Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Жегаааа....!


Recommended Posts

Убийствено е...... в колата си правя 18 градуса но като излезна просто чакам да побуча сърдечния удар от тази над 20 градусува разлика.... но какво да направя като са такива непоносими жеги :(:(

прогнозите са август да е така но есента земата и лято '08 да са с повече валежи и по-хладни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Убийствено е...... в колата си правя 18 градуса но като излезна просто чакам да побуча сърдечния удар от тази над 20 градусува разлика.... но какво да направя като са такива непоносими жеги :(:(

прогнозите са август да е така но есента земата и лято '08 да са с повече валежи и по-хладни.

 

adrian_m ти от тия жеги чисто инфаркт може да си докараш от този климатик ... дето охлаждаш колата и после слизаш ... направо ужас е ... един - двама приятели не получиха инфаркт де ама припаднаха ... кофти е това ... така че не е много за препоръчване точно това ... така че моя съвет е да внимаваш да не си докараш нещо ;);)

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами хора направете си сметката и последните минути пуснете вентилатора на духа с околната температура.

 

При мен на този дисплей, миналата седница, ми показа 44 градуса, но за съжаление не направих снимка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера в Русе беше 43 на сянка (на слънце кой знае колко) пък да видим колко ще е днес!!!!

 

На климатика повече от 10 - 15 градуса разлика с външната температура не трябва да има, това дори е правило примерно в метро - на касите температурата да е с максимум 15 градуса разлика от външната.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Онзи ден в 21ч. термометъра на колата показваше 38 градуса smile011

 

Вчера в Русе беше 43 на сянка (на слънце кой знае колко) пък да видим колко ще е днес!!!!

 

На климатика повече от 10 - 15 градуса разлика с външната температура не трябва да има, това дори е правило примерно в метро - на касите температурата да е с максимум 15 градуса разлика от външната.

 

Защо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако защото се отнася за това за метро - за да не се получава температурен шок - вътре 20 градуса на вън 42 - хора със разни заболявания може да пукнат при такава ситуация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако защото се отнася за това за метро - за да не се получава температурен шок - вътре 20 градуса на вън 42 - хора със разни заболявания може да пукнат при такава ситуация.

 

Това за Метро е забавно - да не пукне някой :D Но имах предвид основно за колата - защо не трябва да има голяма разлика (освен, че климатика харчи повече гориво)? Защото навън като е 40-45 на колко да направя климатика - на 30 ли ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти си решаваш, ако припаднеш като излезеш от колата освен сам да се осъдиш - няма кой друг :)

 

Ама ти за това ли казваш да не се прави разлика повече от 10-15 градуса. Аз мислех, че нещо е вредно за колата. Аз нека си направя вътре 18-20 градуса пък ти припадането остави на нас... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако защото се отнася за това за метро - за да не се получава температурен шок - вътре 20 градуса на вън 42 - хора със разни заболявания може да пукнат при такава ситуация.

 

Това за Метро е забавно - да не пукне някой :D Но имах предвид основно за колата - защо не трябва да има голяма разлика (освен, че климатика харчи повече гориво)? Защото навън като е 40-45 на колко да направя климатика - на 30 ли ?

 

Всички температурни разлики са опасни за всички. ако ти е жега и скочиш в басейн със студена вода също има голяма възможност да ти спре сърцето. обратното не прави изключение, от 18 градуса в колата, излизаш на 42 навън, мислиш ли че на организма ти му е лесно да се справи???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички температурни разлики са опасни за всички. ако ти е жега и скочиш в басейн със студена вода също има голяма възможност да ти спре сърцето.

 

ако си читав няма страшно, като станеш на 70 години или имаш здравословни проблеми тогава ще ти стане нещо.

 

да припомним нормаланата практика като се ходи в сауна.... стоиш 10-20 мин на 80 градуса и после тичаш и се меташ в най -близкия басейн който е примерно 20 градуса...... правил съм го не един път ама какво все още дишам ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера в Перник засякохме 45 градуса на сянка :|

 

В неделя ходих до село и като слязох от колата, в която климатика беше на 6 през целия път ми причерня едва не се струполих на земята....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако си читав няма страшно, като станеш на 70 години или имаш здравословни проблеми тогава ще ти стане нещо.

 

да припомним нормаланата практика като се ходи в сауна.... стоиш 10-20 мин на 80 градуса и после тичаш и се меташ в най -близкия басейн който е примерно 20 градуса...... правил съм го не един път ама какво все още дишам ;)

 

Така е, на мен затова не ми влияе това че в колата е студ а навънка е мор. но много хори имат проблеми със сърце и т.н. и е опасно. тези които практикуват ходенето в сауна и после скачат в басейна са предимно здрави хора и това е начин да си тренират още повече сърцето. иначе за болни не е никак препоръчително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да! Затова сега смятам тихичко да сляза от офиса през морската градина към плажа, да остана по кожен салон и да си топна мадото :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ви малко и от днес, 24.07, към 18:00.

 

IMG00037.jpg

 

Вече започвам да се забавлявам. И така, докато не пукна от липса на течности... Кой каза бира? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе това са глупости с топлите напитки.

Ако някой желае да направим експериминт да заповяда. В 14.00 часа засядаме на слънце в парка той с 1 литър горещ чай, аз с един литър ледено студена кока-кола. Седим си и си пием да видим кой пръв ще колабира. Тоя с чая му давам не повече от 10 минути преди да се сниже под пейката.

И сега ще ви обясня и защо става така за да е ясно.

Казват че консумирането на топли напитки изравнявало външната температура с тази на човеското тяло за това не се усещала жегата. Ама крайни тъпотии просто. Първо на слънце в това време е поне 50 градуса. Горещият чай е поне 70. Ако се покачи телесната температура над 37 градуса се започва активна борба на организма с прегряването. При около 43-44 телесна температура белтъчините в човешкото тяло започват да се втвърдяват.

Изобщо стойте си на сянка и пийте СТУДЕНИ по-добре безалкохолни течности най-добре чиста вода.

Това с чая ... бабини измишльотини.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Odin, не случайно в страни като Тунис и Мароко се наливат с чай. :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги къде е казано че трябва да е горещ чая...мисля че трябва да е топъл...иначе колега один те белтъците от на 40 почват да коаголират...ама с пиене на горещо не е възможно да се повиши температурата на тялото с повече от десети от градуса...според мен е най добре да се завре човек на янкоя река или язовир под чадър с краката в водата(воден бар)...и от там да се пие студен джин с тоник и малко лимонче ...или в най-евтиния начин бирок...това са препоръките на един обикновен жегоборец...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По добро средство от пиенето на студена вода в жегите за утоляване на жаждата аз не знам.

Бирите не са лошо нещо но от жегата на 4-5та вече започва да ми се мотае главата :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.