Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Шкодата умря!! Вече се движи


Recommended Posts

E, щом още не е отишла в леярната - значи е рано да я оплакваш. Още не е мъртва. Само тежко болна. Излей си мъката, попсувай, остави нещата да отлежат (по-зле няма да стане) и пак помисли дали не може да я съживиш и подкараш наново. Сега е много гадно, знам какво ти е и искрено ти съчувствам. Дано не се откажеш. Най-искрено се надявам да се похвалиш някой ден, че всичко са били бели кахъри. :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По това, което пишеш си мисля, че един от главните проблеми е с електриката на колата. Старата ми количка се еб@ваше така и накрая смених абсолютно всички кабели - де що има - и положението заспа! Та...след като обмислиш плана как да действаш, за да не останеш без любимата кола, помисли и над електрическата инсталация. Няма да ти отнеме много време, а и може с някой колега на по бира да човъркате Снежанка ;) Надявам се да успееш да я направиш кукличка, щот вече няма накъде да става по-зле... Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много лошо! Наистина е тъпо да хвърлиш толкова труд и скапания двигател да те предаде. Не можеш ли да намериш свестен двигател някъде? Мисля, че ако с всичкия труд досега беше сложил ладов мотор сега щеше да "късаш" полуоските. Просто малшанс...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

eee, Сашо само не се отчайвай така - ако вече ти е писнало да се разправяш с тая кола разкарай я, ама после да не съжаляваш - така както описваш проблемите ти са доста досадни, но не и чак толкова тежки. Явно имаш ядове с тоците, щом са ти изгаснали толкова неща, но първо си провери бушоните и после потърси добър жичкаджия, щото дори да е от тях сигурно си има някаква причина да горят. Стартера и карба са бели грижи - щом си с ладов карбуратор, значи трябва да си поиграеш с жигльорите и настройките, за да ти станат оборотите ОК... а за мотора така и не разбрах как реши, че е починал?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

e колега недей така...аз съм се сблъсквал със смъртта на една единствена кола която беше първата ми в която се бях возил 20 години и в която бях вложил всичко което имах...но тя умря и знам какво е,но тя бе безнадеждна...а твоето не е така...двигателя ами двигател с малко мъки можеш да си намериш за 70-80 лева читав ...за тоците както каза

zloQQ не е болка за умиране...макар аз сега да съм на дередже че не мога да я карам щото не ми работят повечето уреди... всичко е поправимо...за мен замо супер изгнило купе с изгнили странични колонки вече е крайно зле...давай спокойно и лека полека ще я оправиш па кой с квото може ще помага...

само не на надин.... :!:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм собственик на пациентка. Не съм се отказал да я подкарам отново. Тия дни като не съм на работа май пак ще мина да я пробвам. Напазарувал съм й разни хубави неща... Така или иначе я имам. Да я продам - едно, че нищо няма да взема за нея (250 лева са й много :D ) и второ, че за мен е малко повече от куп стара ламарина.

Спаси колата - не я давай на Надин!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шкодичката умря, GLS проекта умря! :(:( Чувствам се адски нещастен и не мога да си намеря място. Стартера се прееба от седене подяволите, от седене! сигурно за милионен път вече, пак. Проблема който го имаше с оборотите си седи. От нищото се преебаха лампите в купето клаксона, перката на радиатора и аварийките Но най - шибаното в цялата шльокана работа е че мотора почина :( Подяволите та аз дори и не можах да го изюркам за тея 230 км който бях с него :( Шибана работа шибан мотор, не искам малката ми да отиде в надин :( , но ми се вижда неизбежно, искам да се боря но се чувствам безсилен. Толкова много неща и купих и смених. Мъкнах ги шибано пеша зимата висях под нея, докато другите висяха на шибано топло. Бях си в нас когато другите бяха навънка, само и само да има 2-3лв отгоре за шибан притискател. Знам че няма да си взема друга 120ка а това жестоко ме натъжава подяволите. Не ми се започва от шибаната нула, отново за 3ти път. Още от сега ми е ясно че ще се заглеждам по всяка 120ка с мисълта - дай дай да покарам, само малко.... Та аз дори не сварих да и сложа централно и дори и не стигнах да я измия днес :roll: :( Сега разбирам какво му е било на cenarius и на joeless .... все едно те стискат за ташаците. Гледаш тоя отзад как те чака а тя спира мамка му спира.

И най - накрая със сълзи на очи и камък в сърцето, искам да благодаря на таксиджията със chavrolet aveo, който ме издърпа от светофара, оказа се и той стар шкодаджия с богата история, тук е мястото за усмивка, но в момента не знам как се усмихва, идва ми само това :(

Няма ли в тоя скапан свят, в който водя мизерния си живот, и то само заради 1 човек, една свесна, читава 120ка с която човек да си се посъстезава, без да и се счупи нещо, без да изчезнат токове, баз да ме е страх всеки път тоя въшлив стартер ще завърти ли днес мамка му!

 

Няма да се предаваш човек ... щом си стигнал до тук .. можеш да продължиш спокойно ... давай смело напред без да поглеждаш назад и оправай колата , защото истинския фен си остава такъв завинаги ;);)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

повредата в старетера наистина е дразнеща работа - и на мен са ми правили доста мизерии, а най мразя да бутам :evil:

Виж тук Петьо продаваше стартер: http://skodaclub-bg.org/forum/viewtopic.php?t=5556

(за сведение - читав стартер втора ръка върви по 15-20 кинта) Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ходих до шкодата, налях 4литра масло от различни марки, като стегнах капака на повдигачите и бензеновата помпа, докарах я и пак е изтекло! Нямам сили вече. Мотора е отишъл - като види байр и се замисля, и от скоростите тече. Митко не ми трябва стартер, трябва ми грозен тъп опел или мотор от фав

 

Писах на тошо по icq то, ако спазарим мотора от МБ то ще имам 988L

 

я кажи точно от къде тече, успя ли да откриеш? щото аз си бях сменял сам бензиновата помпа, при което я бях изкривил от прекомерно и неравномерно натягане - решението е или нова помпа или припилване на фланеца на старата докато стане равен. капака на клапаните също може да е крив или гарнитурата да е калпава или неплътно прилепнала - търси коркова, по-добре уплътнява... не виждам смисъл да сменяш целия двигател и то с доста по-маломощен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

трябва да провериш - гарнитури, семеринги, сегменти и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

maxrpm не се отчайвай

и аз често изпадам в сащото положение моят проект който започнах отдавна е почти завършен Шкода 105 TC , колата ми галта всичките пари които имам но се чувствам щастлив от това което правя.

според мен трябва да се запиташ "радва ли ме това което правя?"

ако отговорът е "да"

опредлено продължавай

няма вечно да е така ще дойде момент в който колата ти ще трагне.

между другото имам двигател 105L

има проблем със сегментите няма компресия, но ако ти върши работа мога да ти го дам.

Успех с колата и не се отчайвай :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз подкрепям колегите! Щом купето не е на дупки цялото - има живот в тази кола! Тъй че не се отчайвай, ако трябва, замрази малко "проекта", за да посъбереш пари за двг, и действай;) Жиците са бели кахъри - много досадни за откриване точно къде е bug-а, но се оправят лесно ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Саще ел проблема ти е от 1ви бушон. описа консуматорите на 1ви та го виж. Стартер ако си споняш продавам и аз. абе момче я се стегни. моята ме мъчи и проявява инат ама лека полека по някое време се предава. И с твоята ще стане така. Ще инатства, ще прави мизерии пък по някое време ще почне да те слуша и ще намлеят проблемите чувствително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По желание на rsk, и на още 2ма 3ма, се махам от форума за пореден, надявам се и за последен път. Ще положа 3пъти повече усилие от преди да не влизам. Имайки предвид че и други го направиха мисля че ще успея.

 

PRR: maxrpm, нямаш право да нападаш когото и да било както и да го псуваш! Освен това АЗ затрих поста на Rsk защото беше агресивен. По същата причина редактирах и твоя. Както и всеки пост който е агресивен!

За пореден път моля да се спазват правилата на форума както и да се спазва колегиалния тон!

Rsk, изтрих поста ти защото е offtopic след направените промени по поста на maxrpm!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По желание на rsk, и на още 2ма 3ма, се махам от форума за пореден, надявам се и за последен път. Ще положа 3пъти повече усилие от преди да не влизам. Имайки предвид че и други го направиха мисля че ще успея.

 

Ей, ами ако по-желание на някой друг се наложи да си направиш се-ку-ро (или се-пу-ко беше...) - ще го направиш ли? Ти все едно нямаш собственно мнение! "по желание на..."... Я не се прави на нек'ва обидена и кисела путк@, дет' вибратора и е умрял, ами насочи енергията и усилията към Снежанка. И посещавай форума, че да ме подсетиш като се прибера, че имам бира да те черпавам! Ай едно наздраве!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не си посмял да се предадеш, човече! Всичко е поправимо!

 

/от телефона влизам пак във форума (Opera Mini 3.1 rulez!)/

 

PRR: Преведох ти поста. Нямаш ли кирилица за тоя телефон?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По желание на rsk, и на още 2ма 3ма, се махам от форума за пореден, надявам се и за последен път. Ще положа 3пъти повече усилие от преди да не влизам. Имайки предвид че и други го направиха мисля че ще успея.

 

Сашо, това са пълни глупости и ти го знаеш - просто се постарай да четеш повече и да пишеш по-малко необмислени постове и всичко ще си дойде на мястото - от вайкане полза никаква!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По желание на rsk, и на още 2ма 3ма, се махам от форума за пореден, надявам се и за последен път. Ще положа 3пъти повече усилие от преди да не влизам. Имайки предвид че и други го направиха мисля че ще успея.

 

Абе МАКС-аз неразбирам едно нещо-ЯВНО ТИ СИ ОТ ЛЕСНО предаващите се индивиди!

1-по желание на рск се махаш-ми то както написа и zloqq-по желание на друг може да направиш smile154!

Пуснал си темата във ВСЕКИ ЗА ВСИЧКО-незнам какво очакваш-целия форум да се юрне да те разубеждава да не се отчайваш и да си направиш шкодето!

Найстина съфорумците са за това-но в някои вариянти е хубаво да се отървеш от старото и да почнеш начисто(не ти знам шкодата в какво състояние е)!

Ако си очаквам целия форум да се юрне да те разубеждава да не се предаваш и тн-ОК-тогава явно доста мнението на Роската те е стресирало!Помисли си пък-може да го е казал съвсем чистосърдечно и с добри намерения(знам ли)!

Поне от постовете ти чета едни такива изказвания-да хванеш някоя кола-да я юркаш,да и стопиш това и онова,въртене на гуми-То лошо няма ама не забравяи-не караш бегачка!Няма смисъл да полагаш толкова грижи и усилия да я направиш за да я вкараш в пътя и после-ДАЙ ЯКО СОПИ и smile026 счупи се!

Все говориш за скорости и тн-то PRR те е повозил на 90 кончета,че ...........камо ли ако се качиш при друг с 90*2!

 

Няма да ти казвам да не се отказваш и горе главата!(не защото не искам-а защото всичко това е само един текст)

Ти си знаеш най-добре-ако искаш да се предадеш-ОК-ще бъде жалко! :cry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

BlackPerl,

 

За съжаление донякъде съм съгласен с maxrpm. В крайна сметка човека споделя проблем във "Всеки за всичко" (демек в спамилнята!) с цел съчувствие/помощ а получава съвети от типа "изхвърли тоя боклук". И аз да съм и аз ще побеснея!

От друга страна момчето иска яко да юрка колата и тя му се "отблагодарява" подобаващо. И хората във форума недоволстват като се оплаква.

Абе истината е по средата. А и maxrpm има някои спонтанни реакций. Кво да правиш - всеки си е чешит по своему...

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мисля, че проблема му не е в юркането - то е само на теория, виждал ли си всъщност колко може да върви колата му, тя дори не може да бъде изюркана! :) Пък и "високите" скорости явно не са му много по вкуса - веднъж се случи да повозя Сашо из малките улички в Лозенец с моето си темпо около 30-40 км/ч (там познавам всяка дупка), а той ми се скара че съм карал бързо :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе това с юркането е относително. Аз като съм на волана си позволявам по-щуро каране, но същото когато не съм аз на волана ми е в повечко. Та не се знае, знае ли си :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.