Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Относно точенето на нафта и работодателите...


Боби Доктора

Recommended Posts

Абе Боби не послъгваш ли?И за работя в частна фирма и други хора работят и чак такива екстри не сме забелязали.Може би си белия лебед на частното предприемачество?А по въпроса за кражбите то си е до манталитет.Има народи за който кражбата е недопустима.Има и такива като нас Българите да покрадваме по малко.Има и цигани за който кражбата е начин на живот.

 

Колеги,

не се дърпайте де! Има частни и частни фирми. Работил съм в такива в които те осигуряват на минимална заплата, работил съм и в такива които осигуряват на пълна заплата. Освен това имам и познати работещи в малки и големи частни фирми които си плащат на 100% осигуровките, както и такива които не плащат почти нищо. Въпрос на работодател и договорка с него.

От друга страна няма държавна фирма която да дава заплати с размерите на някои частни фирми. Или ще ми кажете за държавна длъжност със заплата 2000+ лв? Щото знам за не една и две частни предлагащи такива, че и доста по-високи заплати.

 

karaul,

къде ги видя тия СРЕДНИ заплати от 4000 евро бре?!?!?!? Брех, аз в Белгия работих, в Гърция работих, отскачам от време на време до Германия и там с познати съм говорил, във Франция разни познати поработват (от 7-8 години) и не съм чувал за таквиз СРЕДНИ заплати. Средна заплата 1500 евро бива. При това с уговорката за развитите страни. Щото за една гърция 1500 евро си е висока инженерна заплата! А средната е далеч под 1000 евро.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

" PRR" не знам какво си работил в тези държави аз мога да ти кажа само че съм пообиколил доста страни имам приятели на много места и веднага ти казвам къде. Преди около 3 седмици се върнах от Холандия (бях на гости на едни от тези мои приятели екскурзийка един вид), пича работи във фирма за климатизации и вентилации на помещения, заведения, абе... к'вот се сетиш. Та неговата заплата е около тези пари, които съм посочил, даже на малко като на майтап стана една случка седнах и се порових малко из сайтовете им за работа (естественно по това дето ме интересува и го практикувам и в момента), та значи стигнахме до уговорката за начална заплата (като инженер) от около 3000 евро/месец. Като с течение на времето и опита, който придобиваш се увеличават постепенно. За Гърция не знам, но все пак тя е на балканите.... :|

А относно държавата, ми щом ти е кеф да плащаш винетки/данъци и да скачаш по дупки, ОК!

Далече съм от мисълта да се заяждам с някой особенно с хората от тоя форум, все пак се надявам, че сме интелигентни хора ;) :!:

 

Поздрави и много безаварийни километри!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има частни и частни фирми. Работил съм в такива в които те осигуряват на минимална заплата, работил съм и в такива които осигуряват на пълна заплата.

 

Щом не си се задържал в тези фирми значи нещо не е кактко го казваш.При заплата 2000+ защо ще напускаш?Освен ако не е за 3000 евро и то в чужбина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Работното време е от 9:30/10:00 до свършване на работа (може и в 14:00 да стане) Да, ама ако е след 18:00 (рядко) винаги се заплаща ДОПЪЛНИТЕЛНО. Да не забравя - осигуровките (ИСТИНСКИТЕ) ги плащаме ние.

 

 

Абе Боби не послъгваш ли?И за работя в частна фирма и други хора работят и чак такива екстри не сме забелязали.Може би си белия лебед на частното предприемачество?А по въпроса за кражбите то си е до манталитет.Има народи за който кражбата е недопустима.Има и такива като нас Българите да покрадваме по малко.Има и цигани за който кражбата е начин на живот.

 

 

Нека поясня: даваме 600 лв сигурна заплата на всяко едно от момчетата всеки месец. Осигуряваме ги на точно толкова (от нас). Схемата е такава: ако някой от тях "намери" обект (осигури) - той си го намира, той си го пазари, той си осигурява набавяне на техниката и консуматимите (естествено от същия склад със същата отстъпка, на която работим ние) ВСИЧКИ ЗАЕДНО работим на "неговия обект" и после чистата печалба (приспада се техника, кабел, консуматив, гориво и т.н.) се дели на ДВЕ - половината за работника и останалата половина пак на две - м/у мен и съдружника ми. Мисля, че е доста справедливо. Той така или иначе сам не може да го направи, все ще вземе ортак и пак ще дели на две. По добре да е с нас, отколкото да бяга от работа и да крънка "на частно". Да, ама до тук спират отговорностите на работника. Фактури, данъци, счетоводител, ДДС - ТОВА НЕ ГО ИНТЕРЕСУВА - ЗАНИМАВАМЕ СЕ НИЕ. Оттук се получава разликата до заплата 1200 лв. Разликата в осигуровките над 600 си поема той ако иска. Това вече минава ДОД (данък общ доход).

На всичкото отгоре даваме 3-ма души 10-дневни 24-часови дежурства. Аз, съдружника ми и един от работниците. Ако някой звънне за повреда имаш право само да се "доиз*каш" - отиваш да я отстраняваш - СОТ е това, не е пералня или климатик. За това работника получава допълнително сигурно месечно възнаграждение - без значение дали е давал реакции или не.

Бял лебед не съм - схемата е доста справедлива според мен. "Производствени спорове" винаги има във фирмата - но мисля, че момчетата са доволни. Ние със съдружника също не можем да се оплачем от нещо. Така ни изнася. Ако некой не верва - добре дошъл е на едномесечен стаж при нас. Пари за обучението няма да му искаме. :mrgreen: Ако помага ефективно - ще си докара някой лев.

 

А за това, че свършваме работа в 14:00 часа - ами като "отупаме" обекта за деня по-рано и няма сервизиране през деня - какво да правим - бегом в къщи да не харчим излишни пари :mrgreen:

 

П.С. За пример ще кажа, че едно от момчетата миналата пролет ни напусна - отиде технически директор в един Софийски СОТ. След 25 дни зе завърна бегом при нас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами хора не е ли подигравка на отношението на държавата спрямо всички нас!? Значи някой се изказа, че на запад щели да му се смеят ХАХАХА 500 евро са си 500 евро, но е вярно също така, че там взимат повече. Но я дайте да сметнеме нещо значи на "запад" (където и да се разбира това понятие) 1 литър. гориво варира между 1.1 и 1.5 евро (зависи къде и за какво гориво става въпрос). "Ха" ще каже някой и тука е толкова, е да де ама тука заплатата ти е (давам пример с моята) 700 лева, а на средния "западняк разглезен" :mrgreen: е около 4000 ЕВРО.

Значи какво става тука, има май бая икономисти тука (аз не съм от тях) за това няма да задълбавам, но според мене си чисто изкуствено повишаване на стандарта на живот. За това хора дет'се вика не крадете, а само си вземайте ДЪЛЖИМОТО!

 

karaul това пушене на аватара нещо ти изпива мозъка. Наистина ще ти се изсмеят защото си с 500 евра независимо дали си ги взел или откраднал. и не може да те служи за оправдание - те там взимат повече.... ми да взимат, тяхна си работа, в Сомалия не ядат по 1 седмица. Тях не ги грее какво взимаш ти, защо се напрягаш колко взимат те ???? просто хората си мислят че като имат 500 лв заплата и са намерили начин да свият още 500 или както ти се изразяваш, си взимат дължимото, и си мислят че са хванали Господ за... сеща те се. а всъщност не е така.

и аз не съм икиномист но според мен тези пари са т.нар. сива икономика.... и е доказано че колкото повече парите излизат на светло, демек въртят се в банки и т.н. толкова повече се вдига стандарта на цялата държава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хей човече (adrian_m), много се впрягаш ако аватара ми те дразни ще го сменя специално заради теб ;). Изобщо не ме интересува какво ядат в Сомалия или къдетоидае другаде. Интересува ме само (образно казано) какво ще ям аз и моето семейство вечер, когато седнем на масата!

А помежду другото пушенето не изпива мозъка :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Нямам желание да обяснявам защо не съм останал да работя където и да е, смятам се за достатъчно кадърен и можещ. Просто трябва да работя на едно място вместо да работя на няколко и да си докарвам повече...

Абе ти ми дай на мене 500 евро пък ме остави да се посмея/поплача и т.н.

 

Айде поздрави и ще си сменя аватара smile139

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже темата стана много заядлива, а полезната информация клони към нула мисля лекичко да я smile149

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.