Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Вентилатор за радиатора на 120L


Stivi

Recommended Posts

Здравейте колеги!

Вентилатора на радиатора на мойта 120L 79.г не работи със сигурност, правил съм проверка, като го свързах директно с акумулатора.

Ако може някой да помогне.

Подлежи ли на ремонт ?

Някой да знае каква му е цената (може и втора ръка)?

Също и неговото разглобяване не ми е ясно, вижда ми се като залепен за радиатора.

Болтове не можах да видя докато лежах под колата.

Ако сваля всичко, след това трудно ли се обезвъздушава?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Oбезвъздушаването при мен става от едно кранче в багажника, което е поставено на минаващият от там маркуч с антофриз( там е най-високо мястото и съответно въздуха в системата се събира именно там)

 

Успех в ремонта и пиши после :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е необходим демонтаж на радиатора, за да свали вентилатора. Мисля, че до 30-тина лева втора ръка можеш да си намериш вентилатор. Освен него задължително провери дали ти работи термовключвателя на самия вентилатор. Той се намира на радиатора вече!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам вентилатор за радиатора и то от доста по-нова от твойта Шкода. Ако искаш пиши ми ЛС да се разбереме ако ти трябва втора употреба.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в заключение и аз ще кажа, че обезвъздушаването е лесно и се прави за 2 минутки на загрял двигатели и пуснато парно(не вентилатора а пусната топла вода в радяторчето в купето)

 

2 ра употреба ти предложиха вече, според мен смисъл от нов няма.

за ремонта дори и човек който е запознат с устройството на един ел. двигател може да не се заеме с ремонта му сложно бавно и трудно е!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.