Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Октавия1 -задни врати


jkg

Recommended Posts

Здравейте колеги!

Аз съм нов във форума,приятно ме изненада съществуването му.

Накратко аз минах от Фабия на Октавия.Октавията наистина ми харесва повече,но не мога да разбера откъде идва едно дрънчене от задните врати.Колата е комби.Ако някой се е сблъсквал с проблема ще му бъда благодарен да сподели как да го отстраня.Между другото това дрънчене го имаше и в по предишната ми кола Пасат 2

 

Поздрави на всички!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги!

Аз съм нов във форума,приятно ме изненада съществуването му.

Накратко аз минах от Фабия на Октавия.Октавията наистина ми харесва повече,но не мога да разбера откъде идва едно дрънчене от задните врати.Колата е комби.Ако някой се е сблъсквал с проблема ще му бъда благодарен да сподели как да го отстраня.Между другото това дрънчене го имаше и в по предишната ми кола Пасат 2

 

Поздрави на всички!

 

Добре дошъл при нас. Аз го имам същия проблем. Скърцат или уплътненията или пантите но ще разбера в най-скоро време и ще ти кажа.

Последно ми казаха със силиконов спрей да напръскам всичко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Pesho, силиконовия спрей е за гумени уплътнения. Пантите напръскай с WD-40 ;) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и да тракат жилата на механизма за повдигане на стъклата. И при мен има такова потракване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отчасти ,разбрах от къде идва тракането.Кората на вратата на багажника се държи на едни пласмасови щипки и те тракат.Сложих по едно парче плат на всякя щипка откъм частта която се захваща за вратата и се оправи.Отчасти ,защото тракането от вратите остана но е много по слабо.Има и едно скъцане от таблото,има го и при Фабия и в по слаба степен при Октавия ,дано да не се налага сваляне на таблото.

Ако някой знае нека сподели.

Поздрави на всички!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...
Тракат задните спирачки (дискови-окти 2.0 tdi).

 

smile091 No comment... smile194

 

Велко, и аз си умрях от смях в началото. Ама колегата предполагам има подобен проблем, иначе не виждам защо ще напише подобно нещо :roll: :mrgreen: . Друг е въпроса, че е трябвало в нова тема да го пусне това

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е нито смешно ,нито тъжно. Колата е на 16000. Потракването се усеща на паваж (на студено) и изчезва при натискане на спирачките.

Мисля да не предприемам нищо 40-50 000 км ,освен ако не надделее някое друго мнение.

За съжаление не знам ,как да открия тема ,а и дали има смисъл?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че не е смешно не е, изглежда смешно в контекста на темата, в която си пуснал поста си. Проблема си е неприятен, а и е в спирачките, а с тях шега не бива. Щом е на 16 000 сигурно още е в гаранция, така че отиди да я видят в ЕТ, нищо не губиш.

 

 

П.П.

За съжаление не знам как да открия тема
- от иконката New Topic

 

П.П.2. Добре дошъл във форума на Шкода Клуб България ;) !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата оркестър.... я да намалите слуховите апаратчета.... бе потраква си последно беше стабилизираща щанга отпред, бяха и се отпрали някакви пръстенчета които я държат да не мърда наляво надясно и тропаше чудно (докато я открия морска болест ме хвана да клатя колата) е 150 лева щанга и 100 смяна в еуратек че се разкача предния мост да се завре там а на друго място ше я сменят и ше скапят сигурно 10 други работи. Това ми напомни колко некадърно ми сменяваха маслото в радиала при мелницата.....бррррр.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо Шкода, не се слави с това да е супер тиха.

Потракванията й са абсолютно присъщи.

Майката му е качественият саунд. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не мога да разбера откъде идва едно дрънчене от задните врати

 

Идва от това, че слушаш твърде тихо музика в колата :mrgreen: :P .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги!

Аз съм нов във форума,приятно ме изненада съществуването му.

Накратко аз минах от Фабия на Октавия.Октавията наистина ми харесва повече,но не мога да разбера откъде идва едно дрънчене от задните врати.Колата е комби.Ако някой се е сблъсквал с проблема ще му бъда благодарен да сподели как да го отстраня.Между другото това дрънчене го имаше и в по предишната ми кола Пасат 2

 

Поздрави на всички!

 

Колега,

 

По темата е писано доста, но явно не си се разрови....

Накратко - при мен проблемите бяха два:

1) Самите механизми на вратите скърцаха - WD40 върши страхотна работа

2) Седалките имат едни гумени ограничители при затварянето си. Ако са поотпуснати (регулират се с въртене) почват да тракат задните седалки (звучи като от вратите).

 

За повече инфо - разрови се из форума.

 

Надявам се да съм бил полезен.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,

 

По темата е писано доста, но явно не си се разрови....

Накратко - при мен проблемите бяха два:

1) Самите механизми на вратите скърцаха - WD40 върши страхотна работа

2) Седалките имат едни гумени ограничители при затварянето си. Ако са поотпуснати (регулират се с въртене) почват да тракат задните седалки (звучи като от вратите).

 

За повече инфо - разрови се из форума.

 

Надявам се да съм бил полезен.

Поздрави

Благодаря колеги!

Наистина WD 40 върши чудесна работа.Сега е тихо и спокойно.

При мен се оказа от механизма на ел стъклата.

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кои механизми смазвате бе хора - така наречените стъклоподемници ли? Сваляте си тапетите и пръскате, ама къде по-точно пръскате :oops: ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже преди няколко дена ми се наложи да сменям стъклоподемник на предна лява ще потвърдя, че ВД-40 върщи работа временно. Само дето преди да я сглобя изчаках някокло дена като подозирах, че ще има краткотраен ефект. След това си го гресирах целия (+ всичко каквото можеше да се гресира) и сега това е най-тихата ми врата :mrgreen: .

 

Не се сещам кое на стъклоподемника може да се раздрънчи, понеже е хванат за вратата с около 8 шестограмни болта :roll: ... :?:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги!

Сега ще опиша какво точно напрвих.След като свалих кората и "тапета" напръсках с вд40 ел. двигателя на стъклата ,там където се захваща за металната част на вратата,защото преди това като го размърдах скърцаше.След това пак с вд 40 напръсках бравата и от вън (с дългата сламка) и отвътре .Понеже тъй и тъй бях отворил намазах с грес въжетата и колелата на на стъклоподемника.И последно намазах с грес тапите на които се завиват винтовете на кората,откъм часта която се плъзга в металния отвор на вратата.Не знам коя от всичките мерки подейства ,но ефекта е тишина и по най големите павета.Аз лично имам съмнение че преди това съм чувал и скърцане и потропване и че тропането е идвало от тапите на кората.

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.