Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Може ли хазяинът ми да ме съди!!!


грахова принцеса

Recommended Posts

Историята е такава, че преди близо 2 години се нанесохме в апартамент и подписахме договор с наемодателя като му дадохме депозит 165 евро и наем за месеца също толкова. Намерихме апартамента с агенция но тогава хазяина поиска да подписхем негив договор а не на агенцията. Така и стана. Но така се получи, че бойлерът ни се повреди и ние го уведомихме, а след тожа изжикахме майстор и за наша сметка ремонтирахме бойлера. Уви машина на 20 години пак се развали, и така няколко пъти го ремонтирахме докато накрая не се спука посреднощ и едва не ни уби тока. Но повредата не е от мястото и частта, която ние ремонтирахме, а самият казан на боийлера се спука и не подлежи на поправка. Казахме на наемодателя, но той не пожела да закупи нов бойлер, а това според мен е необходимо условие за нормален живот, при положение, че нямаш ТЕЦ. И така ние си купихме бойлер за наша сметка. Но и пералнята се развали и този път той я взе уж да я носи на ремонт и така от 3 месеца не ни я е върнал. А когато влязахме в апартамента подписахме приемо-предвателен протокол за имуществото в апартамента, в който фигурира пералнята. Забравих да кажа, че договора не е заверен нотариално. След първата година го преподписахме защото той увеличи наема с 25 евро и така плащаме вече 185 е. Вторият път не сме подписвали протокол за вешите. Дойде момента, в който искаме да напуснем апартамента но когато му звънна за да му кажа не си вдига телефона. Притеснява ме това, че пералнята е още в него а ние ще се изнасяме след 10 дни и той може да каже, че изобщо не я е взимал да я поправя. Моля Ви кажете ми има ли право да ме съди за измислени от него неща. Аз ако не се свържа с него, няма да си платя сметките за последния месец който не са повече от 100 лв. за всичко(ток. вода, тел.), и му оставям депозита в размер на 160 е - 313лв. да си покрие разходите, и да си ги удържа като неустойка. Но има ли право той да ме търси или да ме съди за това, че пералнята му я няма в апартамента, и да кайе че аз сам я взела, което е лъжа, но тя фигурира само в пурвият протокол. Когато той я взе не е отбелязано никаде.

Моля Ви кажете ми моите права, и неговите права!!!

Предварително благодаря на всички!

Бъдете щастливи!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да ти иска всичко което е описано в договора. Ако там пише паралня - трябва при сдаването да имаш пералня. Щом той я взима - подписва се на приемо предавателен протокол. Друг е въпроса какво точно пише в договора! Ако там просто пише пералня - ще намерим една ръчна от преди 20 години и готово. Ако обаче пише точно каква - лошо :( А от това което пишеш разбирам че няма опис на мебелировката/ел.уредите - дишай спокойно :mrgreen:

 

Поздрави и успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаме подписан приемо-предавателен протокол но той е за първата година, когато се нанесохме, а след като изтече тази година преподписахме договора но не и протокола. След това пералмнята се развали и той дойде да я вземе за ремонт, което също никъде не е отбелязано, но и още не ни я е върнал!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом имате приемо-предавателен протокол, независимо от кога, то трябва да върнеш жилището с тези вещи които са описани. Друг е въпроса че ако веща Х липсва можеш да спориш за амортизация и да я платиш на 25-50%...

 

Поздрави и успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да те съди, да, но се съмнявам да се стигне до съд за пералня. Но принципно трябва да ти върне депозита или частта от него, която е останала след покриването на разходите по имота. А това, че договора не е нотариално заверен е предимно в ущърб на хазяйна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако той не е декларирал приходите си от наем тогава не само ще си вземеш капарото (или каквото е там), но и може да го изнудваш. Особено ако имаш бележки че си му дал пари на ръка :mrgreen: И тогава последния му проблем ще е пералнята. Глобите почват от 500лв :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички, които се включиха!

 

Дано не се стигне то там!

 

Желая Ви едно прекрасно синьо лято!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.