Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпрос припромяна на собственост


Recommended Posts

Никъде не намерих официална информация, та реших да попитам.

Интересува ме дали при промяна само на собственост на автомобил, който е вече регистриран в България, т.е. има си номера, и новият собственик има адресна регистрация в същото населено място, е необходимо да се кара колата в КАТ или се ходи само с необходимите документи. Четох, че от 13.07 е приета наредба, ако не се сменят табелите на колата, не е необходимо да се ходи и чака с нея, а се редиш само на гишетата. Само, че това инфо не го намерих в сайта на КАТ.

Ето къде видях инфото:

http://dnes.dir.bg/2007/07/13/news1885033.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали не очакваш КАТ да бърза да пусне в сайта си информация, която ще улесни допълнително гражданите? Отиваш с документите на гише 26, после на 24. Тук има малко подробности: http://www.bmwpower-bg.net/forums/viewtopic.php?t=59916

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз за спряна от движение кола минава ли номера или трябва първо да се пуска? щото в БМВ форума се споменава, че ако ти е стар талона първо трябва да си вадиш от новите с 2-те части, а ако е спряна дори няма талон, а само бележка...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мите, за твоя въпрос не съм сигурен. Отиваш с договора за покупко-продажба и според мен се опитай първо да си я превърлиш на себе си, а после да я пуснеш в движение, някак си по-лесно ми се вижда. А старите талони важат до декември 2008 - има време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси много Павка. Утре и аз ще се боря с тях!

 

Моля след това пиши тук как си минал.

 

Поздрави и успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То из трябва да минавам. Ама как не ми се ходи, не си е работа. Мразя мазните бюрократи зад гишетата. Като мина ще пиша и аз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Минах, колеги!

Не е болка за умиране. За около два часа и половина стана работата. Голямо улеснение е това, че не е необходимо вече да ходиш с автомобила, когато не се сменят номерата. Редиш се на 2 гишета и след това чакаш да те извикат за получаване на новия талон на колата. Опашките за половин час се минават, но за талона се чака адски много. Аз до 9.40ч. бях минал опашките, а за талона ме повикаха едва в 11.15ч.

За всичко дадох 21лв.

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеци по-късно...

Да не пускам нова тема ще питам тук.

 

НЯКОЙ колега минавал ли е тоя път в КАТ РУСЕ????

 

Трябва да си прехвърля колата на мое име, с русенски номер си е и аз съм от Русе, та ако някой го е правил тук да сподели моля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, да ви се оплача, отивам в КАТ Русе, и си дочаквам реда, онази ми вика - да ама трябва колата на канала щото талона ти е стар, нищо че номерата са ноши :( пък колата е на части :(.

 

Това така ли е наистина - ако е стария талон трябша ли колата????

 

P.P. Izwinqwam se za greshkite i tazi ;atinica no fonetikata na Vistata me ubiwa naprawo!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

да колега за съжаление е точно така е. Само нов талон в съответната област, с изправни ГО, данък и технически. Само при тия условия можеш да отидеш само с документи в КАТ. Сбираи колата и успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да добавя едно нещо към на Дончо поста, че в КАТ-София става и без платен данък. Възможно е при мен да са забравили да го искат, но аз нямах и не го поиска никой.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз пък доколкото съм осведомен, ако собственика си остава същия а само за подмяна на талона с нов не е необходимо колата да минава каналите :roll: Следователно ако навиеш стария собственик да иде до КАТ да смени талона с нов (разбира се за твоя сметка и срещу почерпка ;)) въпросът ще бъде решен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата трябва да има технически преглед. Аз когата регистрирах каката Смених собственост, номера, но на канал не съм се качвал защото имах валиден технически преглед

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко е на ред - застраховка, данък прегледи всичко, но талона е стар и не може без колата, а в момента просто не може да стигне до там, та явно ще става работата когато я събера :) но в тоя студ - ще видим кога ще стане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

то май имаш срок 2 седмици след нотариалната заверка на договора за продажба, в който трябва да минеш през КАТ, после не знам какво става - предполагам глоба за просрочването. Аз имам подобен случай, но колата е спряна от движение и със стари номера. Затова, както ме посъветваха на гишето, оставих в рамките на срока копие от договора в деловодството на КАТ с уговорката, че ще мина през каналите когато я сглобя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз пък доколкото съм осведомен, ако собственика си остава същия а само за подмяна на талона с нов не е необходимо колата да минава каналите :roll: Следователно ако навиеш стария собственик да иде до КАТ да смени талона с нов (разбира се за твоя сметка и срещу почерпка ;)) въпросът ще бъде решен

 

Има го тоя вариант, но само като си помисли човек че стават вместо 21 2х21 ...

левчетата и разбира как отвсякъде има ДАЙ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За това не знаех и не съм проверявал. Варианта е с пълномощно да се смени талона и после другото.

 

да, и така става, макар че и пълномощното не е съвсем без пари. Прав е и ФАВ135, че ще плащаш 2 пъти за талон, ама иначе пък глобата не се знае колко ще е после :roll: варианти много, постъпи както прецениш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То глобата е сигурна вече, парите не са чак такъв проблем, вярно че е кофти да се дават на бюрократите но по добре от колкото да се хабят излишни нерви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 месеци по-късно...

Аз пък ще взимам една шкодичка от първи неин собственик, който е от София. Колата не е с платени данъци, нито Гражданска отговорност, нито каквото и да било. А на всичкото отгоре собственика не знае какво трябва да се прави, понеже е на възраст и ми даде свидетелството за регистрация и ме праща да се оправям сам. :?

Ама като се ходи при нотариус трябва и той да дойде.

Та, колата е със софийска регистрация. Но искам да я сменя със Пловдивска понеже съм от Асеновград и се водя живущ там. Много бих се радвал, ако някой може да ми помогне спешно със съвети как да се оправя със прехвърлянето. Аз иначе съм в студентски град до 7-мо РПУ и УНСС, ако има някой от форума в близост някъде и може да ми отдели време тези дни много ще се радвам, а тъкмо и ще се запознаем. Тел. за контакти: 088/ 4 - 637 - 526 :D Кликни и затвори е системата за връзка с мен... като рекламите на някои такси компании. :lol:

А за колата ще разкажа повече като стане моя. Инак не е на късмет май :lol:

 

Иначе е същата като на снимката на аватара, но изглежда по-тъжна, :? понеже и тя си е имала премеждия през годините.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хващаш го под ръчичка стария собственик да си плати всички задължения към държавата или ти ги плащаш. Правите застрахователна оценка. Правите договор за покупко продажба при нотариус, ако е женен човека и колата е придобита по време на брака - булката му и тя трябва да присъства и да се подпише. След като вече имаш Договора и оценката остава да направиш застраховка на колата и след това се строяваш в кат в града в който се водиш по постоянен адрес.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук в Сф правите само нотариалния договор, останалото става в КАТ по местоживеене и ще го свършиш сам. Ако е женен трябва да има поне пълномощно от бабичката или да я води и нея. За договора трябва да има и платена гражданска, дължимите данъци към общината са си грижа на стария собственик, ще се наложи да си ги плати като иде с договора да я отписва. Ти ги поемаш оттук нататък, след като я регистрираш в твоята община. Успех! :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.