Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Нови анортисьори .


The Best Forman

Recommended Posts

Баба се сдоби с още два нови амортисьора / предни / , след като за коледа получи два задни smile174

Марката е световно безизвестните Meyle , незнам що за стока са , но поне са нови . Прашници , тампони на макферсона , лагери ... от старите останаха само двата шокови тампона , но новите ментаци не станаха , а старите си бяха здрави . Самата смяна не е много трудна ако всичко върви нормално , но понеже са два естествено втория ми скъса нервите , а отделно на Фаворита се оказа , че долния тампон на мотора пречи ужасно и за това се наложи та разкачих шарнира , за разлика от левия , който смених за почти час , но от дясно имаше много "мамата" ... по тоз повод си купих скоба за пружини от Бриколаж , която е най голямата ценнотия при тоз ремонт . И най - важното гайката на макферсона да НЕ се отвива преди да е стисната пружината / аз за малко да напарвя таз грешка / След някой и друг месец ще видим колко струват тез ментета :mrgreen:

Въпреки , че сам го правих туй упражнение се убедих за пореден път , че винаги трябва още една ръка ;)

Надявам се след всичкия тоз зор най - сетне да спре да хлопа таз предница и да почне да вози като автомобилите smile152

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разделих се със 130 гроша за цялото удоволствие без да броя скобата , а само амортисьорите са по 50 лв. / целия / , отделно пълнител е 40 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честити нови амортесъори, Гена. От тая марка има и шарнири и накрайници и май не са лоши.

 

Искам да те попитам за колко купи скобата от Бриколаж и как ти се стори. На няколко пъти ми е трябвала скола и не мога да реша каква да си купя - единия път ми услужи колегата Satan със скоба точно от Бриколаж купувана и свърши работа, НО не беше от качествен материал и се огънаха двете стебла на Х та брахме малко страх докато сложиме пружините.

 

В друг магазин от който купувам що годе читави вложки има китайска скоба за 26лв., а на Force - марка от която досега съм много доволен, по късата скоба е 50 и нещо лв., а по-дългата 60 и кусур. Затова чакам да кажеш как ти се е сторила, па ако много я похвалиш може да и направя и един тест хаха.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

28 лв. и стотинки е таз , която купих и нищо не мръдна докато свивах пружините , а после и бая време ги държа , че си боядисвах разните там чаши на пружината и на тампона ... аз и не ги напъвах много - само щом отпусна от тампона и спрях да натягам и трябва да е много равномерно сигурно за това са се обънали ... знам ли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз смених амортисьри които са с марkа SACHS/така мисле че се пишеше/със нови от същата марка ,купени от магазина на Ст.гара по 76 лв.Ползвам скоби които съм купил преди 4-5 години от Битака и мисля ,че са руски,но свършиха работа.На тази сергия има и други видове скоби за болтове на рейката,на шарнира и др.Намира се на последната редица сергии на север и се познават скобите с характерния за руски производител облик,но поне са здрави,а не ментета като китайските.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.