Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Защо е хората гледат кофти на Skoda...


Recommended Posts

Накратко защото част от "Top Gear" е Джеръми Кларксън :mrgreen: . Той е цар на подобни определения и не си ги пести за нито един модел, независимо от марката. Честно казано нищо чак толкова обидно не е казал - здрави, евтини (за тамошния стандарт) коли. Това за Пасата само не съм съгласен - като качество на изработка, Шкодата е по-добра (като материали обаче - не). За българската версия на изданието ще си спестя коментара, предвид екипа, който го прави :| . Не желая да обиждам никого. ;) Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щото всеки си харесва марката. Лично аз съм сменил последователно Форд, Голф ,Опел като всеки модел си е имал предимства и недостатъци ,но винаги съм се връщал при Шкодето и не съм го занемарявал. Шкодата е друга категория .Който не го е притежавал ,неможе да го разбере. smile106

А лично си мисля ,че по смислен и стилен дизайн от този на новата

Октавия ,за класа им - няма! Както едно време Естелката се открояваше на фона на останалия парк, сега Октавията оставя приятно впечатление с изчистените форми и загатване за класен автомобил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да де и пак в TOPGEAR, само че според хората Шкода е на ВТОРО място сред всички марки коли само Lexus са пред тях но става въпрос за съвсем друг тип коли, а като модели Фабия е на 9то място Октавия 5то, Супърб 4то и това е от 159 модела.

 

Това е извадка от запитването на TopGear от 2005 година за жалост неуспяха да намеря минало годишното но то беше същото

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност хората не гледат против, гледат тъпо. Щото няма какво да кажат, няматт аргументи. а и най-важното-нямат база за сравнение защото не са се качвали никога в такъв автомобил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдааам, това е едно доста добро предложение.

 

Иначе и аз като си взех Фабия-та отнесох доста подигравки, но който се е качил в нея се е изкефил максимално... Така че няма какво да се сърдиме на необразованите. За съжаление хората си имат предразсъдъци и това си е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вижте, мен във фирмата ме подбиват от много време. Но пък и не мога да кажа, че имах късмет - Фелицията дето карам е на 10 години и само 126 хил. км, обаче не е поддържана добре и е стояла близо 2 години под едно дърво без да е поглеждана. И съответно си имам доста проблеми с нея.

 

Иначе всичк при нас са на VAG автомобили - шефа с Ауди А4 1999, двама от колегите с Голф 4, а третия - Пасат от 1999.

 

И макар да не ми беше приятно когато седнах в изложената в шоурума на Еуратек Октавия Тур ми направи неприятно впечатление пластмасата - на таблото, на волана - евтино изглежда. В това отношение са прави - материалите са на друго ниво!

 

И тракала отвътре - бе да го ... все едно неговия голф не трака! Дай му време и ще протрака и той.

 

Но пък ще видим какво ще кажат септември като дойде нашата....

 

По-скоро хората наистина виждат не толкова качествените материали, виждат и че са относително евтини и общо взето ги мислят за нещо като Дачия спрямо Рено - евтина и трошка. (макар новите Рена и те не са технически надеждни, ама айде...). Но минава време и умните хора ще се оттърват от старите предубеждения в полза на сегашните преживявания с някоя Шкода.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен Шкодата ми харесва като изработка, има много модерни неща но и запазва вкуса на истинското каране. Всичко е подредено УМНО и удобно. Доста хора са съгласни да дадат още малко пари ако самите материали са по-добри, тогава повярвайте ми вече всички стари предрасъдаци ще изчезнат окончателно. smile194

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И макар да не ми беше приятно когато седнах в изложената в шоурума на Еуратек Октавия Тур ми направи неприятно впечатление пластмасата - на таблото, на волана - евтино изглежда. В това отношение са прави - материалите са на друго ниво!

 

И тракала отвътре - бе да го ... все едно неговия голф не трака! Дай му време и ще протрака и той.

 

Но пък ще видим какво ще кажат септември като дойде нашата....

 

По-скоро хората наистина виждат не толкова качествените материали, виждат и че са относително евтини и общо взето ги мислят за нещо като Дачия спрямо Рено - евтина и трошка. (макар новите Рена и те не са технически надеждни, ама айде...). Но минава време и умните хора ще се оттърват от старите предубеждения в полза на сегашните преживявания с някоя Шкода.

 

И си прав и не си. Аз не понасям тракане в колата. Побърква ме. Опела ми на 15 години не проскърцваше. А Мица се обади на първия месец. Е, WD40 и малко акъл свършиха работа и сега не скърца. Но "западняка" не понася такива работи. Иначе за 45к км (вече ги врътнах!) си оставам с една основна забележка - супер неудобни предни седалки :( И досега ме е яд че никой в ЕТ дори не спомена че мога да си я поръчам с реглаж на лумбагото. Уви...

А тракане в Golf има само ако е удрян и след това оправян при "бай Геле от Бустнаци". Иначе и на 500к км вътре нищо не потраква. Това е престиж и никога VW няма да го рискува! ВЕрвай ми! BTW, возил съм се и на Octavia 1 на 400к км която дори не прискърцваше...

 

Що се отнася до качеството на материалите/изработката - уви, прави са. Като обърнеш задната седалка на Octavia (няма значение дали 1 или 2) и виждаш стърчащи конци, не зашити участъци и сие. Не че е проблем, но е дразнещо. Все пак си дал 30+к лв и получаваш полуфабрикат. За мен това не е проблем, но на "западняка" му е трън в очите. Да не говорим за "жълтите" щото там за такова нещо правят рекламация на целия автомобил...

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

PRR, това за WD40 ще ти го припомня пак след някой друг месец като дойде возилото. Дано не се налага да ми обясняваш къде и как трябва да се сложи, ама да знаеш - заплют си :mrgreen:

 

Виж за седалките - поръчана е с лумбални опори, ако искаш някой ден като успея да я отмъкна от жената ще ги менкаме за едно кръгче (нали ти беше с автомат - последните дизели автомат на Тур-а).

 

Пък като дойде ще видим кое как - Голф 4 или Октавия Тур. (пък и те са бензинки на колегите).

 

Edit: Силно се надявам скоро да е, но ме съмнява преди септември да я видя. Ха дано да е по-скоро!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За WD40 - нямаш грижи. Ще ти помогна. Не е проблем.

Не съм автомат - ръчни скорости. Тия автомати/полуавтомати мен ме дразнят...

И мойта седалка е с "опора за лумбагото", но точно тя ме побърква. Има друг модел при който си има отделна ръчка (по-точно търкало) за реглажа. Ей за това плача, че никой не го каза...

 

А относно сравнението Golf - Octavia - ми то Octavia-та е Golf с багажник, без малоумник зад волана (да ме извинят колегите с Голфове) и с по-добър дизайн :mrgreen:

 

Поздрави и дано дойде по-скоро

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За WD40 - нямаш грижи. Ще ти помогна. Не е проблем.

Не съм автомат - ръчни скорости. Тия автомати/полуавтомати мен ме дразнят...

И мойта седалка е с "опора за лумбагото", но точно тя ме побърква. Има друг модел при който си има отделна ръчка (по-точно търкало) за реглажа. Ей за това плача, че никой не го каза...

 

А относно сравнението Golf - Octavia - ми то Octavia-та е Golf с багажник, без малоумник зад волана (да ме извинят колегите с Голфове) и с по-добър дизайн :mrgreen:

 

Поздрави и дано дойде по-скоро

 

Малко smile188

Мечтата ми е скоростите да се сменят с метални лостчета зад кормилото като Ферари. Е няма да е лошо и да има обикновени ръчни скорости ще е :roll:

По отношение на Голф-Октавия има много разлики. Голфа ми се струва по-здраво изработен като цяло, иначе е по-малък, пъргав, по-малките двигатели на Шкодите са минус за такава голяма и хубава кола. а и 90% от купуващите Октавия са над 30, обратното-90% от купуващите Голф са под тази възраст.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голф е така смешна кола...много бих искал в/y всеки глоф да пуснат едно пяно от високо :lol:

 

С риск да прозвуча малко грубо - дрънкаш откровени глупости :!: :evil: И после `що хората говорели еди кво си за Шкода. `Щото и те като тебе са "разбирачи" и си мислят, че много знаят, а всъщност говорят наизуст. Карал ли си голф изобщо, `щото имам известни подозрения, че не ти е стъпвал крака в голф, иначе нямаше да напишеш тая "умност".

 

П.П. Пише се "пияно"! :evil: Ще взема един речник да ти подаря за рождения ден, стига да кажеш кога е :mrgreen: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

П.П. Пише се "пияно"! :evil: Ще взема един речник да ти подаря за рождения ден, стига да кажеш кога е :mrgreen: .

 

Goga,

 

Тоя път се изложи :oops:

 

Пияно - използва се за определяне на ферментирали вина (пияно вино, пияна вишна и сие)

Пиано - инструмент за свирене

 

По темата - VooDoo, Golf-а хич не е лоша кола. Просто в Бг е криворазбран и всеки качил се на Golf си мисли че е яхнал дявола и правилата не важат за него. Но това е друга тема - не за тук!

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, бе верно, изложих се :mrgreen: . Отивам да си ударя 10 камшика на голо по тоя повод :lol::P .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига глупости.... Голф-а бил лоша кола. Голфа си е Голф, има си своите предимства, своите недостатъци. За Голф 4 версията R32 в американско предаване беше сравняваван с Лансър ево 9, Импреса WRX и някакъв подобен Понтиак.... последните думи на водещия бяха ... " и все пак японското и американското не може да бъде сравнявано с немското качество... " това да го каже американец особено при такива автомобили си е направо такава реклама че и от VW не биха извадили толкова пари да му платят да го каже. Вярно е че това е спортна кола но тя произлиза от Голф... така че...

2ките наистина се чупят имам достатъчно приятели и достатъчно съм се возил, но кои такива стари коли не се ??? а и причината да ги има толкова много е че една предница излиза колкото на лада... а все пак караш доста по-добра кола.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каквото и да си говориме от Шкода остана само емблемата.Всичко останало е VW .Така че спорове от рода : "сравнвнието с Пасат е обида" или "Голфа е скапана машина" са меко казано неуместни.Че нали тези дето са проектирали Пасата и Голфа проектират и Октавията.Шкода е ефтиния сегмент на Фолцвагена.Таргет групата е бившите соц. страни.Не случайно Рено видяха че ги изместват от този пазарен сегмент и пуснаха Логана.

Твърдението че хората гледат кофти на Шкода пък е пълна глупост.Точно това е автомобила за който съм чувал повече положителни от отрицателни мнения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.