Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Покривало за кола


Recommended Posts

Здравейте колеги, имали някой информация къде могат да ушият покривало за шкодичката, че ми писна да купувам за по 20 - 30 лв. някакви ментета дето като ги напече слънцето и след един месец почват да се късат като вестник. Последното беше от Авторай, на което пишеше че е произведено в Белгия и издържа до + 70 градуса. Както казва един мой приятел "чушки" издържа за по малко от месец започна да се къса. Благодаря за инфото предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам кажи речи ново покривало за Октавия 2, шито е по размери, ползвам съм го 2 седмици. зелено е на цвят. Дал съм около 100тина лева, мисля че за тия пари не съм купувал буклук ами ръчна изработка както се казва. ако е за такава кола може да се срещнем, да го видиш и да се дагаворим за цена.

иначе една жена ги шие в кв.изток, надали ще и открия телефона, но мога да се помъча да ти обясня как да я намериш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А за какво служат тези покривала? Кога се използват? Само лятото ли - понеже пишете за високи температури... Аз нещо не вдявам за какво точно е това покривало

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слънцезащитно най-вече. :)

Най-добре си ушийте брезент. Аз имам такъв за Ладата от много години.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адреса на жената е на ул.Русаля N 11,стара къща , на вратата на двора има звънец.По ул.Тинтява от към моста при КАТ покрай бензиностанцията посока гара Пионер,от северна страна е голяма сграда на полиграфия и като се мине са завива надолу на юг по ул.Русаля,която е с доста лоша настилка се слиза близко до река,в ляво търсите адреса.Ясно дайте поръчката и искайте да е от един материал,защото ни беше направила едно платнище за друга цел от 5 различни цвята.Като получите готовото платнище го проверете.

 

 

 

http://www.bgmaps.com/map.asp?sid=a78fc ... &start.y=0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А за какво служат тези покривала? Кога се използват? Само лятото ли - понеже пишете за високи температури... Аз нещо не вдявам за какво точно е това покривало

 

Ами най-вече лятото... полезно е за хора например ако карат по-рядко, колата стои чиста. Също като мен - спират в двор, а в двора падат толкова много неща от дърветата че точно 2 часа след автомивка колата е мръсна.... също и котки ми се катерят и остават постоянно следи..... ама аз почнах да карам много често и забравих за покривалото, щото това е 3-4 мин махане и още толкова слагане всеки ден.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз имам покривало, купено от метро. имам го от около 2 години, като от началато на лятото не съм го свалял от колата и не е мръднало. не пропуска вода, ако вали само един ден, колата отдолу си остава суха. струваше към 40 лева, скоро търсих, за да купя и на баща ми, но поне във варна нямаше. на цвят е сребристо, отдолу е с тънка вата, за да пази боята. на практикер също имаше два - три вида. за МВ-то купих някво евтино, за 17 лева, тъмно синьо, като шушляк е, но МВ-то седи в гараж, не знам какво ще стане с покривалото на слънце, но изглежда доста здраво

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз имам покривало, купено от метро. имам го от около 2 години, като от началато на лятото не съм го свалял от колата и не е мръднало. не пропуска вода, ако вали само един ден, колата отдолу си остава суха. струваше към 40 лева, скоро търсих, за да купя и на баща ми, но поне във варна нямаше. на цвят е сребристо, отдолу е с тънка вата, за да пази боята. на практикер също имаше два - три вида. за МВ-то купих някво евтино, за 17 лева, тъмно синьо, като шушляк е, но МВ-то седи в гараж, не знам какво ще стане с покривалото на слънце, но изглежда доста здраво

 

Колега не си купувай вече от Метро, моето изкара има няма 3 месеца и започна да се къса. А относно синьото което е като шушляк то ми изкара около 3 години ако не се лъжа, ама пък и тогава колата не беше много много на слънце.. При мен проблема е че сега на паркинга до към 15 часа колата е изложена на слънце и всичко гори от тия болклуци дето ги продават по магазините, че вече почнаха и по некачествени да ги правят. През пролетта си купих платнище от Метро, изгоря, след това си взех от авторай и то замина за около месец. Та сега си търся я от бризент или ще си купувам бризент и ще давам на някой да го ушие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 години по-късно...

Привет колеги.

 

Изтупах тук една тема от прахта :)

 

В темата за паленето в студовете един колега беше споменал за познат, който си покривал колата и така не изстивала толкова. Паленето било по-лесно.

 

Другото полезно е, че не размразяваш и чистиш от сняг 10 минути.

 

Някой от вас ползва ли покривало през зимата? Препоръки за закупуване. Трябва да е нещо по-пухкавичко - да грее по-добре :)

 

поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ти моето безпристрастно мнение, добито от собствен опит - през зимата /и изобщо сезоните с много валежи/ тия покривала на открито по-скоро вредят, отколкото да помагат - задържат по-дълго влагата и мръсотията и така спомагат за гниенето на ламарината /аз съм по ретро колите, при тях това е особено голям проблем/. След като свалиш покривалото отдолу колата не изглежда чиста, а мърлява с кални следи по местата на гънките... единствено удачни според мен са в сухо време за предпазване от прах, пилешки акита и други капещи мизерийки от дърветата и т.н... по тази причина покривам само ретро колите, които са ми в гаражи и се ползват рядко, така ги предпазвам от натрупаната с месеците престой прах или от неволно надраскване, когато пренасям отстрани или поставям неща отгоре.

Дано съм бил полезен. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.