да избегна задръстването да казва че работата е зле!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

шефа ти е регистрирал колата така щото си е мислел че ще я използваш служебно..не вярвам служебно да се налага да возиш дьщеря си...така че нарушението си е твое ...ако той имаше вина..би могло да предявиш претенций кьм него ако са ти писали акт..моите драйвьри като се вьрнат от пьт и нещо аз сьм виновен за акта..поемам им глобите..логично е.а иначе...то за това има корупция..щото има кой да дава...ако нямаше кой да дава..нямаше да има и кой да взема..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега mitsu , предвид факта , че говорим за Edition 100 / юбилейна серия за 100 годишнината на Шкода / предполагам никой не си е мислел , че ще я ползва като баничарка да развозва кашони с нея ... пролетта някой беше писал и за Октавия Комби RS мисля , която също беше пристигнала във вид на фургон с разглобен салон и това идва от смотаното ни законодателство и от факта , че всеки гледа да спести някой лев при такава покупка ... бедни сме и тва си е .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата разбира се е побългарен Едишън100. Въпросът е, че е служебна е се ползва като служебна. Държавата обаче не е съгласна да не приспадне ДДСто. Затова напълна разумно шефът я регистрира 1+1. Аз пък естествено си слагам веднага седалките и влизам в конфликт с ченгетата. Понеже и обаче не смятам, че по някакъв начин извършвам сериозно нарушение с това преустройство(всъщност възвръщам фабричния вид на колата) предпочитам де си наруша принципите ида дам рушвет, вместо да се белосвам заради шибаните и несправедливи закони. В крайна сметка говорим за един от най-често срещаните служебни автомобили. Този просто има малко повече екстри, които всъщност за един немски автомобил са си стандарт. Предпочитам да дам на ченгетата 50лв пред алтернативата да си купя и да поддържам собствен автомобил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.