Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Октавия или Меган


dipas

Recommended Posts

Здравейте! Имам проблем, не мога да реша!!! Харесах новата Октавия 1.9 ТДИ, но в Рено ме зарибяват с някакъв Меган 1.5/105 коня (дизел), цената му е по-ниска, но не знам дали това трябва да е решаващо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти още ли не си решил за Шкодата? Нали панаира щеше да чакаш? Поръчвай я вече Октавията и стига си се чудил. Точно пък в сравнение с Реното Окти е 100 пъти по-добре. Аз по принцип не съм привърженик на крайното хвалене/отрицание, но в този случай 100% съм за Шкодата. Скоро имаше една тема за Октавия или Алфа 159, там дадох много по-умерено мнение, но тук категорично казвам ОКТАВИЯ! Между другото къде ги произвеждат Меганите, защото за Клио знам, че се прави в Турция ](*,)

 

smile194

 

 

edit: ако в крайна сметка вземеш по-лошото решение - Рено smile011 поне пмисли за Scenic Conquest (не съм сигурен за името), който е на промоция в момента. Той по си заслужава. Scenic-а по принцип е готин, пък и го дават с много добро оборудване на добра цена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено Шкодата, като имам предвид немското качество и солидната изработка. Мегана, особено ако е онзи "ритнатия" отзад е много красива кола, но не бих го предпочел пред Октавия. Двигателите на Рено 1,5 са доста надеждни, но в модификацията от 70 коня, която я слагат на Дачиите. Не ми се мисли как е "изтискано" това моторче, за да извади тези 105 коня от този никакъв обем.

 

 

NightSpirit, Clio Symbol се прави в Турция. :)

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гога, 100% съм сигурен, че Clio III (не Symbol) се прави в Турция. Поне така ми казаха в представителството на Рено (за много кратко и на мен ми мина мисълта да си купя Клио и ходих да ги разглеждам, ама тихо да не чуе някой, че ще се изложа smile021 ). А колкото до "ритнатия" Меган, явно е въпрос на вкус но аз не мога да го понасям, не знам какво красиво намираш в него. От Рената харесвам Scenic и донякъде Лагуната (само като дизайн, иначе съм чувал, че е пълна с бъгове).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко е 1,5 литровото двигателче. Както каза Gogata е доста изстискано, за да се извадят 105 коня от него.

Чичо ми ходи скоро на test-drive на Дачия с дизелов 1,5 не знам колко коня и бензинов мотор 1,6. Каза, че и двата хич ги нямало. Старата му Лада, която вече стои под ореха на село наема по-добре. :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:oops: Появата на Клио 3 ми е убягнала нещо, пък и не съм фен на френските коли :mrgreen: . Аз пък, по-скоро бащата, се беше наканил на един Логан, ама здравия разум надделя :lol: .

 

ikonoma, на Дачия дизела върви доста прилично като за 70 коня :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам кое е по-доброто, дали Октавия произведена в Украйна, или Рено Меган произведено в Турция.

За Реното съм сигурен, че се прави в Турция. Когато бях в Истанбул, ми направи впечетление, че хората карат 3, 4 марки коли. Поразпитах и се оказа, че закона поущрява покупка на коли произведени в Турция. Даже мисля, че вноса на нови коли непроизведени там е забранен. Та там е фрашкано с Рено Меган- седан.

Немога да ти препоръчам. На мен дизайна на реното ми харесва повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tafkata, всички Шкоди, внасяни в България и в целия ЕС се правят в Квасини или в Млада Болеслав, зависи от модела.

А това, че вноса на нови автомобили в Турция е забранен или ограничен по някакъв начин не смятам да го коментирам изобщо. Да, вярно е, че стимулират икономиката си, поущрявайки покупката на коли произведени от тях, но това за забраната не е вярно. Дори да преустановят износа на произвеждани от тях коли и да ги насочат към вътрешния пазар, търсенето в огромна страна като Турция няма да бъде задоволено. Да не говорим как някой богаташ ще се качи на Клио Симбол или някоя подобна щайга :mrgreen:

 

П.П. От Меганите само седана се прави в Турция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Имам проблем, не мога да реша!!! Харесах новата Октавия 1.9 ТДИ, но в Рено ме зарибяват с някакъв Меган 1.5/105 коня (дизел), цената му е по-ниска, но не знам дали това трябва да е решаващо.

 

Направи си сметка на финансите, след като ти предлагат по-изгодно Меган и ако те устройва - пазаруваш. Но си направи и сметка за карането ти - дали ще си доволен от малко по-малкия двигател например. Разликата не е кой знае каква, особенно ако си спокоен водач, но не е зле да събереш мнения и за Меган-а от тяхния форум. Все пак не говорим за 3-4 хиляди лева ;) Важното е да вземеш този автомобил, който ще ти пасне и ще го ползваш с кеф, а не като се качиш да си мислиш..."май трябваше да взема другата кола"... Направи по един тест-драйв и на двата автомобила и се увери лично, кой ще ти подхожда повече и би бил по-полезен (например като място за багаж, маневреност, комфорт, оборудване...). Лично не съм ползвал такъв автомобил, но съм пътувал - хареса ми колата и двигателя си беше чудесен 240Нм - демек това, което ти предлагат като 1.5/105 коня Confort Dynamique (гледам само едни вариант има при хечбек-а - и той е най-високото ниво) не изглежда никак зле, особенно при една поръчка на допълнителен панорамен покрив...

Пожелавам ти успех в избора, какъвто и да е той!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи имам приятел с Меган 1.5 105к.с.Колата е много хубава,ама то нова кола какво искаш.Но нещо почна да му скърца,да тропа,а и наскоро ми каза че нещо му гаснела.Определено гласувам за Октавията поради хиляди причини,наиситина в сравнение между точно тези 2 модела гласувам за Октавията!

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам кое е по-доброто, дали Октавия произведена в Украйна, или Рено Меган произведено в Турция.

 

Дрън, дрън... Ква Украйна бе колега, някоя платена статия си чел пак...

 

dipas, взимай Мегана ! И ако може да е хечбек... НЯМА по-грозна кола :mrgreen: :!: Пък след 1-2 год. пак ще възобновим тая тема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз давам своя глас за Октавиа-та ... докато е време е поръчвай че после лошо ...

 

П.П: Как викаха на Реното - евтини коли със скъпа подръжка ;);)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хммм... За съжаление пак се говори на изуст. Баща ми има Рено Лагуна вече 7ма година. Купи го края на 2000та година чисто ново, точно преди да сменят генерацията. Колата е на 170000км навъртяни главно в БГ. НЯМА никакъв проблем, не е имала никакви сериозни забележки. Сменяни са консумативите, няколко тампона и кормилните накрайници.

 

Майка ми има Рено Меган 2 2006та, седан, правено в Турция. Няма никаква забележка за една година ползване като фирмен автомобил (доста километри в БГ). Интериора не скърца, няма нищо преебано. 1,9цдти е. 130 коня, 300нм. Направо лети. Все едно си карам Шкодата.

 

Близък приятел работи в Джет Кредит. Имат точно такива Рена - Меган, хечбек, 1,5цдти. Скъсват им гъзовете от каране - това което той ползва е на 160000км за година и половина каране. Сменяно му е само турбото на 150к км заради зверската експлоатация. Иначе е пушка.

 

Не съм пристрастен, но това е информация от първа ръка. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно продкрепям Karaibrahim. Явно повечето са пристрастни, и избират Октавията заради марката Шкода.

Караибрахиме, и аз имам колеги работещи за ДжетКредит. Тези служебните коли ги спукват от каране, а ремонтите им са нищожни.

 

Наскоро в МотоАвангард, Аспарух изцепи една абсурдна теза: " Хлебарите и общите работници във Франция карат Рено, шефовете и големците се возят на Пежо, а хората с вкус и стил карат Ситроен"...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пак се почна...

защо си мислите , че качеството в Турция е ниско

просто живеете назад във времето

неслучайно Рено правят коли там, както и много други автомобилни производители

а мотора че е 1,5 изобщо не е учудващо

просто нещата се развиват

примерно ФИАТ вече имат 1,9 със 190 к.с.

 

в момента Megane наистина е на промоция, ако може така за се каже

имат някаква серия Extreme

 

аз бих покарал двете коли и тогава бих решил

определено Шкода е по-големия и вероятно комфортен автомобил

но това не е решаващо в избора

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наскоро в МотоАвангард, Аспарух изцепи една абсурдна теза: " Хлебарите и общите работници във Франция карат Рено, шефовете и големците се возят на Пежо, а хората с вкус и стил карат Ситроен"...

smile174

 

 

И аз подкрепям Октавията.... Реното и на мен ми е грозно, грозно, въобще не ми харесва. струва ми се и по-малко, но за градски автомобил и малко каране може и да не е чак толкова лоша алтернатива.

И аз се бях чудил Октавия или Ситроен С4 и оттогава макар да е имало неприятни случки нито за миг не съм съжалявал за избора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

VooDoo, RENAULT,бе моето момче.

По въпроса - братовчед ми кара Меган от "ритнатия".Обаче неговия е с по-слабия мотор- 86 коня. Работи страшно тихо и меко.

Има го от две години и е на 20 хил. Не се е оплаквал от него.Само, където вътре е възтесничко.И багажничето е малко.

Октавията е по-просторна. Ако имаш по-голямо семейство - Октавия е разумният избор. Не казвам, че реното е лошо, просто е по-тесничко вътре :oops: И двата автомобила си имат чар. Особено спортния Меган хечбек .

Моят съвет е: Направи един тестдрайв и на двете коли и си вземи тази, която ти хареса повече.

Успех с покупката и да се похвалиш :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...като имам предвид немското качество и солидната изработка.

С всичко мога да се съглася, но не и с такива "Гоуфски" клишета!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...като имам предвид немското качество и солидната изработка.

С всичко мога да се съглася, но не и с такива "Гоуфски" клишета!!!

 

Седни в една Октавия и в един Меган, направи сравнение на матариалите, качеството и сглобката им, и тогава ми говори за клишета. :)

 

П.П. Предлагам спора по темата да приключи до тук, не желая повече да спамя темата на колегата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен обяви от типа "коя кола, марка - друга марка" във форум на едната от двете марки са абсолютно некоректни. Няма начин в този форум някой да каже Реното е по добро.

Но пък искам да видея същата тема в Рено форума едва ли някой там ще каже вземи си шкода.

dipas пускал ли си подобна обява в Рено форума? Ако да моля пусни линк.

И сега стигаме до мнението ми по казуса.

На мен не ми харесват френските коли значи моя съвет е ясен .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Немска технология и качество и чешка сглобка срещу френска технология и качество и турска сглобка ... познайте, какво бих избрал :)

 

Нямам кой знае какви лични впечатления от Рено ... преди време един приятел гледаше една Лагуна на 8-9 години в уж "отлично състояние", помня че имаше 5 или 6 гърнета и всичките бяха продънени :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...като имам предвид немското качество и солидната изработка.

С всичко мога да се съглася, но не и с такива "Гоуфски" клишета!!!

 

Седни в една Октавия и в един Меган, направи сравнение на матариалите, качеството и сглобката им, и тогава ми говори за клишета. :)

 

П.П. Предлагам спора по темата да приключи до тук, не желая повече да спамя темата на колегата.

 

Мислиш, че не съм сядал ли? Чичо ми има Megan Scenic 1997 година, като моята Октавия. Не намирам забележки. Даже е много по-широко и по-удобно вътре.

 

Идеята ми беше да не се злоупотребява с "немското качество". Легендарните здрави "Гоуфове" и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

още един глас за Октавията, незнам за вас но имам колега който имаше доста ядове с новия си Меган ,няколко месеца беше в сервиза иначе ми харесва повече комбито ,сребристо , има едно такова на един съсед с 1.5 двигателя но не съм го разпитвал

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ми беше интересно да прочета мненията за рено. Повечето са негативни може би защото тези които ги пишат не са карали такова. Аз карам меган от по старичките( произведен във Франция), а от време на време и октавия - новата. И двете коли си имат плюсове и минуси. Това което най ми прави впечатление са седалките. На реното са много по удобни, особено задните и това е на стария меган, а на новия сигурно са още по добри. Иначе реното също си е здраво стига да не се целят много дупките. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.