Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпрос припромяна на собственост


Recommended Posts

Много ви благодаря за съветите!!! :D

Хм... не видях да си има бабичка, а и той нищо не спомена затова. Продавал колата, защото претърпял операция и повече не можел да я поддържа, иначе не би я продал.

Дано не ме набута някак като чуе, че ще се плаща тук и там. Дава колата за 500лв без радиото, за което иска още 100лв. Ама него да си го пуска вкъщи. ;)

Дадох му капаро 300лв. да е спокоен, че съм сериозен купувач. Горката 120-ка е стояла цяла година, ама днеска с мъка запали, въпреки падналия акумулатор, който обеща да го зареди за утре, че то едвам превърташе. Иначе на 2-пъти като запали за кратко се чу живеца в мотора. Почти не е карана ( 71000км пробег). Ама не ми се иска да остана изненадан. Утре дано да я видя как върви. Баща ми има абсолютно същата (тази от аватара). От една година са и двете. Даже са излезли от завода почти заедно. :) Та аз затова и се хвърлих на тази, че някой лош ден, ако се наложи от двете да остане поне една.

Надявам се като я взема окончателно да я стегна колкото мога сам, пък дано като се видим на някой събор и се запознаем да я видите и вие. Надявам се да е на следващия. :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако всичко мине нормално имаш подарък от мене - радиокасетофон Блаупункт + 2 колонки отпред с капачета блаупункт, с които фабрично е излязъл моя Форман преди да го схрускат, така че - радиото не го мисли :)), стига да не искаш нещо по-модерно за музика де ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти FAV135! Ха, дано да стане!

 

Днеска ходихме със собственика на Шкодата до нотариус и там за около 20мин. свършихме работата. Иска ми 30лв. и ми даде фактура. Представих му само следните документи:

 

1. Свидетелство за регистрация на МПС

2. Квитанция за платен данък

3. Полица по застраховка "Гражданска Отговорност"

 

На договора за покупко-продажба пише, че съм задължен да внеса (не схванах къде - може би където досега се е плащал...) :( 2.5% местен данък в размер на 12,50лв. и да представя квитанцията в Данъчната Служба по местоживеене при регистрация на МПС-то.

 

Сега колата си е при собственика. Но разбрах, че в случай на различно местоживеене на продавача и купувача като се ходи в КАТ е задължително да се смени регистрационния номер и трябва да се иде на канал с колата. Но само предполагам... :( Продавача и той не знае.

 

Утре ще ходя да ми даде и документа за минат преглед. После не знам какво да правя. Кога да ида до КАТ-Пловдив и в този случай с колата ли трябва да е при смяна на номера по местоживеене? Знам каквото са ми писали, че трябва да дам квитанцията на ДС по местоживеене след като мина КАТ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш едномесечен срок за регистрация на колата в кат Пловдив.Това става само с колата на место ,тъи като ще ти сменят номера.И да закъснееш не е фатално,глоба 20 лева :lol: .После с новия талон е записваш в даначна служба(стая 506 на асеновградската община) на твое име .А и за канала в кат,бъди спокоен няма да тра качат на него,ще минеш директно.Мноо ги мързи тукашните куки.И честито за колата,много безавариини километри.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.