Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

помощ


vloo

Recommended Posts

малко неясно става от заглавието ама не мога да измисля друго...

та взе да ми духа яко компресия в картера...аз се сещам само за една причина някой да знае друга възможна причина...???

също така ако някой може да ми услужи с динамометричен ключ и скоба за сегменти бих бил мнгоо благодарен и ще почерпя...но няма да дам 160 лева само за труд за смяната на сегментите...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз след дълго мислене се сетих за една потенциална причина да прави тоя номер...мислч че маслената помпа е дала нещо на криво смисъл не се регулира налягането или нещо такова...възможно ли е незнам...ама днес мерихме компресията с колегата PV и установихме че е горе долу в норми на 4 те цилиндъра а за да ми хвърля компресия в картера би трябвало да се губи някъде...но не съм сигурен още търся помощ поне на ъкъл

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има случаи когато компресията не ти показва нищо нередно. Това е т.нар. маслена компресия. Може и ти да изпадаш в този случай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Владо, няма да се притесняваш повече за хвърлянето на масло от отвора на масломерната пръчка - и от мойта хвърля - това е естествено, при всички двигатели е така - стига да не е огромно налягането, че да изхвърля пръчката от отвора. Но при тебе и това не е меродавно, тъй като на твойта пръчка е заминало уплътнението напълно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз след дълго мислене се сетих за една потенциална причина да прави тоя номер...мислч че маслената помпа е дала нещо на криво смисъл не се регулира налягането или нещо такова...възможно ли е незнам...

 

на 2 зъбни колелета няма какво да се регулира или да е ''дала на криво'' каквото и да означава този израз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за помпата имах предвих всмукателната част която е в картера доколкото знам има един клапан със съчма който по някакъв начин регулира маслото...но най-вероятно е маркуча....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.