Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Нов член на форума


Recommended Posts

Здравейте на всички! Отдавна разглеждам форума и много ми харесва :), но чак сега се регистрирах . Преди година и малко баща ми си купи Октавия(новата). И аз я карам от време на време, а и поддръжката и е оставена на мен. Колата е страхотна и за сега нямам никакви оплаквания, освен от двигателя, иска ми се да беше 2.0 :D:D:D , но и този си е добър и доста икономичен. За сега ме вълнува едно нещо - къде се намира филтъра на климатроника? Не успях да намеря нищо с търсачката, така че ще съм благодарен ако някои ми каже :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поздрави! Добре дошъл и със здраве да си я карате! Сигурен съм, че колегите с Октавия ще ти помогнат, а от мен - пожелания скоро да си имаш собствена :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

smile174 Добре дошъл при нас!smile076 Поленовия филтър се намира някъде сигурно по към купето-те ЕТ ще го сменят-няма грижи! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите. ЕТ го смениха май месец, но като пусна по силно вентилатора и се чува някакво свирене, та ми се иска да го погледна дали не се е задръстил нещо. А при чистачките няма нищо. Става въпрос за Октавия 2, ако е от значение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти и добре дошъл във форума. Не искам да те плаша, ама съм почти уверен, че въпросното свирене е от лагера на перката на вентилатора :? . Ако филтъра е задръстен няма да свири, а ще духа по-слабо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами самото свирене не е много силно.Колата е на година и малко и на 20К. Не ми се вярва да е лагер, ама знае ли човек. И все пак къде е филтърчето, гледах навсякъде, но не можах да го открия. На мойто рено е под чистачките, но на октавията е на друго място.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега провери си в книжката мисля, че там пишеше къде е но не си спомням. Ако нямаш книжка аз утре ще проверя, че моята е в колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:!: Свиренето се получава точно от задръстен филтър. :!: При мен го е имало това явление. Когато притока на въздух отвън е труден се засмуква и покрай клапата за рециркулация (малко и от вътре) и се получава едно свистене. Има и друг филтър - точно при изпарителя на климатика - ама е рано за смяна - ако си над 100 000 и си в арабска дъжава (постоянно вкл. кл.) и ти замирише нещо средно м/у мухъл и миризма на чорапки + аромат на цигарен дим и развалени яйца - тогава :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега провери си в книжката мисля, че там пишеше къде е но не си спомням. Ако нямаш книжка аз утре ще проверя, че моята е в колата.

 

Хвърлих един поглед там набързо, но не видях за филтъра да има нещо. А като се замисля щом не е при чистачките остава да е в/под жабката. Ще трябва да направя по сериозен оглед :?

 

 

 

:!: ......и ти замирише нещо средно м/у мухъл и миризма на чорапки + аромат на цигарен дим и развалени яйца ...... :mrgreen:

 

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правилно со се досетил.Филтьра на климатика се намира зад жабката,пьрво сваляш внимателно кората пд жабката то е по скоро като по твьрд дунапрен и ште го видиш.С други думи като на старата Фабия само 4е там няма подобна кора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правилно со се досетил.Филтьра на климатика се намира зад жабката,пьрво сваляш внимателно кората пд жабката то е по скоро като по твьрд дунапрен и ште го видиш.С други думи като на старата Фабия само 4е там няма подобна кора.

 

Благодаря, тия дни ще го погледна, че сега нямам време. Дано наистина е там :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и друг филтър - точно при изпарителя на климатика - ама е рано за смяна - ако си над 100 000 и си в арабска дъжава (постоянно вкл. кл.) и ти замирише нещо средно м/у мухъл и миризма на чорапки + аромат на цигарен дим и развалени яйца - тогава :mrgreen:

 

Боби, моля те обясни по подробно къде е тоя филтър и как се сменя, защото след изключване на климатика усещам точно тази миризма, която ти много сполучливо описа :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бобиии, и моята мирише на умряло като включа климатика.Колата е на 144 х.к. След смяна на праховия/поленов/ филтър не се променя и мисля че ще е от този филтър за който говориш.Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.