Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

поставяне на климатик на фаворит


todor_velikov

Recommended Posts

някой има ли опит в подобни начинание ,като се има предвид че фабрично няма.колко би могло да струва и има ли начин да се сложи?че сега в тия жеги не се живее smile047

дали става от някоя друга марка ,втора употреба или де да знам?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично съм виждал Форман със заводски климатик - духалката му е монтирана в горния отсек на барчето :!:

 

И е с ел. стъкла :!:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Но най-вероятно поставянето на климатик ще ти струва с всичко колкото самия Фаворит така че май решението е по нова Шкода.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много работа има докато го сложиш. Ако има от къде да намериш климатик от такава кола долу-горе е лесно. Но е почти невероятно да се натъкнеш на такъв. Остава да слагаш универсален. Голяма работа и много пари ще глътне обаче.

И винаги съм се чудил как ще се стабилизират оборотите на двигателя при включване и изключване на климатика?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много работа има докато го сложиш. Ако има от къде да намериш климатик от такава кола долу-горе е лесно. Но е почти невероятно да се натъкнеш на такъв. Остава да слагаш универсален. Голяма работа и много пари ще глътне обаче.

И винаги съм се чудил как ще се стабилизират оборотите на двигателя при включване и изключване на климатика?

 

и аз си задавам същия въпрос, ако мотора е карбураторен и няма борд компютър, вероятно трябва даима някаква джаджа в комплекта на климатика

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се стабилизират - просто падат. За целта двигателя нормално работи на малко по-високи обороти. Или има допълнителна механика която изкуствено натиска газта при включване на климатика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ок ,ми просто питам,за цена и възможности.защото на баща ми на деуто в сервиза му взеха 500 лв за климатик,централно и ел.джамове.ама ако е много скъпо наистина няма смисъл да се слага.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С мотор 1.3 58 кс. като пуснеш климатика ще трябва да слизаш да буташ.Преди време мисля че ми бяха казали че монтаж на климатик на кола под 75кс. не става.Става дума за последващ , а не оригинален монтаж.Колегата е с Голф 1.4 и казва че като пусне климата на място колата гасне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С мотор 1.3 58 кс. като пуснеш климатика ще трябва да слизаш да буташ.Преди време мисля че ми бяха казали че монтаж на климатик на кола под 75кс. не става.Става дума за последващ , а не оригинален монтаж.Колегата е с Голф 1.4 и казва че като пусне климата на място колата гасне.

 

ми май са те излъгали,защото на баща ми деуто е 0.796 кубика и като кара с 120 напр и пусне климатика ,при едно и също положение на газта скоростта пада с около10-15 км.

на твоя колега явно не е настроена колата :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Матиса на баща ти е сложен фабрично климатика.Аз говоря за последващо поставяне на така наречените универсални климатици като италианските Диавиа.Когато е сложен от завода производител е съобразен , а когато го слага бай Х**Й имаш климатик ама не работи като истински.И казах че на място а не при 120км.Ако при 120км. пуснеш кимата и колата загасне е*****си климатика!Чети внимателно!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.