Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Как да платя стари актове?


Forman 135

Recommended Posts

Може ли някой да разясни какво е положението с плащането на старите актове?Ако имам стар акт, който не съм платил трябва ли да се затичам да го плащам веднага, защото казаха , че ще останат без книжки неплатилите..Или ако ми напишат акт сега или след време, когато си получавам талона от КАТ тогава трябва да платя и старите задължения, иначе няма да ми дадат талона.Тоест знае ли някой кога и как ще вземат книжката за стри прегрешения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според моите проучвания, ако опреш до админстративни услуги в КАТ, ще ти ги откажат, докато не си платиш старата глоба. В частен случай, ако ти напишат нов акт, ще трябва да си платиш и стария, за да си получиш талона. Също така, няма да можеш да си подмениш книжка, регистрираш кола и т.н. Но това, с вземането на книжката за стари прегрешения, според мен е журналистически фишек. Аз лично не прочетох никъде в закона такъв текст. Аз лично имам акт от преди 1 година и ще стискам палци да не опра до КАТ поне още 1, че да му изтече давността.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз така си мислех , но не бях сигурен.Тогава защо се юрнаха всички да плащат?Давността май чух че е е три години а не две.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах един акт от преди 2 години. Като си взех талона (към 4-5-6 месеца след акта) веднага бях отделил пари и най-отговорно и съвестно исках да го платя веднага. Питам аз на гишето от където си взех талона (след третото-четвъртото ходене за талона вече ме понаваха) питам: "Къде да платя глобата". Отговор: "Ааа не е тука, не знаем къде е, трябва другаде да попитате, но не е в тази сграда (КАТ в Дианабад). Ама то няма за какво да я плащате тая глоба (" :o :roll: ). Ние сега се преструктурираме и никой не знае кое къде се прави". Някакви хора там (не помня вече, но май бяха от опашката) ми казах, най-вероятно, че трябва да отида в общината. Вземам си аз най-после скъпоценния талон и си тръгвам. Отивам на другия ден в общината (Изгрев, на Шипченски проход) питам там ала-бала нещо тука глоба да платя. Тея ме гледат все едно ги питам къде да пласирам един сандък AK-47. "Ооо ама няма тук такова нещо, ходете на Чехов". Леко изнервен отивам аз на Чехов, там същата работа. "Ооо, ама тука няма такова нещо, изобщо такъв отдел не съществува. Ходене на Шипченски....". Теглих им една майна и викам що пък аз да съм единствения балък, дето да има дава пари, че на всичкото отгоре и да им се моля, да си губя цял ден (работен/учебен) и да въртя цяла София. И така я отписах тая глоба. И след още няколко месеца имах работа в ДЗИ Банк и докато чаках случайно мернах на гишето една примерна бланка за банков превод до КАТ за плащане на глоби. И така я платих през ДЗИ. Само дето сеге не знам аджеба те получили ли са ги тия пари. Отбелязано ли е някъде в системата (ако има такава), че добросъвестно съм си платил :?: Имам някаква вносна бележка, че съм пуснал превода, няма да се учудя, ако някой хубав ден КАТ ми кажат, че им дължа пари. Все пак сме в страната на чудесата - БЪЛГАРИЯ. Нали така беше?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ох много е тъпо с тия актове. Имам два и искам да си ги платя ама нещо не ме огрява и мене. Искам да ги платя, защото сега ми свършва лизинга и трябва да си регистрирам колата на мое име. Най-вероятно ще ми откажат... Не мислите ли... Въпреки, че като нямат единна информационна система не ми е ясно как ще разберат, че не съм платил де, но това е друга тема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

izov,

дишай дълбоко :) Преди една -две седмици като си регистрирах Фелицията никой - нищо не ми каза за неплатени глоби :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Юрнаха се да плащат, защото по телевизията казаха "Тичайте!". Ако наистина някой много настоява да си плати и си пази наказателното постановление, на него си пише по коя сметка да се внесат парите. Прави банков превод и си пази бележката, това е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Датата на наказателното постановление е: 15.01.2006г. Място Е79 и от долу пише:

Глобата се плаща в брой или безкасово по сметка. Номерата на сметките за безкасово плащане могат да се намерят в банките, пощенските клонове и службите на ПП-КАТ.

 

Това е! А какво е глоба по член 185 :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е! А какво е глоба по член 185 :oops:

 

 

"Член 185 : За нарушение на този закон и на издадените въз ознова на него нормативни актове, за което не е предвидено друго наказание, виновните се наказват с глоба до 20 лв".

 

Изданието, от което го цитирах е от 2005 г., нищо чудно да са повишили глобата с последната промяна в ЗДП.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

PETYO, ти си я регистрирал преди новия закон да влезе в сила. Може би това е причината, че не са се заяли... Въпреки, че много се съмнявам, че ще успеят изобщо да идентифицират нередовните платци. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Forman първо: Старите актове се плащат в общината.

второ: Ако актовете са отпреди 2 год. се анулират и не се плащат.

По същия начин е и ако не регистрираш МПС в общината в трите месеца и не получиш известие до 2год. отпада глобата.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Общините наистина нямат идея за актовете - въпреки че при тях трябва да си го платиш. Миналата година се опитах и аз да си платя два акта и в общината казаха, че не знаят за тях. Сега единият изтече, щото е от март 2004г, пък другия няколко месеца по-късно. И на практика хем искам да си ги платя, хем не мога.

 

Вярно е, че хората са се юрнали заради медиите - колко години караме с актове, дето НЕ МОЖЕМ да си платим (изключвам тези, които и не искат - щото моите съм си ги заслужил) пък сега изведнъж - айде и всички ще ни глобяват. Знаят и КАТ, и ДАИ колко много глоби има, които са за събиране и знаят как човек не може да си ги плати, щото го шматкат от тук - там и обратно. Затова са ги шубнали и приходите са потекли.

 

Силно се съмнявам, че системата им работи, или ако работи, че има пълната база.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.