Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпрос към колегите с Октавия II и Румстър


Recommended Posts

С две думи - светят ли ви аварийките при активиране на алармата от удар. `Щото на мен - не. На въпроса "Защо?" от ЕТ ми отговориха "Щото така! На Октавия II и Румстер не светят." Пояснението беше, че компютъра натрупвал грешки или нещо от сорта :roll: . И тъй като с ЕТ работа очевидно не се върши по телефона, тези дни ще се разходя до там, но искам да събера малко инфо. Мисля,че човека, с когото говорих го мързеше да гледа и ми отговори, колкото да го оставя на мира, дори името не пожела да си каже :evil: . Колата не е със заводска аларма, модела се води "Vega". Мерси на всички за отговорите. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Sev, би ли проверил как е при твоя Румстър, моля те.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пояснението беше, че компютъра натрупвал грешки или нещо от сорта :roll: .

 

Трупа им главата простотии smile181 smile176 smile175 Щото или алармата (требва да е възможно най-евтината) няма изход за мигачи, или щото просто ги мързи да ги вържат.

Тия хора ни мислят за хептен маймуни... Все едно моята хладилна чанта или компресора за гуми и те да трупат грешки.

 

Сигурно пак заради грешките не са вързали на мой приятел нищо друго освен шофьорската врата на фабията. Ни една от другите врати, ни багажник, ни пр. капак... (ЗАРАДИ ГРЕШКИТЕ...)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Bobi, алармата струваше близо 300 кинта :evil: . Иначе си присветват мигачите при заключване с дистанционното, което навежда профанския ми мозък на мисълта, че изход за мигачи има :roll: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има три варианта:

1. Алармата се включва - подава сигнал на оригиналното централно заключване (симулира команда от ключа) и затова присветват при откл./закл. - сам се сещаш какво означава - изходите не са вързани.

2. Моделът има двузонов шок и при първа зона (лек удар) не задейства мигачите. Извод - виж дали е при лек или силен удар явлението.

3. моделът по принцип не подава светлинна индикация при удар.

 

 

VEGA smile166 не ми е позната от вносителите на автоаларми. Може Еуратек да са си я кръстили така. Ще попитам в БСМ.Те май от тях ги взимаха едно време преди да се скарат поради некадърие на монтажниците

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хората от ЕТ за пореден път доказаха професионализма си... нямам думи просто! По-големи некадърници и по-некомпетентни служители не съм виждал в никоя друга фирма!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Bobi, алармата е взета от Импас 56.Модела е Vega - KMR 101. Звъннах току що там и ми обясниха, че в ЕТ са ми наприказвали пълни глупости :evil: . Просто нямам думи - за 10 дена 3 пъти ще се разхождам до ЕТ, щото монтажниците са им гъзоръки :| .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Sev, би ли проверил как е при твоя Румстър, моля те.

 

чакай сега се сетих нещо

алармата правеше проблеми и в Шкода я изключиха

тъй като колата е на лизинг, но от Райфайзен

банката са слагали алармата някъде и нещо не беще нормално

и в момента е изключена

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Импас 56 +ЕТ = там вече няма да стъпвам.При Ет може защото ми се налага,но в Импас ми монтираха музика(от ЕТ ме изпратиха там за да не падне гаранцията) за 100лева и то толкова некадърно,че направо се разревах-колата пълна с грешки,свири ужасно и съм 600 лева назад.Добре,че съм начетено момче с връзки и кадърни познати.Един некадърен монтаж усира всичкоооо и после ходи преправяй

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички,

и при нашето Румстърче, при задействане на алармата, аварийките не мигат:(

Гога, ходи ли до ЕТ и какво ти правеха по колицата по този въпрос?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички,

и при нашето Румстърче, при задействане на алармата, аварийките не мигат:(

Гога, ходи ли до ЕТ и какво ти правеха по колицата по този въпрос?

 

Както казах - звъннах в Импас 56, оттам бяха изключително любезни и ме поканиха да отида при тях още днес, за да свържат аварийните към алармата. Утре обаче ще ходя до ЕТ. Говорих вече с дилъра, който ми продаде Румстъра, за разлика от подчинените си беше любезен и подходи с разбиране (`щото, с извинение разбира, че му е поср@н гъз@). Надявам се да оправят проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Sev, би ли проверил как е при твоя Румстър, моля те.

 

чакай сега се сетих нещо

алармата правеше проблеми и в Шкода я изключиха

тъй като колата е на лизинг, но от Райфайзен

банката са слагали алармата някъде и нещо не беще нормално

и в момента е изключена

Абе хора, защо по моята аларма няма "нещо ненормално". Вярно, не съм шивач, с това се занимавам, ама чак кой знае какво старание не съм влагал. Просто си свърших НОРМАЛНО работата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята аларма е заводска и при удар нищо не прави, защото няма шок датчик.

 

:smt017 И моята е такава. За две години един път чух как свири алармата, при това бях в колата и се размърдах, за да се включан датчиците. Честно казано ми харесва това че не пищи и при леко докосване от друга страна ми е малко тиха.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tsanko, oт любопитсво го изритах оня ден по гумата :mrgreen:

 

 

Иначе относно "проблема" - току що си идвам от ЕТ. Константин Костов, който май е единствения любезен човек там ми обясни, че нямало проблем да се направи, но първите няколко Румстъра, които продали им гръмнал блока за управление на електрониката :roll: . Така че, се отказах да ми връзват аварийките към алармата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно все пак има детски болести... Лично аз не смятам, че такова свързване е жизнено важно. Алармата не може да заблуди никого и едва ли ще те предпази от кражба. Сега алармите вече се използват само за пред застрахователите.

 

Наистина има скъпи и сложни модели, които биха затруднили повечето крадци, но в крайна сметка, ако някой иска да я вземе...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина има скъпи и сложни модели, които биха затруднили повечето крадци, но в крайна сметка, ако някой иска да я вземе...

 

Прав си, няма невъзможни неща! Застраховка му е майката, на всичко :mrgreen:

 

(извинявам се за офтопика:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно все пак има детски болести... Лично аз не смятам, че такова свързване е жизнено важно. Алармата не може да заблуди никого и едва ли ще те предпази от кражба. Сега алармите вече се използват само за пред застрахователите.

 

Наистина има скъпи и сложни модели, които биха затруднили повечето крадци, но в крайна сметка, ако някой иска да я вземе...

Прав си! Аз мога да си я направя така, че никой да не може да я запали, но ако решат ще я вдигнат и пак ще я вземат. :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно все пак има детски болести... Лично аз не смятам, че такова свързване е жизнено важно. Алармата не може да заблуди никого и едва ли ще те предпази от кражба. Сега алармите вече се използват само за пред застрахователите.

 

Наистина има скъпи и сложни модели, които биха затруднили повечето крадци, но в крайна сметка, ако някой иска да я вземе...

Прав си! Аз мога да си я направя така, че никой да не може да я запали, но ако решат ще я вдигнат и пак ще я вземат. :(

Ама естествено, бе. Те не ги палят - да не са луди. Или ги задърпват, или репатрака - и айде - като я вкарат на "топло" - тогава я мъчат да разгадават блокировките.

Алармата е за елементарните айдуци, ако някой ти задере колата на паркинг да го хванеш преди да е духнал и главно за комфорт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.