Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Карбуратор на Фаворит


Recommended Posts

Колеги имам един много странен проблем с моят Фаворит 92 година.

Колата я карам на газ, но от 2-3 дни забелязвам, като съм на газ и като спра на светофар ако не и държа педала на газта леко натиснат колата веднага гасне,а на бензин колата е перфектна.На какво може да се дължи това можеби карбуратора се е позапушил и трябва да се почисти ако някой е имал подобен проблем нека сподели от какво е бил.Благодаря предварително 8)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом колата работи нормално на бензин не пипай карбуратора ... търси проблема в изпарителя или в реглажа му ... ако има проблем в карбуратора , то и на бензин няма да работи колата ;)

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тъкмо и аз се справих с тоя проблем вчера колега.освен оборотите имах и прекъсвания в работата на двигателя докато е в движение.оказаха се НОВИТЕ свещи Brisk на 1000 км-пълно менте.така че ако си сигурен за свещите виж и нещата които казва The best forman. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както казаха колегите по горе така ще ти кажа и аз щом на бензин е часовник да не си посмял да бараш карба търси проблема другаде. Газта е малко по-капризна от бензина от към запалване - виж свещи, чукчета (ако има такива) палец, свещи и каквото се сетиш там...

Регулирай и изпаритвля от врътката за празния ход.

 

А може и мръсна газ :?

 

ПП сега се сетих за въздушния филтър ако не е сменян най-добре го смени, колкото се може по скоро ( на газ го сменям 2 пъти по-често от колкото на бензин на около 5-6000км.)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах скоро такъв проблем с на бащата Тойота-та...при мен се получаваше следната работа...значи: карам си аз и качвам наклон..и колата почна да умалява...карам на 3-та скорост...със скорост от 60 км и почвам да ги връщам до 1-ва за да се оправи...

Колата е оправихме по следния начин...закарахме за реглаж на газовата уредба...и сега фърчи...все едно на бензин караш...

 

П.П: Моя съвет е да пробваш с реглаш на изпарителя ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.