Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

какви марки и модели коли сте карали


Recommended Posts

Моите са малко, затова мога да споделя и малко впечатления.

1. Лада 2107 - не можах да я карам много - беше прилично мощна (към 72 коня), но през лятото прегряваше на Витиня, а през зимата палеше трудно на ниски температури. По онова време се приемаше за една от добрите коли в България. Откраднаха я през 1992 г. някъде по това време - юли месец.

2. Шкода 120Л - колата, която карах най-дълго - цели 11 години, докато катастрофирах с нея миналия месец. Надежден и безпроблемен като цяло автомобил, с лесна поддръжка, който никога не ме е оставял на път. Недостатъци - маломощния двигател и малкия багажник.

3. Опел Вектра 1.6i - приличен автомобил от средния клас. Нисък разход на гориво - 5-6/100 извънградско, голям багажник и достатъчно вътрешно пространство, относително проста и евтина поддръжка. Недостатъци - типичен - охладителната система и специално водната помпа; тук-там е можело да вложат по-качествени материали, има какво да се желае по отношение на комфорта и возията. Но не е болка за умиране, за парите си и за България моделът е един от оптималните избори, за който предпочита автомобил от този клас и разполага с ограничен бюджет.

4. Ауди 100 С4 V6 2.6 - лимузина от висок клас, надежден и здрав автомобил с доста екстри и високо ниво на комфорт. Мощен и як двигател, здраво окачване и подобрена издръжливост на купето към усукване. Не на последно място двустранното поцинковане на купето, което гарантира липсата на корозия. Малко твърда возия. Като недостатък може да се отчетат някои недомислици в електрическата система, като например че ключа на светлините е без реле, а тока тече направо през него, което води до прегаряне на контактите.

 

За коли, които не са мои или съм карал 1-2 пъти няма да пиша, само ще спомена автомобилът, направил ми най-силно впечатление само от 2-3 качвания и проба - Ситроен ХМ. Перфектен интериор и возия, супер удобно разположение на уредите, комфорт, абе просто як кеф.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Москвич 408

Баркас

Опел Кадет 1.3 - 87

Форд Фиеста 1.3 - 93

Тико 98

Хюндай Атос 1.0 - 98

Сеат Ибиза 1.0 - 00

Опел Корса 1.3 CDTI

Голф 3 1.9 ТДИ

Голф 4 2.0 ТДИ

Фолксваген Кади 1.9 ТДИ - 2006

Шкода Фаворит 1.3 - 94

Шкода Фабия 1.9 SDI

Шкода Октавия1 1.9 ТДИ-ПД

Шкова Фабия 1.9 ТДИ-ПД

Фолксваген Поло - 1.9

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз да драсна някой ред няма да пиша за коли който съм се качвал 3 пъти.

 

1.шкодата ми 120ката>> впечатлението ми е че за времето си е била добра кола, сега двугателя и се задъхва като се качат повече хора, молците са и наяли тенекията но годинките си казват думата. Харесва ми това, че е проста и евтина за поддръжка и че заради годините си и вида и не хваща окото на крадци и обирджии

 

2.опел комбо> новичка приятна кола но двигателя и е слаб 1,7 ТД 65 коня са умряла работа. Неприятно нещо съм забелязъл при нея е като се кара по планиски пътища и даден завой се 'скрива' от страничното огледало което е голямо като на маршрутка. За 100 000++ км направени основно от баща ми не е имала никакви проблеми, само бутон на клаксона се беше прецакал.

 

3. октавия тур 1,9тди 101 кончета>> много по тясна сравнение с предишните 2 коли. Друг минус аз не съм намерил;) разход вървеж и тн е супер, все още е на 14 000 км на тоя етап проблеми никакви

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шкода 120Л 86г.

Шкода Фаворит 93г.

Шкода Форман Пикап 95г.

Шкода Фелиция 99г.

Шкода Фелиция 98г.

Шкода Фелиция 97г. - настоящата звезда

 

Я сега кой друг е карал и имал само шкоди? :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

S 120

S Favorit

S Forman

S Favorit Pick-up

S Forman Plus

S Felicia 1.3

S Felicia combi 1.9D

S Octavia 1.9TDi

VW Vеnto TDi '96 (учобата)

SEAT Toledo 1.8 '93

Opel Vectra B 1.6 16v '97

SEAT Cordoba Coupe 1.6 '98

Audi A4 '96 1.6

 

Това са колите, с които съм навъртял повече от 100км, не всички са били мои, но имам ясни впечатления за всяка една. Иначе не броя колите които карам на работа :mrgreen: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Рено Меган- учебната. Возеше много добре, но беше 1,9 чист дизел, и вървеше ужасно спънато.

2. Форд Фиеста 1,1и- Първата кола на брат ми. Научи ни да шофираме и двамата, а сега е служебна. Двигателя и е супер издръжлив, а окачването е задоволително.

3. ФолкСваген пасат 1,8и- Колата е на един приятел и често ми я дава.

4. Лада Нива- Много исках да шофирам подобна кола, но скоро я изпробвах. Преди да вземем фабията си мислех за нова такава. Добре, че не сме взели. УЖАСНА Е!

5. БМВ 520и- Колата на баща ми. Добра возия, приличен разход, но е много голяма.

6. Фолксваген Поло 1,9ТДИ- Колата на брат ми. Никога не съм подозирал, че дизел може да ускорява по този начин.

7. Шкода Фабия 1,4МПИ- Личният ми автомобил. Много му се кефя. Няма да казнам, колко убеждавах татко да вземем такава. Тази кола доказа, за първи път в живота ми, че мечтите се сбъдват.

8. Мерцедес Спринтер 220 дизел- Друго си е да шофираш голямо чудовище из града. Нервещо и губенето на мощност при най-малката височинка. Да не говорим за предният десен ресьор, който сменяме по два пъти в годината.

9. Фолксваген Голф3- Мисля, че е спортно изпълнение, върви много добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лада 1200, 1300, 1500s, 1600, 2105 (учебната)

Москвич 412

Шкода 120 L, FAVORIT 135L, FABIA Combi 1.9 SDI, OCTAVIA 1.6 i

OPEL VECTRA 1.7 D ('92 г.), OPEL VECTRA 1.8 i ('98 г.)

VW GOLF 3 1.8 GL

ALFA ROMEO 146 1.4 i

AUDI A 4 1.8 20 V

BMW 520 i ('92 г.)

Това са колите, които съм карал за по над 1000 км. Служебни, на приятели, на баща ми, на съдружника ми и т.н. Познайте от коя съм най-доволен :lol:

Иначе - ако седна да описвам автомобилите, на които съм бръмвал по едно кръгче - много писане ще падне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Москвич 412

Голф 2

Голф 3

Лада Самара

Мерцедес 190

Мерцедес 200

Опел Кадет

Дау Нексия

Опел Астра

Фиат Брава

Фиат Мареа

Ланча Делта

Шкода Фабия

Шкода Румстър

Ауди А4 1,8Т :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лада 1200

Пежо 405 бензин

Опел Корса бензин

Деу Нубира бензин

Опел Астра дизел

Форд Фокус 1,6 TDCI 2005 г. дизел

В момента: Шкода Октавия 1,9 TDI 1999 г. и Форд Фокус 1,6 TDCI 2007 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много коли като марки и модели съм карал не мога а броя до толкова в момента освен моят Фаворит карам и Ситроен С2,С3 и саксо това са ми последните който мога да напиша 8)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахаха ако става дума за притежавани коли.....ми аз имам собствена кола от 2-3 месеца (прекрасната 120ка а и все пак съм на 20 години :roll: ) иначе съм карал и: Опел Астра, WV Поло, Ситроен Ксантия, Форд-че едно и Роувърче. Най си ме кефи шкодето но иначе определено ситроенчето вози мн добре....но не е за мен като за сега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.