Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

джанти


n_ikito

Recommended Posts

В последно време една "грешна" мисъл не ми дава покой.... да обуя ли фабията в по - убави джанти или не? Като лаик питам направо. Освен чисто естетически какво ми дават и отнемат алуминиевите джанти? Ако някой може да ме посъветва във Варна къде си стува да разгледам за джанти, ще съм му благодарен. В ЕТ 1бр. е 297лв., което ми се струва доста скъпо

 

Благодаря....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен естетика летите джанти ти дават и малко повече комфорт и стабилност. Но това важи само за добрите лети джанти. Ментетата са по-тежки от обикновенната стоманена джанта (дефакто това е плюса на лятата - лека е) и ефекта дори е обратен - по-лоша возия и стабилност.

Недостатъка е че трябва да сложиш гуми които да пазят джантата иначе я надираш за норматив. Тъпия Matador дори това не прави и сега джантите са ми целите в одирания :evil: Другото е че ако са ти меки гумите (или прекалено ниски) и треснеш в дупките "made in Bg" джантата става само за ... боклук...

 

Иначе аз преобух Mica за 650лв (ако не се лъжа), т.е. по 175лв на джанта...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Недостатъка е че трябва да сложиш гуми които да пазят джантата иначе я надираш за норматив. Тъпия Matador дори това не прави и сега джантите са ми целите в одирания :evil: Другото е че ако са ти меки гумите (или прекалено ниски) и треснеш в дупките "made in Bg" джантата става само за ... боклук...

 

И как точно гумите пазят джантата??? Матадорките излизат доста в страни поне според мен, говоря за фабричните. и това че джантите ми са изцяло надрани си е моя вина в опитите да паркирам стотици пъти в центъра на софия на всякакви места просто не е имало как да избегна одирането им в бордюрите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Недостатъка е че трябва да сложиш гуми които да пазят джантата иначе я надираш за норматив. Тъпия Matador дори това не прави и сега джантите са ми целите в одирания :evil: Другото е че ако са ти меки гумите (или прекалено ниски) и треснеш в дупките "made in Bg" джантата става само за ... боклук...

 

И как точно гумите пазят джантата??? Матадорките излизат доста в страни поне според мен, говоря за фабричните. и това че джантите ми са изцяло надрани си е моя вина в опитите да паркирам стотици пъти в центъра на софия на всякакви места просто не е имало как да избегна одирането им в бордюрите.

 

като си купиш гуми с борд. доста добре пази края и око са с малък офсет ще е супер

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В последно време една "грешна" мисъл не ми дава покой.... да обуя ли фабията в по - убави джанти или не? Като лаик питам направо. Освен чисто естетически какво ми дават и отнемат алуминиевите джанти? Ако някой може да ме посъветва във Варна къде си стува да разгледам за джанти, ще съм му благодарен. В ЕТ 1бр. е 297лв., което ми се струва доста скъпо

 

Благодаря....

 

във варна няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И как точно гумите пазят джантата??? Матадорките излизат доста в страни поне според мен, говоря за фабричните. и това че джантите ми са изцяло надрани си е моя вина в опитите да паркирам стотици пъти в центъра на софия на всякакви места просто не е имало как да избегна одирането им в бордюрите.

 

P9170032_resize.JPG

P9170022_resize.JPG

 

На тия снимки добре се вижда как джантата стърчи извън гумата (особено на втората). При хубави гуми е обратното. А на първата се вижда и резултата от това че стърчи джнатата а не гумата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На тия снимки добре се вижда как джантата стърчи извън гумата (особено на втората). При хубави гуми е обратното. А на първата се вижда и резултата от това че стърчи джнатата а не гумата.

 

Вашите джанти са направо слънце. По моята няма 5 сантиметра дето да няма някоя драскотина. Трябва да ги снимам макар че това не е добра реклама. И все пак винаги ми се е струвало че джантата е леко навътре, говоря пак за стандартните 15ки с Матадорки. Щом казвате обаче друго ще ви послушам Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чакай, чакай. Това е (по-точно беше) най-запазената джанта преди близо година. Сега не са за снимки...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз тия моите 17-ки трябва да ги пазя доста тогава :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъв офсет на гумите при тези наклонени към платното бордюри, ви пази джантите?

Лятата джанта (стига да е добра, а не менте) наистина дава по-добра возия, но по тези хубави БГ пътища, паднеш ли е дупка и изкривиш джантата, край. При три лети, ще се бръкнеш за нова, за естетиката де.

При избора на джанта освен положенията на болтовете, трябва да се следи и за офсета на джантата спрямо главината (това е щамповано на джантата). Много "изнесена" навън джанта може и да е много ефектна, но натоварването на главината и болтовете е огромно и винаги има риск колелото да се откъсне.

От личен опит мога да ви препоръчам при паркиране, да наклоняте външното огледало към бордюра и да следите колелото спрямо бордюра (май Супърб-а имаше такава функция, да се накланят огледалата автоматично, като се включи на задна). Ако сте внимателни, няма начин да одраскате джантата.

В ЕТ продават някакви Шкода спрейове за корекция на драскотини на оригиналните джанти. Веднъж питах автотенекидийският им приемчик, дали има смисъл да се ползва този спрей и той каза има малък ефект, но ако драскотината е малка, по добре да се остави така, защото винаги личи мястото на поправката. А спреят по памет беше 10-тина лева.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.