Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Лошо, мн лошо!


SaiLor

Recommended Posts

Преди 1 седмица чистачките започнаха да задържат, Пускам ги правят един "оборот" и спират. Като се намокрят почват да се движат. Днес имах малко свободно време и ресхих да ги демонтирам и раздвижа щото ми беше ясно 4е са клеясали( ръждясали" . И така махам пласмасите пред предното стъкло и при развиването на чиста4ките леко чукнах стъклото :evil: :oops: и за секунди "пук пук пук" една 4ерта около 30-35 см :( от страната на шофиора :evil: .... примерих се и махнах чистачките целия механизъм беше раждясъл... пък да не жи говортя кво беше под тези пластмаси имах чуството 4е някои катеричка си е направила гнездо там :lol: а и някав филтър съсипан напълно, даже не го знам за кво е . Но както и да е раздвижих механизма със спира4на те4ност слойих малко смаска и го сглобих.

Имам едно питане: Ква е цената на предно стъкло - Octavia 1999г. и каде във варна мога да намеря?

И какъв е този филтър? За какво е ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е поленовия филтър. И аз минах по твоя път като започнаха да ми засичат чистачките. Слава Богу, че моторчето не е изгоряло. Свалих целия механизъм и го раздвижвах на менгеме със всичко сили. smile048

Накрая изтупах филтъра, минах го с прахосмукачката и го сложих пак(по Габровски). :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филтъра е за въздуха в купето (ако говориш за този под пласмасата - от ляво - демек пред пътника). Не е зле да го смениш ;) Колкото до стъклото - бегай при застрахователите и ако можеш да извъртиш нещата така, че да си вземеш стъкло от ЕТ (би трябвало да е оригинално - чешко) след като ти го платят - ще е много добре. Дори ако се налага - додай някой лев... Това е преден джам - важнен е! Имам прилично количество познати със сменени стъкла в "Кобра" (слава Богу, повечето - задни), но трима се оплакаха, че при удар, стъклото става на сол!!! А би трябвало, дори яко ударено, да остане цяло... Иначе - сещаш се, какво става, особенно ако джама е преден и се натроши на ситни парченца...

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филтъра е за въздуха в купето (ако говориш за този под пласмасата - от ляво - демек пред пътника). Не е зле да го смениш ;) Колкото до стъклото - бегай при застрахователите и ако можеш да извъртиш нещата така, че да си вземеш стъкло от ЕТ (би трябвало да е оригинално - чешко) след като ти го платят - ще е много добре. Дори ако се налага - додай някой лев... Това е преден джам - важнен е! Имам прилично количество познати със сменени стъкла в "Кобра" (слава Богу, повечето - задни), но трима се оплакаха, че при удар, стъклото става на сол!!! А би трябвало, дори яко ударено, да остане цяло... Иначе - сещаш се, какво става, особенно ако джама е преден и се натроши на ситни парченца...

Успех!

 

Задни и странични са секурит,а предните триплекс.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ikonoma то моторчето принципно казано няма как да изгори от това.. щото има защита (при пове4ето западни коли е така) примерно като замръзнат 4иста4ките.. според мен проблема иджа от препарата за 4истена на стъклото има сигурна някои съставки които предизвикват ръжда ... 10 години съм карал ладата с ракия и не съм имал никакви проблеми :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и от препарата да е, защото при мен беше блокирала втулката от страната на лявата чистачка и алуминия се беше окислил здраво(едно бяло такова).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Застрахователите са първата опция. (ако има застраховка)

СЛед това в зависимост от това как сте се разбрали - сервиз или пари, действаш.

До колкото знам КОБРА са едни от наи добрите при стъклата. Намират се в Орландовци

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо просто не напръска с WD 40?Имах преди време подобен проблем и аз,напръсках ги и вече всичко е ок.

Отностно стъклото - ако имаш каско всичко е решено....... :)

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.