Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Не купавайте моторни масла ОМВ


Recommended Posts

Преди 10-на дена пред вилата ми в Албена закъса един Форд Ескорт от по-новите, две момчета отвориха капака, говориха немски, ама и български знаеха. Отидох да погледна дали нямат нужда от помощ - горе долу ми обясниха, че нещо пушело или е прегряла колата, след като налели 1 литър масло, щото било малко. Запалих двигателя, гледам температурата нормална, антифриз има и маслото е по средата между мин. и макс. Прекарахме я на 200 м колата до тяхната вила и забелязах, че на празен ход без натискане на газта свети лампата за ниско налягане на маслото. При по-високи обороти загасва. Питах ги кво масло са сложили - показаха ми една празна тубичка от масло ОМВ. Казах им по най-бързия начин да бягат да го сменят заедно с филтъра с някоя маркова полусинтетика. Изводът е: по-добре М-10Д отколкото ОМВ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявай, колега, ама твоят извод е като "една патка мислила, мислила и умряла, изводът е "пийте само Швепс".

 

И като са сложили М10Д да не би лампата да е загаснала? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сашо, ти още малко и заговора на евреите срещу световния ред ще намесиш :mrgreen: . Маслото Bixxol ги правят във Виена (следователно Турция и "омразата й" към нас няма нищо общо). Само дето, като казах "омраза" и почвам да се чудя дали те нас ни мразят или ние тях... ама вече е друга бира :roll: . В Турция произвеждат минералните масла от серията Bixxol.

 

eдит - грешката е моя, ОМV Bixxol се произвежда в Австрия, не в Румъния

Високият клас моторни масла OMV BIXXOL ще се произвеждат ексклузивно във Виена. В следващите 2 години близо 5 милиона евро ще бъдат инвестирани в производството на смазочни продукти и общият производствен капацитет ще се увеличи от настоящите 36 000 тона на 45 000 тона на година. OMV ще доставя OMV BIXXOL от Виена към основните си пазари в Централна Европа, както и експортните си пазари в Близкия и Далечния изток.

 

цитата е от тук >>> http://www.newcar.bg/show_novini.php?id=1341

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявай, колега, ама твоят извод е като "една патка мислила, мислила и умряла, изводът е "пийте само Швепс".

 

И като са сложили М10Д да не би лампата да е загаснала? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 

И твоя извод, че са сложили М-10 май към същото клони... :mrgreen:

 

Имам предвид, че аз бих сложил по скоро М-10 отколкото ОМВ, а не че са сложили М-10 и е загаснала лампата. Иначе и аз съм слагал веднъж в шкодовия двигател М-10Д, е след 3 месеца като се опаричих го смених с хубаво, но не защото ми е светела лампата на маслото.

 

А ако намекваш че ОМВ маслото е хубаво, това е друга работа. Аз казвам какво видях с очите си. Въпреки, че и други фактори трябва да се отчетат, за които няма как да зная, като с какво масло е била карана колата и колко време не е сменяно, и какво е състоянието на двигателя, все пак масло ОМВ аз не бих посъветвал да използва.

 

М-10Д поне е гъстичко, чисто лятно масло.

 

А и кво му е лошото на швепса? :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз до последно сипвах приста на фаворита,бях доволен(не съм имал проблеми никакви с него при редовна смяна на 8000 км).все пак скъпо синтетично масло за кола над 10г просто не си струва.

една вметка да направя дядо ми на 120-ката цял живот (от 89 г. насам) е сипвал само наливно масло и не е имал проблемни нито с мазане нито с температура и т.н.да ви кажа и една малко смешна ситуация-понеже гумичките на клапаните бяха заминали и на дядо ми не му се даваха пари за ремонт и последните 3 години сипва само ГОРЕЛО МАСЛО smile167 и колата и досега си е на "6".само дето гори около 1.5 л/1000км.

така че си правете изводи дали ще купувате скъпо масло ,а то ще излезе някой турски боклук :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз карам с масло ОМВ скутера си и за цената от 7 лв 1 литър е перфектното масло, нито пуши нито смърди скутера си работи на 6!!!

 

според мен подобни изказвания от рода на :"не купувайте масло ОМВ " са като "не купувайте масло шел" и подобни определения направени от някой си дето си има собствено мнение.

 

СЪщото е със зареждането от бензиностанциите. Много хора казват да не зареждам на ШЕЛ......аз до сега колкото пъти съм заредил там проблеми не съм имал.

 

Според мен случката е интересна но изводите са грешни че проблема идва от масло ОМВ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз карам с масло ОМВ скутера си и за цената от 7 лв 1 литър е перфектното масло, нито пуши нито смърди скутера си работи на 6!!!

 

според мен подобни изказвания от рода на :"не купувайте масло ОМВ " са като "не купувайте масло шел" и подобни определения направени от някой си дето си има собствено мнение.

 

СЪщото е със зареждането от бензиностанциите. Много хора казват да не зареждам на ШЕЛ......аз до сега колкото пъти съм заредил там проблеми не съм имал.

 

Според мен случката е интересна но изводите са грешни че проблема идва от масло ОМВ

 

Бих казал, че е 50/50 вероятността проблема да е от маслото ОМВ. Има различни възможности и вероятности. Както и да е. Просто споделям, че имам едно наум.

А за Шел и аз зареждам, но съм споделял за 2-3 бензиностанции в провинцията, където са ме лъгали с количеството бензин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

понеже гумичките на клапаните бяха заминали и на дядо ми не му се даваха пари за ремонт и последните 3 години сипва само ГОРЕЛО МАСЛО smile167 и колата и досега си е на "6".само дето гори около 1.5 л/1000км.

така че си правете изводи дали ще купувате скъпо масло ,а то ще излезе някой турски боклук :roll:

 

Няма проблеми колата - само дето гори по 15 литра масло на 10000 км викаш.... :-k :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма проблеми колата - само дето гори по 15 литра масло на 10000 км викаш.... :-k :D

еми за човека са си много километри това той минава около 2000 км на година,така че...

пък и при положение че маслото му е безплатно?! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...................

 

Аз казвам какво видях с очите си. Въпреки, че и други фактори трябва да се отчетат, за които няма как да зная.............

 

АМИ ТЕЗИ ФАКТОРИ СА МНОГО ВАЖНИ!!! ПРЕДИ ДА ЗАПОЧНЕШ ДА ЛАЕШ ,ТРЯБВА ДА СИ НАЯСНО С ТЯХ И ТОГАВА ДА УПРЕКВАШ МАСЛОТО. :evil:

 

Лампата на маслото може да свети от износени основни и биелни лагри ,също и от развален датчик и частично запушен маслен филтър. Незнам защо си изкарваш по този начин гнева срещу "омв" ??? Лаината по принцип са еднакви на всякаде.Етикета е различен ;) Така, че малко прибързано си реагирал,като си ги запратил в черния списък ОМВ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

АМИ ТЕЗИ ФАКТОРИ СА МНОГО ВАЖНИ!!! ПРЕДИ ДА ЗАПОЧНЕШ ДА ЛАЕШ ,ТРЯБВА ДА СИ НАЯСНО С ТЯХ И ТОГАВА ДА УПРЕКВАШ МАСЛОТО.

 

Благодаря ти, че ми казваш какво трябва да правя. Доколкото мога да преценя, светенето на лампата в 50-90% от случаите се дължи на скапано масло - наблюдавал съм го на доста коли, за щастите не на моите, но като се сложи друго масло спира. Аз просто споделям на какво бях свидетел, ти ако искаш пусни тема в Белия списък. Не разбирам защо някои толкова се палите. Може би жегите и недостатъчното пиене на вода водят до повишена раздразнителност. Айде по-спокойно.

 

Известно ми е за биелните лагери, и м маслената помпа може да е причината, но обикновено първо се търси в маслото причината в подобни случаи. Особено ако всичко в двигателя е било горе-долу ннаред.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

............ Аз просто споделям на какво бях свидетел, ти ако искаш пусни тема в Белия списък. Не разбирам защо някои толкова се палите. Може би жегите и недостатъчното пиене на вода водят до повишена раздразнителност. Айде по-спокойно.

 

Воденето на голяма раздразнителност е в следствие на това ,че си избързал с диагнозата.Не че не е възможно да си прав но първо докажи че мотора и уредите са в ред. Жегата не я мешай. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.