Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Свещи за газ


Боби Доктора

Recommended Posts

Колеги, да ви питам - какви свещи ще препоръчате за ползване при газ. Намерих на много добра цена BOSCH триелектродни и едноелектронни? Стават и двата вида за моя двигател.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Bobi,

 

Всякакви свещи които са за твоята кола ще свършат работа. Аз Opel-а си го карах с дву и 4 електродни на BOSCH и ги сменях на 40к км. А имаха още много живот в тях. За всеки случай може да вземеш една идея по-топли свещи, но не е задължително.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По - хубави от каталожните свещи няма ... поглеждаш в книжката , виждаш какво са предписали за колата от Шкода / по марки и модели / . Бош са ми малко антипатична марка по презумцията , че са с най - много ментета на пазара ... аз предпочитам BERU и Champion.

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Специално за газ мисля, че Бриск Силвър са най-подходящи. Шкодата ми беше с такива, сега и Вектрата е такива - оплаквания нямам!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По - хубави от каталожните свещи няма ... поглеждаш в книжката , виждаш какво са предписали за колата от Шкода / по марки и модели / . Бош са ми малко антипатична марка по презумцията , че са с най - много ментета на пазара ... аз предпочитам BERU и Champion.

Поздрави!

 

не е така - за газ са необходими малко по- топли свещи от каталожните . беру са хубави свещи , съгласен съм . щампион има много ментета . аз съм доволен от ац-делко и голдън уоч . последните са малко скъпи но си струват парите .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега само не си слагай бриск от обикновените,че след около 2000 км почват да прекъсват.аз си сложих старите беру,които са на около 40 000км.сега пак мисля да си купя такива. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 години по-късно...

Здравейте колеги!Налага ми се да си сменя свещите,колата ми е Фелиция 1.3 ,чешкия двг.и с газова уредба на метан.

Та по въпроса за избор на свещи: След дълго ровене в сайтове (марка свещи не коментираме),но фирма Бош,дава следния съвет:

Карайки на газ(CNG & LPG), да се намали с една единица, при избора на нова свещ,температурното число, на предписаната от производителя ,за Вашия модел автомобил.

Пример: за моя ДВГ,по каталога на Бош(ако избера Бош),свещите са"FR8DC"(за бензин).А за метана трябва да избера:"FR7DC".

За пропанова газова уредба, знам че има отделни свещи по каталог,но не става ясно в тези каталози,дали производителите само увеличават корозоустойчивостта в свещта,или компенсират и темп. число?! ](*,)

Всъщност чакам мнения за връзката "метанова газова уредба - избор модел(не марка) свещи"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забравих друго: Казвайте "Киров-бош" продава ли оригинални свещи,или ментетета?И дали ги дава по-скъпи от автоборсите?

 

...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.