Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Имам проблем с централното :(


stivan_

Recommended Posts

Здравейте днес си взех Oktavia 1,9TDI 110кс SLX но имам проблем с централното заключване и ел.стъклата на задните врати проблема е следния. като завъртя ключа в ключалката на предната врата да отключа предните две врати се отключват но задните не, отварят се само с дърпане на дръжката от вътрешната страна тогава закопчалката изкача нагоре и може да се отвори вратата.Заключването става само с натискането на заключалката.Проблема със ел.стъклата е следният задните две не могат да се свалят нито отпред нито отзад предните две си работят добре но задните неискат.Може и да прозвучи смешно за някои,но има ли нещо като защита от деца и ако има как се маха.Ако няма на какво може да се дължи?

 

p.s Дълго стана но незнам как по-просто да обяснявам :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има защита за деца, но не съм обръщал внимание как работи точно. Тя се включва/изключва от едно широко ниско копче на шофьорската врата. Има човече нарисувано на него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен, това не от защитата за деца.

Ако беше от нея, щеше да можеш да контролираш стъклата поне от предните врати, а ти и от там неможеш. Заедно с това не ти работи и централното, коте оме води на мисълта, че имаш проблем с компютъра.

Мнението ми не е технически обусновано, но изключвам напълно защитата от деца.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет и честито!

За защитата на задните прозорци се изяснихме, както виждам. При блокирани задни стъкла (с онова, споменатото от колегата продълговато/широкото копче), трябва да можеш да ги командваш от шоферското място без проблем! Колкото до осигуряването на вратите срещу неволно отваряне от деца - номера там е, че не би трябваяло да се отваря отвътре! Но всъщност ти го правиш... Има нещо странно, защото не може задните прозорци да не бачкат (дори и от собственните си бутони - ако правилно съм разбрал), а предните - да. Не може задните врати да не се отварят с централното, а предните - да. Колкото и абсурдно да звучи - смятам, че предишния собственник си е запазил машинките за стъклата и за централното заключване и задните врати са ти осиротяли... Ако имаш време, отвори вратите и погледни. Надявам се да греша, но съм имал такива наблюдения над няколко коли на познати... Ако има липси - бягом марш в някоя морга - нямаш избор (или ЕТ, но сурувакането е болезнено... Все пак са си официалния сервиз - нормално е).

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...като завъртя ключа в ключалката на предната врата да отключа предните две врати се отключват но задните не, отварят се само с дърпане на дръжката от вътрешната страна тогава закопчалката изкача нагоре и може да се отвори ратата. Заключването става само с натискането на заключалката....

Първо, ако колата е чисто нова, беж при продавача (ЕТ) да си блъска главата. Ако не, имаме проблем.

Така, както го описваш, централното при задните врати въобще не работи. Child lock-а ти изключва вътрешната дръжка на вратата, а при мен има и второ лостче във вратата за изключване на външната дръжка. Ако бравата е във вратата, има изведена глуха врътка за да я завъртиш с отверка или автоключа. Обикновено е до бравата и има символ на дете с разперени ръце. Това е за Фабията, по принцип.

При Шкода сега, фабричното централно има функция, при първо натискане на бутона на фабричното дистанционно, да се отключва шоф. врата., а при повторно да се отключва цялата кола. Това кодиране обаче се осъществява само през външен компютър. Понеже говориш за ключ, пробвай да завъртиш два пъти в положение отключване.

За стъклата, щом не работят през предните бутони, провери си бушоните първо, след това разглобяване му е майката.

 

Edit: понеже колегата говори за SLX, вероятно е от първите, защото Шкода отдавна не използва подобни означения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега , ако не е гаранционна колата провери си буксите на задните врати дали са включени добре , а ако е иди ЕТ да ги проверят ... тва според мен е проблем с тях ;)

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почти съм сигурен каккъв е проблема!

Значи първо има такава защита за деца наиситина,тя се намира на шофьорското място,там където се командват всички стъкла.Мисля че има нарисувано едно човече.

Но предполагам че проблемът със задните стъкла може и да е друг.Провери дали стъклата са включени към електромоторчето,т.е. дали механизмът който задвижва всеки от прозорците,моторчето,дали е включено.Става дума за една букса.

На мен в момента ми е изключено ел. моторчето на предна дясна врата,махната е цялото ел. моторче и вратата трябва ръчно да се отваря и затваря.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за помощта, но явно ще се ходи на майстор. Колата е втора ръка още там видях, че не работят и смъкнах от цената надявам се да покрия разходите по ремонта. Пробвах това със завъртането на ключа два пъти, но уви не става, бях го прочел във форума в една тема. Всичките варианти на натискане на големия бутон отпред и този в самата врата, но уви не става.Съмняваме ,че явно наистина са откачени кабели или има изгорял бушон(който не знам къде се намира) защото никакъв звук не се чува при натискане.Видимо не си личи корите на вратите да са сваляни, но знае ли човек.Още не знам как се работи и с компютъра и в книжката пише на италиански и нищо не мога да разбера.

 

p.s Скоро няма ли да има среща някаде?

 

Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Skype Име (Skype name) ICQ Номер (ICQ number)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "stivan_" - Здравей. Аз от 2-3 месеца карам една "Octavia 1.9 TDI SLX", комби, '99 набор. От пред.. на шофьорската врата.. с дългия бутон мисля, че забраняваш командването на задните електрически стъкла (с което спира и тока в запалката), а не на бравите. Забраната за бравите май става от страни на самите задни врати, чрез поставяне на ключа на автомобила в едно гнездо и завъртане! Не съм сигурен но довечера ще погледна и ще се конкретизирам. Иначе при мен има някакъв проблем с централното заключване на задните врати. Като заключа колата, предните врати се затварят идеално, а задните се затварят и точно след секунда сами се отварят! Не знам какъв е проблема но е гаден и доколкото чувам доста скъп за отстраняване :( Отзад във вратите има машинка за централното заключване, която е отлята в едно с цялата брава и до колкото чух се управлява от някаква платка, която се намира в машинката за електрическите стъкла. Веригата е бая дълга! За жалост :( Иначе.. като сложиш ключва в ключалката на шофьорската врата, отключиш и продължиш да държиш ключа завъртян, би трябвало и 4-те електрически стъкла да се свалят до доло. И обратното.. като заключваш колата от шофьорската врата и задържиш ключа завъртян.. и 4-те електрически стъкла би следвало да се затворят! Друго не се сещам за сега по твоя въпрос..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...От пред.. на шофьорската врата.. с дългия бутон мисля, че забраняваш командването на задните електрически стъкла (с което спира и тока в запалката), а не на бравите...

 

Този бутон е само и единственно за блокиране на задните стъкла! Ако ти спира тока в запалката - прегледай си ел. системата! Октавията е известна точно с тези проблеми ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам, че имаш проблем с кабелажа (буксите) към вратите. Ако е пре***н компа - няма да работи нищо - ни отпред, ни отзад. Между другото - всъщност компа не ги прави тези работи. Управляват се от блок за управление на централното и стъклата - точно под конзолата на волана е. Може да се ориентираш къде е по прецъкването на релето, което ти пуска мигачите при отключване например. Провери буксите и кабелите оттам та до вратите. Буксата в блока е една за отзад и съответно се раздела на по още една пред всяка врата (долу ниссо в пластмасовата декорация на праговете близо до средната конзола)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.