Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Дизелов двигател на пистата.


The Best Forman

Recommended Posts

Появи се първият дизелов двигател в серийте за туристически автомобили WTCC в автомобилите на Жорди Жене и Иван Мюлер - Сеат Леон TDI , предвид променливите условия на пистата представянето им е повече от добро - в първия старт Иван Мюлер е шести .

За повече инфо : http://auto-press.net/index.php?cat=6&sub=3351

http://www.fiawtcc.com/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

VooDoo,

 

Що реши така? Да не си карал дизел та да знаеш? Или си мислиш че ония там не знаят какво правят!??!? Да те светна малко за правилата в ралитата - ограничението е 300 конски сили и 2 литра обем! Сега да поговорим за един друг параметър който не се споменава - въртящ момент! Там дизела е много напред. И какво се получава? Ми 300 коня са си 300 коня. Но ги имаш в диапазона 6000-7000 оборота (да речем). Това прави 1/7 от оборотите с които разполагаш. При дизела нещата ще изглеждат като между 3000 и 4000 (примерно). И това прави 1/4! Захапваш ли какво става?

И още нещо. Проблем на дизелите беше теглото. Но при ралитата имаш минимално тегло, което е доста по-ниско от това което отборите постигат. И го компенсират с баласт. Демек двигател който е по-тежък с 20-30kg не е проблемен!

 

Айде стига съм ти обяснявал за какво става и за какво не дизела.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дизелите нямат шанс при тези състезания... :D

 

Защо да нямат шанс VooDoo ... аз не съм на това мнение .. голям фен съм на WTCC ... и съм сигурен че дизеловите двигатели ще са по добри от бензиновите ;);)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aбе брат-ти май освен бензин за тебе нищо не съществува-недей така!

Първо се запознай с правилата на Туристическия шампионат и после говори! :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета, пак подхващаме стария спор дизел / бензин. Май няма смисъл, Вуду си е убеден в своето, ние(тези, които сме писали в темата) не сме точно на това мнение, ама няма смисъл за пореден път да го подхващаме този разговор. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дизелово Порше са направили вече ;) и то още преди няколко годинки, ако не ме лъже паметта :mrgreen: . За Cayenne говоря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Goga,

 

Споко. Темата е точно дизел или не. Ако не ти харесва не я чети :mrgreen: Нали това все пак е спамерския раздел на клуба smile191

 

VooDoo,

Не знам дали италянците ще направят дизелова спортна кола, но определено последните години с дизелите става революция! Това че ти не можеш да го осмислиш си е твой проблем. Факт е че дизели има почти навсякъде! Само да спомена че се обсъжда вариант от 2009 или 2010 да се включат дизелови коли във F1! А там Ferrari няма да пропуснат да се възползват! ВЕрвай ми :mrgreen: И ще имаш италянска каручка с дизел в спортно състезание, и то какво!!!

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пффффффф-колеги стига.......

Това с Льо Ман взе да накъртва ВЕЧЕ!

 

Вуду-явно се ръководи от инатианските топ производители!

Ти ако по това съдиш-дали ламбо,Пагани(това е Зонтата),Порще и тн.

Ти ако разсъждаваш така-дай всички да караме такива автомобили!

Ти като не караш такъв автомобил-кво значи това а.........

Има неща за 5 лева и за 5000000лева!Това е приоритет на богатите хора-да карат такъв автомобил-нормално е кола за половин милион да издава страхотен БЕНЗИВОВ ЗВУК!А замисли се!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а в WRC имали дизел? :roll:

 

smile188 Вуду, а в "Париж-Дакар",състезание не по-малко вълнуващо и интересно за гледане от WRC, има ли дизелови автомобили? :P:lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

VooDoo-без да се обиждаш колега-дай да не говорим за тема за която явно не си компетентен по въпроса!

Едва ли следиш ВРЦ ралита повече от мен и тн(статистика-всеки интернетаджия може да ти извади)!

 

Честно да ти кажа превръщаш се в SKODA_105RS-така мисля че се пишеше момчето от Троян,или Трявна беше(не ми се проверява)!

Че той влезе и за около 2,3 седмици направи МАСТЪР и излезе(явно това му беше целта)!

Без да се обиждаш-ти си същия-дай да пишем-пък какво .........

 

Разсъждаваш като някое бледо рацерче-да имам аз 2.0 ШИСНАЙСИ-пък нека да си изкарвам колата веднъж на седмицата щото повече от 10лева на БИНЗИН нямам!

 

Нека ние си караме дизелите-а ти като по-светнат бензина!

За разлика от твоите постове-където преобладават сметки и тн-кое е колко и за какво-няма нищо лошо,или срамно-всеки разполага с различни доходи-и се простира и си наглася стандарта според тях!

Ето-НЕКА АЗ си карам РСа без да мисля за разхода(дори и до Чехия) с едно каране 110-130 за рали БГ ми даде (5.3отиване:5.2назад)!

Мога да карам и с 200-230-пак няма да се притеснявам-ще ми даде 10-14!

А ТИ-ти си карай БЕНЗИНА-не за друго а защото Ламбо,Пагани,Порше и др са бензинки-щом те са лидери и казват-значи бензин-нищо че ти караш 1и нещо и харчи толкова със 110-колкото моита със 160-180!ЛОЩО НЯМА

 

Замисли се като си фен на ВРЦ-там има ограничение в двигателя 2.0 300кончета!А замисли се-след като от 1.9 Сеат Kупра-или Фабия могат с модификаций да стигнат до около 200-250коня-един двулитров двувалов двигател какво ще прави(щото фабията е едновалка)!

 

Към всички ДРУГИ КОЛЕГИ-С ТОЗИ ПОСТ не искам да отрека качествата на БЕНЗИНА.Разбира се сигурно е невероятно да се качиш в Октавия РС(200к)звук и тн-наслада-аз съм се качал в мустанг ГТ-ми вътре е пластмасов като фабията-но след като запалих и чух рева на мотора-забравих всичко!

Но все дали ще се избере бензин и дизел зависи от много показатели който за съжаление присъстват в нашия живот-и такива аргументи че понеже ВРЦ и др са бензин да си купим БЕНЗИН са смешни!

 

Надявам се ме разбрахте!

 

ПОЗДРАВИ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

VooDoo , не бъркай Лом с Лондон ... тука не става дума бензин или дизел просто отбелязах факта , че има дизелов двигател в пистов шампионат ;)

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.