Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

3та смяна на масла


Recommended Posts

Днес бях в ЕТ за третата смяна (45к км). След една седмица чакане (нямаха възможност по-рано) отидох и всичко приключи за 1h. За 172лв. Един литър от маслото си беше мой от предишни смени. За подробности вижте снимката по-долу.

За съжаление направиха и издънка. Като се прибрах погледнах под капака и О, изненада! Всичко омазано с масло. Да, бяха позабърсали капака (пластмасовия) и кутията на акумулатора, но толкова. Махайки пластмасовия капак се оказа че целия двигател е олян с масло, но то дори не е избърсано! В някои кухини си седеше масло на капки! Ако не го бях забърсал на следващата смяна щеше да е така спекло че само пароструйкиа да може да го оправи. А не е ясно дали и тя щеше да се справи. Изобщо - супер гнусна мърлящина!

И така. Ако изключим мърлящината (а това не е малко!!!) от друго не се оплаквам.

 

Поздрави

 

3thService.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

значи не само в гаранционния сервиз на бг ауто са такива мърлячи,а и по другите сервизи smile164 .

PRR добре че са ти сменили маслото и масления филтър,защото на бащата му бяха писали сменени -масло и маслен филтър ,а самия филтър не го бяха пипнали(но за сметка на това ти се разписваш че е сменен,и нали се сещаш къде отива "сменения" ти филтър) :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

PRR, преди време с теб ако не бъркам, водихме спор за смяната на масло в сервиза на ЕТ и човекочасовете които надписват.

Иначе много кофти. От поста ти разбирам, че направо са изпуснали тубата с маслото върху двигателя. Добре, че си го видял навреме и си го почистил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

PRR-следващия път процедирай както правя аз-винаги си преглеждам колата преди да я взема(поне на бащата и сестрата)-моята не я гледам-защото в Добрич са супер свестни пичовете и никога не съм имал проблеми!Веднъж в Каргоекспрес Варна имах същата случка още със старата кола на баща ми Опел Зафира-че така изчистиха си го после! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е много редно да обвиняваш монтьорите като цяло,наистина в последно време назна4иха много мьрля4и но има и големи професионалисти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

off :oops:

 

combata, а кой да обвинява? Хората не са си свършили работата и това не им е било за първи път, за жалост няма и да е за последен. Може да има и добри професионалисти, всъщност не "може", ИМА добри специалисти, но и аз съм останал с впечатлението, че доста хора там не си вършат работата. Нека не говоря за отношението към клиентите на част от персонала :| .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

PRR, преди време с теб ако не бъркам, водихме спор за смяната на масло в сервиза на ЕТ и човекочасовете които надписват.

Иначе много кофти. От поста ти разбирам, че направо са изпуснали тубата с маслото върху двигателя. Добре, че си го видял навреме и си го почистил.

 

Е, кое са надписали? 18.40 без ДДС за смяната. 22лв. Ми мен толкова ми взима кварталния майстор! Т.е. цената си е абсолютно нормална.

 

BlackPerl,

Явно ще трябва. Отчасти затова и пуснах темата - да знаят другите какво да гледат и внимават.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах впредвид, че както са чакали ДВГ-то да изстине, за да сипят новото маслото, можеха след това един парцал да теглят. И без това си плащаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е. Но когато човек си е мърляч мърляво си върши работата.

Между другото останах много доволен (за кой ли път) от приемчиците! Момчето старателно провери какво са сменили и какво не и ги върна да сменят въздушния филтър (изрично поисках смяна - Шкода препоръчва на 30к км, но аз сменям на 15) защото същия тоя механик беше забравил да го смени. Абе мизерия....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

PRR вземи си провери маслото да не би това масло коетое в двигателя да е било разлято. Затова като оторизиран сервиз мога да похваля засега само ОПел. Всичките части ти се връщат(старите) и цените са приемливи. Спазват сроковете които обещават. На колега от фирмата които е с Тойота при смяна на маслото са забравили да му завият кората покриваща двигателя. Резултат загубил я по магистралата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маслото което бяха разсипали беше ново. Нивото е ок. Те и не бяха разсипали 1 литър де. Към 100-200 грама - точно да омажат всичко.

Иначе досега каквото съм сменял са ми давали старото. То основно филтри де. Маслото и масления филтър не ги връщат но и на мен това не ми пречи де :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не бяха разсипали 1 литър де. Към 100-200 грама - точно да омажат всичко...

 

То някой път като ми капне капчица от пръчката, когато проверявам нивото и на следващото повдигане на капака е голямо петно, вече станало на "киша" от натрупаната прах и мърсотия, а па камо ли ти 100-200мл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маслото и масления филтър не ги връщат но и на мен това не ми пречи де :mrgreen:

Вземай го за разпалка на огъня. :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.