Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Фейслифт Октавия II


Боби Доктора

Recommended Posts

След година и половина ;)

мерси за бързия отговор.

А има ли представа някой какви промени се очакват? Външно Оки I доста се различава от предшественицата си (фарове, маска, стопове, брони...) Тук какво ли се очаква?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За момента като информация имам, че външно ще бъде различна само предната броня, като лично на мен повече ми харесва сегашната :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото прочетох в пресата представянето се очаква да бъде в края на тази година, а продажбите ще започнат през пролетта на следващата година. Във външния вид промените ще са малко - най-вероятно само предната броня ще бъде нова. В интериора предполагам, че ще настъпят повече промени и най-вече - оборудването ще бъде по-богато. Аз лично ще следя новостите около фейслифта, защото много съм се навил за Окти 2, но предпочитам да изкарат Service Pack 1 и чак тогава да я взема. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а може ли да ми покажете снимки на 2те оставии 1 приди и след файса... :oops:

 

Разрови се из форума, имаше някъде тема. Ако не се лъжа май аз бях пуснал някакъв линк, ама сега ме мързи да търся :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Промени най-вече в интериора. Като двигателя май нищо няма да се пипа освен да се доусъвършенстват може би там където колите на по 4 години вече са дали някакви дефекти. Все пак няма да е нещо невиждано, все пак говорим за автомобилна индустрия 21 век и много нови неща ще се очакват едва при Октавия 3.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето колеги снимки на предполагаемата обновена Октавия 2 - http://www.autorevue.cz/Getfile.aspx?id_file=101436 . Взето е от този сайт http://www.autorevue.cz/default.aspx?se ... icle=12400 и ето линк към сайт на английски http://www.worldcarfans.com/rsslink.cfm ... a-facelift

 

Не смятам, че ще има нещо революционно - то не се и вижда такова. 2-3 години след началото на производството на почти всички коли се прави фейслифт, при който има козметични промени по външността, интериора и обикновено се отстраняват детските болести - възли и технически решения от оригиналния модел, които са показали проблемност.

 

Пример за това какво е фейслифтът взимам от броя за тази година на Ауто мотор и спорт - "150 коли на старо". За старата Октавия произведена след 2002 немците казват, че има надеждност сравнима с отличника в класа Тойота Авенсис. (предполагам, че преди и това не е била за изхвърляне - още повече като гледам колегите, че не се оплакват за съществени проблеми). Може би по-нататък ще бъдат сменени някои двигатели със следващите, които VAG ще пусне. Например 1.9 TDI от 2000 или 2001 година вече има и PD - помпа-дюза, който тогава се появява във VAG. За VAG няколко пъти вече чета, че от 2008 ще започнат да сменят PD с Common-rail. Вероятно и Шкода ще получи такива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не изглежда зле, но не намирам големи промени. И няма фарове за мъгла, като Супърб :? :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.