Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Октавия или Меган


dipas

Recommended Posts

Иначе реното също си е здраво стига да не се целят много дупките. :)

 

то всяка кола ще е здрава ако не я караш като танк през дупките :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наскоро в МотоАвангард, Аспарух изцепи една абсурдна теза: " Хлебарите и общите работници във Франция карат Рено, шефовете и големците се возят на Пежо, а хората с вкус и стил карат Ситроен"...

 

Ако може да не го цитираме тоя инвалид ще е най-добре :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо въобще слагате френските коли в каквато и да е класация,просто незнам.Това французите не се научиха да правят техника и това е.А вие-дайте да я сравняваме... и то с немската.Ай сиктир и лека ви нощ.

БТВ: И наздраве :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бах майка му... :? Само глупости в тая тема.

 

Искам ВууДуу, както и другите разбирачи, да се аргументират с някакви факти и доказателства. Така просто да си говорим за кофи е СМЕШНО.

 

Много се дразня, да знаете. Няма една тема дето да не се напълни с офф и глупости. Ако стана мод някой ден милиони микроби ще умрат, честно. :evil:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А и Renault Clio Sport за мен ще е такава оса с която доста доста по-скъпи автомобили ще има да ви дишат изгорелите газове. И това на една прилична цена-около 25000 евро.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бах майка му... :? Само глупости в тая тема.

 

Искам ВууДуу, както и другите разбирачи, да се аргументират с някакви факти и доказателства. Така просто да си говорим за кофи е СМЕШНО.

 

Много се дразня, да знаете. Няма една тема дето да не се напълни с офф и глупости. Ако стана мод някой ден милиони микроби ще умрат, честно. :evil:

 

Не само в тая тема има глупости, по принцип май вече няма тема БЕЗ глупости... Преобладават темите НЕ свързани с Марката (!) където всеки иска да си каже мнението или просто да напише нещо, теми от сорта на катастрофи, кой какво видял, ма какво му били откраднали, че как еди си кой му сякъл пътя .... Но щом болшинството се вълнува от тия неща...

 

Та в тоя ред на мисли, приятелю, оставяй хората да си изразяват мнението, така или иначе, каквото си реши човека тва ще си купи...

 

По повод аргументите: аз лично дадох като довод, че колата е грозна (според мен, или по-скоро дизайна й е твърде изчанчен), аз не мога всяка сутрин да се качвам в колата си (чисто новата за която съм изсипал 2 торби пари) на сила :!: Ако ще по-чуплива да е Октавията, поне като я видя да ми радва окото, защото тя наистина е много красив автомобил...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

smile188

Не само в тая тема има глупости, по принцип май вече няма тема БЕЗ глупости... Преобладават темите НЕ свързани с Марката (!) където всеки иска да си каже мнението или просто да напише нещо, теми от сорта на катастрофи, кой какво видял, ма какво му били откраднали, че как еди си кой му сякъл пътя .... Но щом болшинството се вълнува от тия неща...

 

Ами нали форума е за това - да се обсъждат вкякави теми, които вълнуват хората. Естествено е, че като е автомобилен форум темите да са близки до автомобилите, но това не значи че трябва само за цилиндри и дроселови клапи да се говори. Нали форума е за това - да си помагаме взаимно и да се разтоварваме, всеки да сподели някакви мисли, впечатления. Във всеки форум има раздел за "лаф", теми за кой кой е засякъл на пътя, кой какво е видял и т.н. Няма смисъл нещата да се ограничават, което не значи, че глупостите и откровения спам трябва да се толерират.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А и Renault Clio Sport за мен ще е такава оса с която доста доста по-скъпи автомобили ще има да ви дишат изгорелите газове. И това на една прилична цена-около 25000 евро.

 

оо да ... и аз съм навит за една такава кола ... какво като е Реноо ;);)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

оо да ... и аз съм навит за една такава кола ... какво като е Реноо ;);)

 

Това е друга тема, но всеки търси своята индивидуалност. С спортното Рено ще си различен от всеки втори с БМВ 3ка. А и ме съмнява че има серийна Шкода дори и РС-а която да се опъне на този двигател, който като цяло според мен изобщо няма да е лош. Но пък Октавията има други предимства така че всеки си избира за себе си... поради липса на пари не всички караме Бентли, ами сме длъжни да се съобразяваме с предимствата и недостатъците на по-обикновените возила.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

smile188

Не само в тая тема има глупости, по принцип май вече няма тема БЕЗ глупости... Преобладават темите НЕ свързани с Марката (!) където всеки иска да си каже мнението или просто да напише нещо, теми от сорта на катастрофи, кой какво видял, ма какво му били откраднали, че как еди си кой му сякъл пътя .... Но щом болшинството се вълнува от тия неща...

 

Ами нали форума е за това - да се обсъждат вкякави теми, които вълнуват хората. Естествено е, че като е автомобилен форум темите да са близки до автомобилите, но това не значи че трябва само за цилиндри и дроселови клапи да се говори. Нали форума е за това - да си помагаме взаимно и да се разтоварваме, всеки да сподели някакви мисли, впечатления. Във всеки форум има раздел за "лаф", теми за кой кой е засякъл на пътя, кой какво е видял и т.н. Няма смисъл нещата да се ограничават, което не значи, че глупостите и откровения спам трябва да се толерират.

 

:-k И все пак мисля, че тук се попрекалява...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен Октавията е по-добра кола от Меган седан по следните причини:

1.Размерът има значение-Октито е малко-по-голяма навсякъде

2.Въпреки че по-тежка харчи наравно дори по-малко

3.Има по-голямо разнообразие от двигатели и във всяка категория Фаг има повече козове-с изключение на обикновенните 1,4 и 1,6 където Шкода е изостанала в миналото

4.По стабилна е на пътя и с по-добри спирачки

5.По-високия клиренс позволява повече товаропоносимост,багажника е по-голям.Впрочем натоварен с 500кг меган така адски кляка,че при натоварено състояние е доста нестабилен,с влошена возия и почва да харчи повече.При Шкода е обратното -вози много по-добре,колата се снишава и чувствителни промени в разхода и стабилността не се наблюдават

6.Индивидуалният подход на Рено в интериора е похвален,но лекоо грозноват.Simple is better -поне за бюджетни марки

7.Мегана има 5 звезди за 2002,Шкодата 4за 2004,не бих казал,че има

разлика в сигурността-при еднакви оборудвания

8.Рено имат пословични големи разходи за обезценяване,докато Шкода е със солидна стойностна стабилност

9.На едната кола седалките са по-меки,а на другата по-твърди от оптимума-две школи,но камионите използват твърди седалки

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега дали нещо е грозно или не това са субективни понятия. Т.е. за отделните хора са различни. На един му харесва едно, на друг друго и така.

 

Има обективни категории, по които може да се сравнява нещо:

1. Цена.

2. Екстри.

3. Конски сили.

4. И други такива параметри.

 

За качеството на нещо може да се съди само по достатъчно голяма извадка. Винаги съм казвал да се гледат извадките на немците, които се правят на базата чисти технически показатели. Докато англичаните правят някакви гласувания и така избират коли, което е криво ляво добре, но не супер точно. Та в тази класация на англичаните може да видите Шкодите къде са и френските коли къде са. Шкода първо в едното, второ в другото изследване, които бяха пускани във форума (всъщност гласувания на потребители). А френските коли твърдо на последните места. Горе доли верно но се основава на преценката на много хора и там се разчита, че субективната оценка се превръща в обективна при голям брой хора. Не е точно така, но това е друга тема. ;-)

 

А иначе немците си правят статистите на база коя кола какви повреди е показала по време на техническите прегледи. И другата статистика, е коя кола колко често е закъсвала на пътя и са се обаждали на пътна помощ да ги теглят.

 

Е това са най-представителните данни и там не важат нещата от сорта на "баба ми кара еди какво си, юрка го яко и няма никакви проблеми". Това е една бройка или 10. А немците правят статистиката на базата на мин. 20 000 продадени бройки. И пак там Шкодите се представят криво ляво добре. Над средата са, докато френските коли са масово под средата и към края на таблицата. Даже модели на Рено държат 1-2 последни места.

 

Та, ако ще сравнявате качество това е най-верния показател. Задкормилното устройство не играе. Щото при едно и също задкормилно устройство една кола се разваля по-често, а друга по-рядко. И това пак се вади от тези статистики, защото там влиянието на задкормилните устройства се елиминира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3.Има по-голямо разнообразие от двигатели и във всяка категория Фаг има повече козове-с изключение на обикновенните 1,4 и 1,6 където Шкода е изостанала в миналото

 

Ако говорим за Октавия направо не трябва и да си помисляме за двигатели под 1.6 . На тия хубави купета добре им стоят мощните двигатели. Вярно че колите са от по-нисък ценови клас, търсят ниски разходи за поддръжка но никой не би се разсърдил за още малко кончета..... ммм октавия 3 вече с дизелови 120 и 155 кончета примерно smile126

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3.Има по-голямо разнообразие от двигатели и във всяка категория Фаг има повече козове-с изключение на обикновенните 1,4 и 1,6 където Шкода е изостанала в миналото

 

Ако говорим за Октавия направо не трябва и да си помисляме за двигатели под 1.6 . На тия хубави купета добре им стоят мощните двигатели. Вярно че колите са от по-нисък ценови клас, търсят ниски разходи за поддръжка но никой не би се разсърдил за още малко кончета..... ммм октавия 3 вече с дизелови 120 и 155 кончета примерно smile126

Спряха ли ги вече TDI PD - къде има инфо за новите двигатели....?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.