Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-club-bulgariatraxxas

Война в Либерия

Recommended Posts

Кофти снимки...направо ми е съвестно за хората..там ако нямаш автомат неможеш да оживееш..гадна картина.. :( :? :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе това да не е някакъв майтап. ПОвечето са някакви негра с широки гащи и рапшапки :mrgreen:

аз някой ако ме светне за какво се бият тия ще съм радостен че не съм много в час

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гражданска война :!:

Гражданите срещу армията ...

дори си и пише на единия линк:

Война до неузнаваемости изменила облик либерийской столицы Монровии, ставшей ареной самых ожесточенных за последнее время боевых действий между отрядами повстанческих организаций и правительственной армии. Опустели рейды одного из крупнейших портов на западноафриканском побережье, остановилась жизнь в деловом центре города, не работают министерства, закрылись магазины, замер транспорт, нет электричества, воды. Некогда оживленный мегаполис больше походит на город-призрак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бият се срещу режима управляващ страната, ако не ме лъже паметта. Наскоро имаше доста интересен филм по Viasat Explorer посветен на Либерия. В него се споменаваше, че основната част от въоръжението и на бунтовниците, и на редовната войска идва от бивши соц страни, сред които е и България.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако трябва да бъдем точни - Гражданска война е до толкова, че ако победят гражданите тя ще продължи но страните ще си разменят местата.

Диаманти - в това е разковничето на повечето граждански войни във Африка - контрол на търговията с диаманти.

АКо сте гледали Кървав диамант - за това става въпрос - затова и тука има и деца по снимките - експлоатация във всичко и добив и търговия с "кървави" диаманти в буквалния смисъл.

Реално страните търгуващи с диаманти за украшения и промишели диаманти нямат изгода от прекратяване на войната.

Затова и ООН доста често абдикира или просто не е настоятелна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В него се споменаваше, че основната част от въоръжението и на бунтовниците, и на редовната войска идва от бивши соц страни, сред които е и България.

Има нещо вярно...едно време сме изнасяли доста големи количества оръжия за Африка.

В момента не изнасяме почти защото съсипаха военната индустрия, както всичко друго в тази държава, този отрасъл от индустрията едно време ни е носил огромни приходи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.