Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Долива ли се...?


Spartan

Recommended Posts

От година и половина имам Шкода 120 с 5 скорости /125/ от 1990 г.Последното което остана необслужено е кормилната кутия.Поради трудната и достъпност до сега отлагах но вече е почти на 100000 км и не знам обслужвана ли е до сега.Питах един многознайко дето гресира на Дървенишко шосе,но той ми каза че не се долива.А в книжката "Аз ремонтирам..." пише че се долива трансмисионно масло на 10000 км.Да ама като махнах резервната гума се оказа че кутията съвсем не прилича на тази от снимката в книжката и изобщо няма пробка за доливане.Затова има един гумен маншон към лявото предно колело,който е доста омаслен! Установих че е скъсана глупавата пластмасова скоба дето го държи към кутията.Смених я с елементарна метална без да я натягам много.Сега....??? - долива ли се масло в тази кутия или не?И ако се долива - от къде и колко.Някой има ли опит с тази 125-ца? :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не разбирам особено, ама твойта трябва да е с рейка, не с кормилна кутия. :roll: Нека разбирачите да кажат, че аз съм по-скоро лаик с "новите" шкоди :mrgreen: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом има маншони трябва да е с рейка. На други коли там се слага грес, при 120ката не знам как е. А кутията много ясно че се долива, но ако имаш резервна рейка или кутия може и да не доливаш :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

На рейката се долива.

Ако за нацепени маншоните може да е изтекло и се трие на сухо, сменяш ги, регулираш всичко и наливаш маслото - трансмисионно както каза колегата. В раздела литература има книгите за 105- 120 - там има и за рейката писано, колко се налива и т.н. успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.