Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Относно точенето на нафта и работодателите...


Боби Доктора

Recommended Posts

Темата е по повод "хитрите начини" как да се изциганим - "как да точа нафта" от раздел "Фабия, Румсър, Октавия, Супърб"

http://skodaclub-bg.org/forum/viewtopic ... c&start=30

 

VICTOR-e smile168

 

1. Рекламата във форума я пускам, за да окажа помощ на хората, притежаващи автомобили от любимата ми марка абсолютно безплатно като труд, а като резервни части способствам те да ги напазаруват с моята отстъпка. (справка - Krankenstein, Stenly, Ikonoma)

2.Пробвах сам да работя, ама явно съм много добър и работата понарастна, та за това си наех работници

3. Между другото - не аз, а точно моите работници (няма да споменавам каква заплата докарват) ще ти дават по 20 лв. за да не се изказваш неподготвен и да си тураш алармичките сам, а те да те учат как става

 

4. Едно време селяните разправяха за Кремиковци: "абе работата е убава, заплатата не е много, ама много мо'е да се крадне..."

За това, че съм работодател - награда не искам (мотото на нашата фирма е: "Господ да дава работа и здраве - ако има нещо друго - ще си го купуваме") - та наградите - сами си ги получаваме. Лошото е, че и Кремиковци вече го държат частници - та и там не можем да те назначим. Нема да ти е леко. А за при нас - тотално не ставаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спазвайте добрия тон! Това се отнася за всички!

 

И аз си мисля че в това да свиеш някоя и друг литър нафта няма нищо лошо. Така или иначе като работиш за някого той получава от труда ти далеч повече отколкото получаваш ти самия. Така че гледайте на това като на един посредствен опит да се възстанови справедливостта.

Аз с такива неща не се занимавам - първо карам на бензин и второ има къде къде по ефективни възможности...

 

По отношение на Цанковото изказване за комунизма 250лв и т.н.

Не говори глупости! По-добре поразпитай как се е живяло тук и изобщо в целия блок през онези години и тогава си прави изводите.

Прост пример сега в демокрацията една средна заплата за София около 400лв (за провинцията е около 150) е равна на 571 трамвайни билета.

Тогава в комунизма 1 средна заплата 150 лв = 2500 трамвайни билета.

Сега защото предполагам си чел "книжки" няма да ти обяснявам за потребитлски кошници и покупателна сила...сам ще си сметнеш.

И не! Само не ми казвай: Ама тогава нямаше кока кола и банани че ще повърна!

Кола може да не е имало ама точно за това лимонадата беше по 4 стотинки. Пак няма да ти обяснявам на външнотърговски баланси, широчина на номенклатурата и икономии от мащаба.

Така че всичко си има и добра и лоша страна.

А и ти както и аз и повечето от нас сме наемна работна ръка и за теб ... за нас напърво място трябва да е социалната политика и жизнения стандарт на индивида. Докато повишаването му зависи от отмъкването на някой и друг литър нафта...аз съм ЗА!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе Odin, стига бе пич с това кой от кого колко получава - не си стар да нямаш сили, не си без образование, че да си имаш извинение, не си без пари (айде няма да обяснявам как те знам), пък работодателя изкарвал повече от теб!!! АМИ СТАНИ РАБОТОДАТЕЛ БЕ!!! Какво толкова се иска - да си запретнеш собствените ръкави и да свършиш ЦЯЛАТА работа.

Пък после нека работят за теб и ти да им даваш колкото си изработят! Да ни бъдеш пример на всички за ДОБЪР работодател! smile159

А като си ДОБЪР работодател и даваш на хората колкото си изкарат, ще стигнеш и мащаба, та да икономисваш, че да можеш да предлагаш на твойте хора лимонада за 4 ст.

Ама ха да видя тази утопия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жоро, не случайно комунизма и 250те лева са в отделни мнения. Това което си написал е така, но историята си е казала думата кой строй е по-добър.

 

И накрая - това че съм наемник далеч не означава че трабва да съм за широка социална политика. Всеки трябва да се оправя, без да му е виновен еди-кой си

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе Odin, стига бе пич с това кой от кого колко получава - не си стар да нямаш сили, не си без образование, че да си имаш извинение, не си без пари (айде няма да обяснявам как те знам), пък работодателя изкарвал повече от теб!!! АМИ СТАНИ РАБОТОДАТЕЛ БЕ!!! Какво толкова се иска - да си запретнеш собствените ръкави и да свършиш ЦЯЛАТА работа.

Пък после нека работят за теб и ти да им даваш колкото си изработят! Да ни бъдеш пример на всички за добър работодател! smile159

А като си ДОБЪР работодател и даваш колкто изкарат, ще стигнеш и мащаба, та да икономисваш, че да можеш да предлагаш на твойте хора лимонада за 4 ст.

 

Марто, за съжаление не може всичи да бъдем работодатели, а и не е и необходимо. И аз не се оплаквам от това. Проблема е в това че до голяма степен особенно българските работодатели имат навика да гледат на служителите си като на роби на корпоративната машина. Нали си на ясно че почти няма фирми (с изцяло бг собственост) които да осигуряват на реалната заплата, да дават 20 дни платен отпуск...да те пускат в неплатен/платен за да учиш...Познаваш много хора които работят нощем нали? Според кодекса трябва да им се предоставят топла храна и освежаващи напитки! Чувал ли си някъде за такова нещо. Именно за това подкрепям опита на индивида да си докарва по нещо допълнително за сметка на работодателя.

Казах ви - просто за да се възстанови справедливостта поне в известна степен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спазвайте добрия тон! Това се отнася за всички!

 

И аз си мисля че в това да свиеш някоя и друг литър нафта няма нищо лошо. Така или иначе като работиш за някого той получава от труда ти далеч повече отколкото получаваш ти самия. Така че гледайте на това като на един посредствен опит да се възстанови справедливостта.

Аз с такива неща не се занимавам - първо карам на бензин и второ има къде къде по ефективни възможности...

 

По отношение на Цанковото изказване за комунизма 250лв и т.н.

Не говори глупости! По-добре поразпитай как се е живяло тук и изобщо в целия блок през онези години и тогава си прави изводите.

Прост пример сега в демокрацията една средна заплата за София около 400лв (за провинцията е около 150) е равна на 571 трамвайни билета.

Тогава в комунизма 1 средна заплата 150 лв = 2500 трамвайни билета.

Сега защото предполагам си чел "книжки" няма да ти обяснявам за потребитлски кошници и покупателна сила...сам ще си сметнеш.

И не! Само не ми казвай: Ама тогава нямаше кока кола и банани че ще повърна!

Кола може да не е имало ама точно за това лимонадата беше по 4 стотинки. Пак няма да ти обяснявам на външнотърговски баланси, широчина на номенклатурата и икономии от мащаба.

Така че всичко си има и добра и лоша страна.

А и ти както и аз и повечето от нас сме наемна работна ръка и за теб ... за нас напърво място трябва да е социалната политика и жизнения стандарт на индивида. Докато повишаването му зависи от отмъкването на някой и друг литър нафта...аз съм ЗА!

 

Аз пък съм твърдо против "тарикатските" начини за повишаване на жизнения стандарт. Да не намесваме политиката тук - все пак това е форум за автомобили. И на мен ми липсват някои неща от миналото. Не точно лимонадата от 4 ст. или 2500 - те билета. Липсва ми спокойствието за УТРЕ. ( :mrgreen: не си мислете, че е лесно да си "чорбаджия" :mrgreen: ) От работодател до работодател - разлика от тука - до луната. И аз имах "щастието" да аргатувам на изедници. Точно затова се отделих, започнах сам - с един състудент и една торба отверки и добри идеи и сега се налага да се препирам за глупости по форумите. Е, не се сравнявам с Бил Гейтс ( :mrgreen: колко съм способен и как всичко с двете си ръчички съм постигнал :mrgreen: ).

Ще дам пример за жизнения стандарт при нас - заплатата варира от 600 ( :!: мин.) до 1100 - 1200 лв. на месец. :roll: Аз ли съм тъп или работниците са големи тарикати - не знам! Ама не става с кражби. (Е - ако има такива - това вече наистина е цигания) Работното време е от 9:30/10:00 до свършване на работа (може и в 14:00 да стане) Да, ама ако е след 18:00 (рядко) винаги се заплаща ДОПЪЛНИТЕЛНО. Да не забравя - осигуровките (ИСТИНСКИТЕ) ги плащаме ние. Всичко зависи от това кой е останал доволен от нас и кой пак ще ни потърси.

 

В края на краищата - всеки си знае.

 

 

П.С. - има си начини за докарване на добри пари. Пример - една от нашите джаджи със смяната на панелен апартамент, дето са го обрали оня ден и са го ошушкали до дупка, като най-скъпото нещо, дето са взели е телевизор "София" е 30 лв. (10% надценка), а същата тая джаджа на къща в Бояна може да е и 300 лв. (ако му вземеш по-малко ще се обиди или няма да е доволен, че всичко в дома му е супер качествено и скъпо) Това пак е компромис с личната съвест на човек, ама като гледам държавата ни (как на мен ми взимат 300 лв. за нещо, дето материала в него е 30 и труда му е 20) - не съм от най-притеснителните :mrgreen:

 

Мисля, че така и аз, и момчетата (па и клиентите) са доволни. И така се получава, че да мога да пипна (без пари - за хобито и приказката и доволния човек) нещо по някой автомобил на познат или човек от форума или да му продам нещо, което му трябва по-евтино, отколкото в магазина.

 

Айде - със здраве.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

П.С. - има си начини за докарване на добри пари. Пример - една от нашите джаджи със смяната на панелен апартамент, дето са го обрали оня ден и са го ошушкали до дупка, като най-скъпото нещо, дето са взели е телевизор "София" е 30 лв. (10% надценка), а същата тая джаджа на къща в Бояна може да е и 300 лв. (ако му вземеш по-малко ще се обиди или няма да е доволен, че всичко в дома му е супер качествено и скъпо) Това пак е компромис с личната съвест на човек,

 

Аз нещо не разбрах, може би трябва да си взема малко отпуска :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, пък и като се сетя сега като преглеждам темата - всичките коли в подписа ми + аватара + Вектрата и Голфа сега на баща ми като се сетя как сме ги купували... (не се сещам да сме крали нафта ни аз, ни майка ми, ни баща ми) Па и не само нафта. По-скоро нас са ни скубали разни тарикати. :evil:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

П.С. - има си начини за докарване на добри пари. Пример - една от нашите джаджи със смяната на панелен апартамент, дето са го обрали оня ден и са го ошушкали до дупка, като най-скъпото нещо, дето са взели е телевизор "София" е 30 лв. (10% надценка), а същата тая джаджа на къща в Бояна може да е и 300 лв. (ако му вземеш по-малко ще се обиди или няма да е доволен, че всичко в дома му е супер качествено и скъпо) Това пак е компромис с личната съвест на човек,

 

Аз нещо не разбрах, може би трябва да си взема малко отпуска :oops:

 

Ами искам да кажа, че едни и същи неща струват различно за различни категории хора. Не твърдя, че е супер правилно, но пак е "тарикатски" начин за повишаване на жизнения стандарт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лошото е, че и Кремиковци вече го държат частници - та и там не можем да те назначим. Нема да ти е леко. А за при нас - тотално не ставаш.

- боби, първо не ми е такава специалноста /не считам за нужно да обяснявам пред целия форум каква е/, за разлика от твойта, че да ми се налага да работя нещо различно от нея - като теб - за което нямам специални знания от съответния ВУЗ. За сметка на това и аз знам както и ти си осъзнал, че за заниманието ти не се налага висше образование, защото завършва на ...джия. Доста пъти сам виждал по автомобили на приятели изпълнението на такива ...джии :smt46

 

Както на мен ми напарви забележка петър да не спамя теми, които не ми дападат като "да подарим ..." така и ти няма какво да спамиш темата за точенето - който иска да точи, да точи - когато на мен ми попадне такова гориво с удоволствие го усвоявам и си карам на бензи когато има, а ти се мъчи с газта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....а ти се мъчи с газта.

 

Няма ли някой осъзнал се, който да е разбрал , че газта му поврежда колата и да е решил да спре да се мъчи като кара на газ и да ми подари газовата си уретба :oops: Искам и аз да се мъчаа :cry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма ли някой осъзнал се, който да е разбрал , че газта му поврежда колата и да е решил да спре да се мъчи като кара на газ и да ми подари газовата си уретба Искам и аз да се мъчаа

 

това го казваш с ирония ми се струва а аз да те попитам освен цената има ли нещо друго което да е смислено на карането на ГАЗ. Ако си имах достатъчно пари мисля, че аз както и всички останали нямаше да се занимавт с газови уредби, но при разлика от повече от 1 лв на литър ........

 

Относно работата краденето, зимането и тн от работодадел. Описвам следния случай: работя на място където работата ми е сезонна(само лято). Още в началото на лятото казах на шефа да ми даде един мобилен телефон служебен и да говоря с него в група(или там както се казва за малко пари да е или без пари). Той смота нещо не му се даваха пари или по скоро не му се занимаваше да вземе една от съществуващите си сим карти и да ми я даде. Като имам клиенти ми трябва да събеседвам и да коментирам дадени неща с него.

 

аз му казах че от личния си телефон няма да му звъня по 5 пъти на ден като някой път разговорите са повече от 15мин. Аз съм на предплатени минути на глобул и подобни разговори всеки ден ще ми излезнат колкото надницата ми. Аз му клипвам и той да ми се обади, а той ми смърди да му звъня, че не чувал...... ми каквото му се обаждам после си го взимам по други начини от него. Аз назад не оставам ама по този начин съм принуден да 'крада' както вие му викате.

 

също не един път ме е карал да разнасям стока с моята кола, доста пъти му казвам че съм с рейса и няма как да стане ама няколко пъти вижда че съм с нея и няма как. После като ми каже мерси.... и аз и казвам мерси на колата ми ама бенз. помпа като започне да смучи въздух си пропомням това 'мерси '.Както се казва: "аз мерси не пия"

 

Същата работа си я представам с бензина, ако можех да точа щях да точа, като сега ми предлагат някакви хора да купувам от тях 'крадено' гориво си го купувам без да ми мигне окото!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както казах и в пердната тема, ще кажа и тук : Напълно съм против да се краде от работодателите. /в случая гориво/

Аз като такъв, много ще се ядосам, ако мой служител се опитва да краде, било то гориво, оборотни пари или нещо подобно. Ако не му е изгодна заплатат, или не се чувства добре на работното място, прав му път. Мисля, че му се плаща колкото е заслужил, но ако ми стои някаква тъпа овця напреде, и да я мързи да стане да обслужи някого, а на края на месеца да ми сумти за повече пари няма да стане.

Относно кумунизма. Аз тогава не съм бил роден, но от знанията които имам по икономика, съм напълно ПРОТИВ Марксиските идеи. Ние да не сме стадо, че някакъв суполанин, ще ни ръководи. Ще ми казва къде да почивам, какво да ям, какво да пия, каква кола да карам, колко пари да харча и т.н. Това със сигурността за утрешния ден, донякъде го разбирам, но и сега можеш да си спокоен за утре, ако си с чиста съвест, ако си работлив и честен, ще успееш. Пример за това са много мои връстници, които сега учат в запдна европа, и доказват пред всички, че нашата "клеясъла демокрация", може да съсзаде, инженери, икономисти и ред други специалисти.

Заради остарялото ни кумунистическо съзнание, заради претоварените газки, заради "тарикатите" сме на този хал.

Ще се оправим, но когато ни се смени манталитета..., а никой не прави нищо по въпроса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично си имам приципи, които много мразя да погазвам... Избирал съм си винаги работата, която съм бачкал така, че да съм доволен от нея и с кеф да ходя сутрин! Поради тази причина, никога не ми е минавало през ума да крада, каквото и да било от човека, предлагащ ми хляб и добри условия! Напротив - не рядко съм ползвал личния си автомобил за работа или съм оставал извън работно време...

Наистина, времето на дребнте далаверки мислех, че е отминало (голямите шашми за по 500+ са си друга работа явно), но явно има още хора, които точат по 10-20 литра или се опитват да изкарат пари от скатаване... Просто си мисля, че не е това начина - да крадем от работодателя, за да му го върнем :roll: Тъпо ми изглежда някак си... Смятам, че никой не е виновен с нищо за това, че еди-кой-си взима 300 лева, но видиш ли - не му стигали, трябвало да са 700, той бил онеправдан, експлоатирали го и за това >>> краде работодателя на дребно! Смешно ми става, 'щото така или иначе не краде, за да стигне 700 лева, а краде 30-40 лева и е щаслив, че е прееб@л шефа :roll: Е нема що!!! Знам, че кинтите са малко и че наистина има експлоататори, но пичове, вземете се в ръца, нито сте тъпи, нито необразовани! Направете нещо за себе си и семействата си (сегашните или бъдещите)!!! Не търсете виновни другаде, освен пред огледалото, защото ако има някой, който да промени положението - това сме ние! Със главите си, собствените познания, опит и с двете си ръце! Така де - ако сами не си помогнем, няма кой да го направи :|

Не визирам никой с написаното от мен, а просто споделям наблюденията си и изказвам моята гледна точка :mrgreen: Може и да не съм прав...

 

Искам обаче да уточня - не отказвам по-тънкото гориво :mrgreen:

 

А за комунизма и демокрацията, която го последва... То нито едното, нито другото е това, което всъщност трябваше да са. Щот, ако се вгледаме в истинския комунизъм - идеите и теорията, а не това, което ни се случваше 45 години (+17 още) ще видим доста добри моменти ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, забравих да кажа, че телефоните ни във фирмата са в група. Говорим си безплатно помежду си, освен това всеки се ползва с 25 безплатни минути към каквото и да било и най-накрая ДДС не се плаща. Освен това с такива карти са се сдобили всичките гаджета, майки, бащи, лели и т. н. на работниците ни. АКО И ТАМ НЕ СМЕ ГИ ОБЛЕКЧИЛИ - ЗДРАВЕ....

 

Хайде стига. Не обичам хапливия тон и меренето на "*ишки".

VIKTOR-е, извинявам се публично, ако съм те засегнал с нещо. Естествено - няма да пращам никой никъде на работа (просто съм докачлив, когато някой ме засегне на "...джия" и ме прати да слагам "...чки". Висшето си образование дължа изцяло на родителите си (които са ме подкрепяли финансово, въпреки, че :!: съм следвал редовно и съм бачкал през това време - и двете неща мисля - качествено)

 

 

Tsanko, Tafka, zloQQ - smile159

 

пък и на всички останали smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз друго не мога да разбера - айде разбрахме се, който иска да точи - няма да правим другарски съд.

Но едно не ми е ясно - в тая държава е пълно с недоволни хора, а никой и дума не казва от какво е недоволен и какво е направил по въпроса.

Малко били парите - отиваш и казваш моя труд го оценявам на Х лева - като не стане или си търсиш работа за Х лева или се замисляш толков али струваш.

Щели да ограничат горивото, защото тоя месец по-малко разход - мисля, че един разговор нормален ще обезмисли излишния разход,да не говорим за околната среда;)

Шофьорите на градския транспорт не си спазвали графика, защото времето за маршрута било еднакво и в пиков час и в не пиков - е що му е да говори по въпроса, като може да крадне нафта, а и само като дойде момент парата да не стига тогава надига глава.

Въобще все някой е виновен, ма никой не му казва за какво е виновен!!!

А това със скатаването, краденето и тем подобни хитринки - всичко това приравнено във времето загубено за тия шмекерлъци е толкова голямо, че ако за това време беше използвано за някаква работа щеше да е в + към доходите.

Ма що да е така - ние сме най-големите хитреци - мисля, че трябва да се отърсим от това да търсим все в някой друг вината и да се съсредоточим върху собствените недостатъци (може би ;)

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе каквото и да си говориме тая работа с горивото си е чиста кражба! Това е престъпление, точно както карането след употреба на алкохол, карането с превишена скорост и т.н.

 

Аз лично не искам да съм престъпник, а на който не му изнася работата, заплащането и условията - е в България в момента има страхотен глад на добри специалисти. Трябва просто да имаш желание за работа, добро образование, способности и да си читав човек.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина, времето на дребнте далаверки мислех, че е отминало (голямите шашми за по 500+ са си друга работа явно), но явно има още хора, които точат по 10-20 литра или се опитват да изкарат пари от скатаване.. [/color]

 

500+ според мен не са шашми.... в тази държава шашмите са за 500 000+, това е сериозно, иначе другите за по хилядарка са смешни.... какъв г**ар и измамник си ако за цял месец откраднеш 500 евро.... ми нали в чужбина чистачките ще ти се изсмеят защото взимат повече.

и аз смятах че е минало времето на дребните далавери ама то май сега далаверките са повече от всякога :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спора стана много социален. Но повечето от хората изхождат от позицията на добре образовани и що годе успели хора. Но не може всички в тая държада да са вишисти и мама и тати да дават и да бутат напред. Има хора който не са имали възможност и желание да учат и да станат добри и търсени специалисти.Тази хора не са некадърници и мързеливци, те работят. Човека само попита как да си вземе икономията, която той си я направил(начин на шофиране и тн.)В крайна сметка не той определя нормата! Зимата може да се наложи да плати от джоба си ако колата харчи повече. За мен това не са престъпници! И какво трябва на направи според вас Petar , да отиде при началника и да каже: "Шефе колата харчи по-малко остават 5литра нафта, какво да я правя ??? "

За това си признание няма да получи повишение , ВЕрвайте ми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де - по тая логика всички трябва да си взимаме нашето , защото така сме преценили.

Не е въпроса в повишението, а че ще си коректен.

Има разлика.

Наскоро гледах един документален филм с някакъв шеф от Америка по корупцията - и той каза - вие не сте добре за някакви 1000 -2000$ вие престъпвате закона много - евтино се продавате.

Отнесено към нашата дискусия - ще дойде момента, в който работодател или който и да е ще си търси тези права.

И тогава ще се замислим има ли смисъл да отнеса някоя глоба и да си загубя работата да кажем за 300- 400 лева на месец?!!

Защото при нас още работи приказкатра аз се парвя, че работя, а шефа се прави, че не ме вижда.

Ма дълго няма д апродължи това и тогава жална ни майка.

Пак казвам - не мога да разбера какъв е проблема да се каже - сега харчи толкова - имах еди каква си работа карах еди къде си и има икономия еди колко си - зимата най вероятно ще се качи разхода.

Хората са в отпуска трафика е друг.

Какво толкова сложно има?!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм убеден че чисто счетоводно тази нафта може да се изпише. Все пак има си норма.Пък и не говорим за фирмички с 1-2 коли. Ме мисля че счетоводителя (домакина ) ще се занимават с теб и с твойте 5л. излишък ако на главата си имаш 500 коли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е кой говори да ти ги изписват?

Защо всяко нещо което смяташ, че си спестил трябва да ти се полага - по-скоро е икономия за фирмата.

То е все едно аз да имам срок да свърша дадена работа за 5 дена - свършвам я за 3 и искам да изкяра 2 дни - отпуска ли да си искам за тях.

Или да се чопля 2 дена все едно още я работя?!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Работното време е от 9:30/10:00 до свършване на работа (може и в 14:00 да стане) Да, ама ако е след 18:00 (рядко) винаги се заплаща ДОПЪЛНИТЕЛНО. Да не забравя - осигуровките (ИСТИНСКИТЕ) ги плащаме ние.

 

 

Абе Боби не послъгваш ли?И за работя в частна фирма и други хора работят и чак такива екстри не сме забелязали.Може би си белия лебед на частното предприемачество?А по въпроса за кражбите то си е до манталитет.Има народи за който кражбата е недопустима.Има и такива като нас Българите да покрадваме по малко.Има и цигани за който кражбата е начин на живот.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами хора не е ли подигравка на отношението на държавата спрямо всички нас!? Значи някой се изказа, че на запад щели да му се смеят ХАХАХА 500 евро са си 500 евро, но е вярно също така, че там взимат повече. Но я дайте да сметнеме нещо значи на "запад" (където и да се разбира това понятие) 1 литър. гориво варира между 1.1 и 1.5 евро (зависи къде и за какво гориво става въпрос). "Ха" ще каже някой и тука е толкова, е да де ама тука заплатата ти е (давам пример с моята) 700 лева, а на средния "западняк разглезен" :mrgreen: е около 4000 ЕВРО.

Значи какво става тука, има май бая икономисти тука (аз не съм от тях) за това няма да задълбавам, но според мене си чисто изкуствено повишаване на стандарта на живот. За това хора дет'се вика не крадете, а само си вземайте ДЪЛЖИМОТО!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.