Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Съвет за Октавия Комби!


Recommended Posts

Здравейте!

Искам да попитам нещо много важно за мен , от което ще зависи дали ще се присъединя към вашия клуб. Предлагат ми Шкода Октавия 1.6 1999 г. , комби. Прочетох почти всички мнения във форума, но никъде не видях как стоят нещата с подръжката на автомобила. Чух, че окачването е по -проблемно и струва повечко, за да се подържа. Може ли някой да сподели повече неща относно подръжката като цяло. Вярно ли е, че на задните седалки е тясно и некомфортно за пътниците? Возил съм се във Фабия и твърдя , че колата е супер тясна, а как е Октавията спрямо нея? Благодаря предварително на всички, които ще пишат!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

Моите впечатления за 45к км (1.9TDI, 90bhp):

1) Нищо не е мръднало по окачването. Рядко съм чувал за проблеми по него

2) Твърдно, но комфортно окачване. Леко нестабилно при висока скорост. Все пак е на базата на Golf. Не могат да се очакват чудеса. Като цяло не се оплаквам, дори съм доволен.

3) Задни седалки - нямам лични впечатления. Тоя автомобил е минал 7км с друг шофьор (на толкова я взех). Но хората които съм возил не са се оплаквали. Някои от тях са пропатували 1000+ километра. Всъщност оплаквания има като са трима - наистина става тясно.

4) Предни седалки - на мен лично са ми леко неудобни. Като цяло май аз съм най-голямата претенция по темата и другите не се оплакват. Може пък просто да съм имал лош късмет...

5) За 1.6 се носят слухове за слаб съединител. Някои го потвърждават, някои не. Спорен въпрос, но съществува...

 

Това накратко. Ако имаш питания - питай. Ако си от София може да те повозя да добиеш лични впечатления. Или си вземи едно такси и се повози. За 2-3 лв ще се повозиш и ще разпиташ шофьора. Те с удоволствие мрънкат на различни теми. Приемай мнението им с едно наум ;)

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно ока4ването мисля 4е е едно от наи здравите за БГ пьтищата а пьк и не е скьпо.А относно мотора защо не се замислиш за 1.9 ТДИ много здрав мотор сьс прили4на динамика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за експресния отговор. Предполагам , че скоро ще се похваля с покупката си. Надявам се да не съжалявам. Но ще подържам връзка с вас да обменям ценни съвети и да помагате на незнаесхти и неопитни като мен :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Чух, че окачването е по -проблемно и струва повечко, за да се подържа. Може ли някой да сподели повече неща относно подръжката като цяло. Вярно ли е, че на задните седалки е тясно и некомфортно за пътниците?

 

За окачването предполагам по скоро си чул за ауди от А4 нагоре там е малко или много 1000 лева ремонта. При октавията напротив по просто, безпроблемно и по евтино. Виж за часта със задните седалки незнам как са ги сметнали ама си е доста тесничко и то просто няма къде да си сложиш краката отзад (самата задна седалка си е ок) особено ако отпреде седалката е по назад моите са докраи назад иначе пък отпреде ми става тясно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж за часта със задните седалки незнам как са ги сметнали ама си е доста тесничко и то просто няма къде да си сложиш краката отзад (самата задна седалка си е ок) особено ако отпреде седалката е по назад моите са докраи назад иначе пък отпреде ми става тясно.

 

Ти да не си 2 метра!??! Аз съм 1.83 и определено не дърпам седалката докрай. Зад мен има повече от достатъчно пространство за краката. Но то пък е и до стил на каране де....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам точно колко голяма е разликата м/у старата и новата Октавия, но на новата според мен мястото е напълно достатъчно отзад, да не говорим за отпед. В крайна сметка ако искаш да лежиш отзад трябва да помислиш за джип или XC70 примерно. На мен за сега всеки ми казва, че отзад си е много комфортно (щото аз не се возя отзад на колата си :P ). За окачването до сега не съм чул за проблеми. Мисля, че няма да сгрешиш с колата, само се приготви за безкрайни критики за мотора - слаб е, малък е, не дизел..... Аз поне обикновено не се съгласявам, но така или иначе хората с дизелите имат склонност да не приемат нищо друго smile194

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Ти да не си 2 метра!??! Аз съм 1.83 и определено не дърпам седалката докрай. Зад мен има повече от достатъчно пространство за краката. Но то пък е и до стил на каране де....

 

ами... 1.80 сам ама служебната е омега и октавията се ми теснее...:)))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или си вземи едно такси и се повози. За 2-3 лв ще се повозиш и ще разпиташ шофьора. Те с удоволствие мрънкат на различни теми. Приемай мнението им с едно наум

 

 

 

Само от таксиджии не искай мнение.Те ремонтират само когато колата спре.Това профилактичен ремонт при тях е непознато.Само ще те въведат в заблуждение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер сте! Наистина благодаря много за отговорите и мненията ви. Аз едва днес успях да намеря във варна една Октавия комби и да я разгледам отвън. Сериозно дългичка е, ама предполагам, че е достатъчно маневрена. Малко ме притеснява това, че задната врата е по-малка от ширината на самия багажник, което означава, че ще имам голям багажник , а няма да мога да слагам големи предмети вътре. И все пак , мисля , че колата е страхотна и утре най-вероятно ще броя парите :) До скоро !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Здравейте, приятели !

Вече с гордост мога да съобщя, че съм собственик на въпросната Шкода Октавия и се надявам да ме приемете във вашето голямо и весело Шкода-семейство :) Колата е страхотна, вчера я докарах от Благоевград до Варна и съм очарован от начина по който се държи на пътя, от лесното управление и комфортното пътуване. Благодаря на всички , които ми дадоха съвет! И кажете от къде да си намеря стикер, защото на тази кола определено трябва да се сложи от вашите стикери!

Надявам се при следващото събиране да мога да дойда и да се запозная с повече колеги, които да ме "засипят" с опита и съветите си :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега! Много безаварийни километри с новата придобивка.

Относно стикерите - човека май не е в Бг в момента но скоро трябва да се върне. Евентуално на следващата сбирка можем да се видим.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито за колата, в сервиз да не влиза, освен за смяна на консумативи :mrgreen:

 

П.П. Относно стикерите - видях, че си от Варна, та сигурно някой от варненската бригада има стикери.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито, колега,

 

Само хубави моменти и приятни изживявания на пътя с новопридобитото ти съкровище. :mrgreen: Милион и един безаварийни километри !!!! smile159

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и от мен !!!

 

И аз си мечтая как някога ще се кача на Октавия :cry: , но този ден е дааалееееч :cry:

 

 

Със здраве да си я караш и много да те слуша, както и ТИ НЕЯ !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, приятели !

Вече с гордост мога да съобщя, че съм собственик на въпросната Шкода Октавия и се надявам да ме приемете във вашето голямо и весело Шкода-семейство :) Колата е страхотна, вчера я докарах от Благоевград до Варна и съм очарован от начина по който се държи на пътя, от лесното управление и комфортното пътуване. Благодаря на всички , които ми дадоха съвет! И кажете от къде да си намеря стикер, защото на тази кола определено трябва да се сложи от вашите стикери!

Надявам се при следващото събиране да мога да дойда и да се запозная с повече колеги, които да ме "засипят" с опита и съветите си :)

 

Честито и добре дошъл!

Опит и съвети ще получиш от първа ръка, стига да ги поискаш! Най-голямите фенове на марката са при теб ;)

По този повод - наздраве Варна!

smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.