Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

РАЗЛЕПЕН КАТАЛИЗАТОР


Recommended Posts

ЗДРАВЕЙТЕ, ОТ НЯКОЛКО МЕСЕЦА КАРАМ FABIA 1,9 SDI.

ПРОБЛЕМЪТ МИ Е СЛЕДНИЯТ: ПРИ ПОТЕГЛЯНЕ Т.Е. ПРИ ПО-НИСКИ ОБОРОТИ СЕ ЧУВА ДРЪНЧЕНЕ ОТ ГЪРНЕТАТА. В НАЧАЛОТО СИ МИСЛЕХ ,ЧЕ СЕ Е РАЗКАЧИЛ ТАМПОН ИЛИ НЕЩО ТАКОВА. ВЧЕРА ПРИ СМЯНА НА МАСЛОТО ,СЛЯЗОХ В КАНАЛА И ПРИ РАЗКЛАЩАНЕ НА ТРЪБИТЕ ВИДЯХ ,ЧЕ НЕ ОПИРАТ НИКЪДЕ. ДРЪНЧЕНЕТО СЕ ОКАЗА ОТ ПЪРВОТО ГЪРНЕ- МИСЛЯ ЧЕ ТО Е С КАТАЛИЗАТОРА. БИХТЕ ЛИ МИ ДАЛИ НЯКАКВА ИДЕЯ КАК ДА ГО РЕМОНТИРАМ. ПРЕДВАРИТЕЛНО БЛАГОДАРЯ :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм чувал, че след определен пробег някакви метални ламелчета в катализатора го превръщат в своеобразна дрънкалка :mrgreen: . Ремонта се изразява или в смяна на катализатора или в изтърбушване на сегашния. Ако колата ти е гаранционна това следва да го направиш само в ЕТ или оторизиран сервиз. Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами колата е само на 56000 ,но е на 5 години вече. Отдавна и е минала гаранцията. Не ми се ще да махам катализатора, все пак не е лошо да се грижим поне малко за околната среда , а мисля че техническия преглед няма вечно да минава със "ходи ми вземи една бира и си готв". Ако започнат действително да мерят изгорелите газове ? :roll: Въпросът ми беше дали няма начин да се ремонтира дрънкалката :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да си закупиш нов, а може да го махнеш и да сложиш само тръба (по-евтиното решение). Аз лично съм със свален такъв, както и други колеги. Поне при TDI няма проблем да ти закачат дори само тръба. В МК-33 ако катализатора е читав (т.е. не е прегорял) извършват операцията безплатно ако им оставиш катализатора. Ако решиш да си го вземеш - чувал съм, че ги изкупуват някъде по около 50-60 кинта. Ти си решаваш. Колкото до ремонта...яко питата е просто откачена - може да се разпори и да се направи по някакъв начин...предполагам. Съветвам те обаче, да провериш някъде ако има или знаеш, колко е годноста на катализатора по Европейските стандарти. Давам пример - с usa. Катализатора на колата ми се раздрънка по същия начин (поредното кекаво нещо в МВ!) и се приготвих психически да се разделя с хилядарка, защото технически преглед няма, а мерят изгорелите газове - демек - требе си катализатор иначе те спират от движение. Отидох в сервиза на МВ и се оказа, че според някакви usa-еко-норми, катализаторите на колите имат гаранция 8!!! години. Та ми се усмихна щастието...така да се каже ;) За това - разтърси се, дали няма да намериш някои европейски еко-норми в Бг...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ти трябва Еуратек. Ще ти вземат много пари. В ЕМ Комплект цените са от 140 до 240 лв. като гледам в сайта: http://emk-33.com/www/index.php?option= ... Itemid=130

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако може да се вярва на руския линк в сайта на ЕМ Комплект, катализаторът си е заминал, след удар в някоя дупка и не подлежи на ремонт.

Уф, тази тема ми е много актуална, защото вече гоня 100К и чувствам, как с качествените ни горива, катализаторът съвсем скоро ще си отиде.

Само ми е чудно, как в ЕМ Комплект ги предлгат на толкова ниска цена. Ако тяхното чудо например изкара само 10-15К, не си струва инвестицията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само ми е чудно, как в ЕМ Комплект ги предлгат на толкова ниска цена. Ако тяхното чудо например изкара само 10-15К, не си струва инвестицията.

 

Мой познат си смени катализатора на Голфа там преди 3 години и след близо 60 000 км пак е почнал да се раздрънква :roll: . Не знам дали това е в следствие на удар, както си писал ти или се дължи на "качествен" катализатор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като питах в ЕТ дали може да си изтърбуша катализатора-понеже се опасявах да не се запуши-интересувах се за нов-цифрата беше около 700-1000 лева ми казаха относително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Мой познат си смени катализатора на Голфа там преди 3 години и след близо 60 000 км пак е почнал да се раздрънква :roll: . Не знам дали това е в следствие на удар, както си писал ти или се дължи на "качествен" катализатор.

 

ако е от тези за 250 лева, 60 000 са екстра

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам как може от удар да излезе от строя катализатора - нали е чак горе след колекторните тръби? Поправете ме ако бъркам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам как може от удар да излезе от строя катализатора - нали е чак горе след колекторните тръби? Поправете ме ако бъркам.

Не е там. Намира се грубо казано под скоростния лост.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Местоположението на катализатора е различно, в зависимост от двигателя. Някои са даже с 2 катализатора, един при колекторните тръби и един отдолу. Чупливи са, защото отвътре има керамична пита.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето един линк за тези от вас, които искат да научат повече за катализатора :mrgreen:

 

http://alflash.com.ua/Catalizator.htm

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

извинявам се за офтопика но не мога да се сдържа:

vasil махни го тоя Caps Lock моля те

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.