Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Малкя километрж се нулира сам!?


karaul

Recommended Posts

Здравейте колеги,

Имам следния проблем карам Skoda Fabia 1.9 SDI- Classic 2000 г., и вече за втори път ми се нулира малкия километраж при достигане на цифрата от две (2000) хил. км. :idea: Това първоначално ме учуди, но в след това реших че аз съм направил някоя "поразия". Но не съм. Нарочно не съм го пипал за да достигна пак до тази цифра и днес пак се случи на какво може да се дължи това и дали на някой се е слочвало такова нещо!? :!: Закачих я и на компютър но не даде никакви грешки вече почвам да си мисля, че е нормално, но според мен не е.

Порових се из търсачката и не успях да открия нищо та за това си позволявам да отворя нова тема. Ако някой може да помогне ще съм много признателен и благодарен, защото ми е кофти когато нещо в колата не работи както трябва...

 

Поздрави и безаварийни на всички!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо да благодаря за бързия оговор. :)

Ами аз като я взех (купих) показваше около 8ххх.х и нещо си и км. значи не е много редно сега да го прави!? :?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо да благодаря за бързия оговор. :)

Ами аз като я взех (купих) показваше около 8ххх.х и нещо си и км. значи не е много редно сега да го прави!? :?

 

Сигурен ли си, че е било изписано 8ххх.х Щото и при мен след 1999 се нулира и това го прави от както я имам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да за съжаление съм сигурен, но защо не го снимах тогава-не мога да кажа :roll: , но щом казвате, че е нормално ще го приема к'во да направя.

Поздрави и безаварийни!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами хора, това ви е дневния километраж. На соц ладите се нулираше на 1000км, при Шкода сега е направен да се нулира на 2000км. За да си засичате пътя.

karaul, сигурно е показвал 8хх.х, като .х са метрите по 100. И да иска, не би могъл да показва повече, защото няма повече 7-сегментни цифри.

И да доизчерпим темата. Ако имате бордкомпютър на таблото, той има два режима. При всеки от тях, при достигане на стойностите за време на пътуване (до 99.99 часа) или км на пътуване (до 9999км), всички стойности се нулират, вкл. и разхода и средната скорост на движение на съответния режим, като:

1-вия режим зависи от запалването и при спиране и изваждане на ключа от волана, показанията се помят 2 часа, след което паметта остава без захранване и така се нулира. При запалване на ДВГ, индикацията за разхода, ако до този момент няма, показва --.-, през първите метри.

2-рия режим, НЕ зависи от запалването и при спиране и изваждане на ключа от волана, показанията се запомят, поне докато не отсъедините акумулатора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още веднъж, благодаря на по-запознатите от мен колеги за оказаното внимание. smile159 . Все пак и ние се надявам някой ден да се научим ;) .

Без да искам да влизам в спорове двама (освен мене) човека го видяхме, че показваше 8ххх.х, ама стават и грешки 'дет се вика :lol:

Айде със здраве, благодаря още веднъж и много безаварийни!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "karaul" - Долния ред на километража е за така наречения дневен километраж, който отчита до 1999 и после минава автоматично на 0. Това е нормалното му състояние :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още веднъж, благодаря на по-запознатите от мен колеги за оказаното внимание. smile159 . Все пак и ние се надявам някой ден да се научим ;) .

Без да искам да влизам в спорове двама (освен мене) човека го видяхме, че показваше 8ххх.х, ама стават и грешки 'дет се вика :lol:

Айде със здраве, благодаря още веднъж и много безаварийни!!!!

 

Наистина може да се е шашнала техниката. Дано все по-малко грешки да се случват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано да е тя (техниката де ;) ). И наистина дано грешките да са по-малко със всичко!!! :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Това не е грешка. Просто от производителя са решили, че 2000 км (или мили ако е такъв тип километраж) е достатъчно за тази цел - засичане на временно изминати километри (или мили). А за да го решат това съм сигурен, че са правили пручване сред клиентите. Същата стойност е и при други модели автомобили. След като се достигне тази стойност, както ви е известно той се нулира. А според вас колко би трябвало или би ви се искало да е тази стойност, при която той да се нулира?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.