Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Кит, шприц, боя!


Skoda_Estelle

Recommended Posts

Ще ви запозная с "възкръсването" на една нешкода! По-точно ЗАЗ Таврия 92г! След многогодишно гниене пред блока, решихме, аз и собственикът й(адаша), да я посъвземем, за да мине кат и да ни "обслужва" :lol: в града, а и не само!

Колата беше блъскана в десния калник и врата, колонката леко беше поддала! Адаша намери "нова" врата и директно я смени!

Остана да измислим нещо за праговете(ако имаше нещо останало от тях).

Проблема бе решен по "следния начин"- алуминиев профил прихванат с нитове към здравата ламарина! Стана приемливо!!!

Ударения калник беше свален, изправен колкото можеше и отново с нитове към купето!Изглеждаше че ще иска кит!

И така след дълга пауза се започна едно стабилно шкурене до припадък! Установихме че има три слоя боя, като последния се белeше и люспеше! Дупките гълтаха много кит... Борбата беше жестока!!!

Първо пръскане- шприц кит! Оправихме само грубите неравности- времето ни притискаше! Последва шкурене и кит! След шкурката.

Почнахме да боядисваме! Въпреки лекия вятър и многобройните комари и мухички по боята, не се спряхме! В крайна сметка резултатът е задоволителен:

Предница- капак и калник

Отзад

Лявата страна

Дясната страна

По-крив :lol:

Работа по тъмно!

Решихме да я кръстим- черното "ла*но"! Боята стана черен мат!

Следва сглобяване, настройки на двигател(след основен ремонт е), ходова част...

 

Всички снимки!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е що пък "Черното ла*но"? :lol: Предвид условията, в които сте я правили сте се справили страхотно ;) :!:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адаш, освен да ви дам и жигулката да ми оправите по тоя начин - зеУеното Уа**о :lol: щот шурея нещо се е заканил да я мине с мечето за латекс :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С какво сте я боядисвали??? Каква боя ? Кви пари излезе цялото удоволствие, че и на мен ми предстои скоро подобни операции ( без кърпенето на прагове и изправянето на калник ) :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер сте се справили с колата момчета ... супер че имате с какво да се занимавате ;);)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Gelkov - мога да ти боядисам кола за 30лв, мога и за 230, всичко зависи колко мерак имаш и дали я боядисваш за продаване или я боядисваш за себе си. Резултата и в 2та случая ще е еднакъв в първите 4 месеца, разликата е че евтината боя после се матира

 

Чудно ми е само защо хората дават четирицифрени суми за бояджии в тази връзка :mrgreen: . Може би не само, защото евтината боя матира след време, знам ли :roll: .

 

П.П. Сори за офтопика :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С какво сте я боядисвали??? Каква боя ? Кви пари излезе цялото удоволствие, че и на мен ми предстои скоро подобни операции ( без кърпенето на прагове и изправянето на калник ) :lol:

 

Боята е Автоемайллак на оргахим- около 8лв. Това са 4литра боя, от които останаха около 200-300грама! Шприц кита бяха 3литра. Към всеки литър от боя/шприц имаше разредител. Общата сума от магазина излезна 100лв. Говорим за най-евтиния варянт.

Боядисвали сме я с компресор 15литров, 8бар. мах, 200 литра в минута! Компресора помпаше постоянно, но с малко изчакване от време на време за почивка и всичко беше наред.

Макс, мисля че тук въобще няма база за сравнения, с която и да е от колите на Миро! Тук изпълнението е аматьорско и любителско. Самата подготовка преди боя е едно от най-трудните неща свързано с пребоядисването- тук кита беше почни пренебрегнат. Сега времето ще покаже колко всъщност е добра боята :) и добре ли е нанесена.

 

Адаш, освен да ви дам и жигулката да ми оправите по тоя начин - зеУеното Уа**о :lol: щот шурея нещо се е заканил да я мине с мечето за латекс :mrgreen:

 

Ааа не!!! Втори път скоро не се захвашам- Толкова боя бях вдишал... имах чувството, че ако си стиснех носа щеше да остане залепен!!! :lol:

Боядисвахме навън с лееек ветрец! Сега си представи ако беше в гараш без вентилация :roll: и затворен!...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маската е задължителна!!!

 

3пъти трябва да сте я пръснали с тея 4 литра

Даже и повече!

Айде признавам си- има 3-4 капки които се получиха в самото начало! След като разбрах каква ми е грешката не се е и замисляло да протича!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво Митак-тигър си ти ей!Голям си Лауреат-много добре е станала Таврията-тъкмо направи генерална тренировка за твоя звяр!

Евала за добре свършената работа!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aaa не! Това беше доказателство, че моите коли няма да минават под моята ръка с пистолет с боя :lol::lol::lol::lol: !

Те ще са хубавички :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво Мите. Недаи се боже ако е закъсаш с още малко опит може да се цаниш бояджия. Саше 4 цифрена сумаа с кърпенето ще стане. Знаеш ли че кака Пена е правим с бояджията от един месец. Верно ако броим по 8 часа на ден ще станат 7-8 дена и това само с кит и то с доста нови детаили. Така става ако искаш нещата да станат перфектни

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дончо, за пена какъв кит използвате?

За тази колица взехме на боди обаче не останах очарован! Или е бил просто стар!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боди не е хубав. Моя бояджия ми препоръча и засега работим с такъв на Car system точната модификация немога да ти е кажа сега щото не е знам. Много съм доволен ама е бая скъпичък

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.