Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Колани


gelkov

Recommended Posts

То не че всичко на моята любовница е ОК и съм опрял до коланите ама все пак да попитам как сте си решили проблема, защото на моята 120 - ка коланите се "замятат" на седалките. Нито са връщащи се, нито си имат закачалки като на някои лади.Дайте некви идей PLS. ( като изключим болт, винт или кука от страни до вратите :D:D:D )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Инерционни колани от някоя морга или по-добрия вариант - нови инерционни(обикновено са турски) от някой магазин от рода на Аутомания. На 120 трябваше някаква планка да се направи, за да се закрепят. На МВ-то съм ги закрепил на мястото на заводските (и те се замяха на седалките). Ако те интересува ще снимам как съм ги закрепил утре. Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По спомен Йоско(high octan) каза че си е купил комплект нови за 25лв от авто манията. каза че ставаат перфектно без планки като не се ограничава хода на седалката.

 

аз проблема съм го решил с колани от хонда сивик. Такива ми даде един приятел за безпари и такива сложих. трябва да им се направи една планка, че сега идват малко на високо и пречат на седалката да се премести в крайно задно положение. Аз ги сложих колкото да пробвам дали стават и с ясна мисъл после дяа ги сваля да направя едно чертежче на нужната ми планка и да дам на някой приятел да ми я направи........ама на тоя етап от мързел си карам така и не съм ги свалял изобщо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите колани са от Пежо 305 което купиха едни приятели ударено за части и си свалихме коланите (автоматични връщащи се :) )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чух за някакви промени в закона - тези коли, дето заводски нямали колани отзад, трябвало да се преоборудват!

 

Това влезло ли е в сила?

 

Да не почнат да глобяват?

 

:|

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чл. 137а. (Нов - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) (1) Водачите и пътниците в моторни превозни средства от категории M1, M2, M3 и N1, N2 и N3, когато са в движение, използват обезопасителните колани, с които моторните превозни средства са оборудвани.

 

(2) Могат да не използват обезопасителни колани:

 

1. бременните жени;

 

2. лицата, чието физическо състояние не позволява използването на обезопасителен колан;

 

3. водачите на таксиметрови автомобили, когато превозват пътници в рамките на населеното място;

 

4. инструкторите - при управление на автомобила с учебна цел.

 

Никъде не се казва за поставяне на допълнителни колани, а това може да се разглежда като промяна на конструкцията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10x!

 

Благодаря за обяснението - дано и полицайте са наясно!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10x!

 

Благодаря за обяснението - дано и полицайте са наясно!

 

 

Дори и полицаите да не са наясно, важното е, че ти си запознат с правата си в конкретния случай ;) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 месеци по-късно...

Колеги, айде дайте някаква скица на тази планка та да знам за какво иде реч, защото сегашните колани са си пълна скръб :) И ако можете да обясните малко за монтирането ще съм ви много благодарен защото от скоро съм в занаята :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм много навит да си сложа навиващи се колани,но като ходих в есна морга в Перник ми искаха по 20лв за една бройка и се отказах!Може ли някой да каже къде се намира "авто маниата" където ги има по 25лв комплекта?

Мерси!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мисля че по едно време се говореше нещо че ще задължат който няма колани отзад да си сложи.

иначе в колите които има е задължително и отзад да си с колан,тоест могат да те глобят :mrgreen:

 

П.П:ето и какво открих-http://www.dnes.bg/article.php?id=38192&page=2#comments

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мисля че по едно време се говореше нещо че ще задължат който няма колани отзад да си сложи.

 

Няма такова нещо. Има автомобили, на които не е предвидено място за захващане на задни колани и никой не може да те задължи да сложиш, щом заводски нямаш монтирани. Иначе има изключение, като колежката cacadu, която си сложи задни колани на ретро Октавията :) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, айде дайте някаква скица на тази планка та да знам за какво иде реч, защото сегашните колани са си пълна скръб :) И ако можете да обясните малко за монтирането ще съм ви много благодарен защото от скоро съм в занаята :)

 

Реда е следния:

1. намира колани, ако не нови то поне да не са от кола която е претърпяла катастрофа, че ако е от блъскана кола не се знае колко читави са тези колани.

2. след като си с машиниките в ръка виждаш къде е оригиналното захващане(зад седалките долу)

3.имайки предивд видяното в т.2 и оригиналното захващане на машинката от т.1 сам си начертаваш скицата.

 

Няма универсална планка защото не се знае от кой тип и какъв вид колан ще си сложиш. Мойте бяха от хонда сивик и от толкова канене и гласене така и не си направих въпросната планка. Мързел съм си и това е то :).

 

Автомания има от околовръсното където е отклонението за с. Панчерево влизаш в горубляне и ти се пада от ляво. Като продължиш към авто-пазара където са ония измамници който продават коли по пътя до там има още 2-3 подобни магазина. Дали сега е 25 лв идея си нямам. Ходиш и проверяваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм фен на монтирането на инерционни колани в 105/120 и сходните модели. Причината - машинката, която се монтира, седи някак си неестествено, като крайпътен камък :D Има модификации на 105/120, които са с "обикновени" колани, но си имат хубава фабрична закачалка и не се мятат по седалките. На твое място бих избрал този вариант за решаване на проблема. Ако искаш снимки на това, което имам в предвид, мога да сложа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за линка с оригиналните инерционни колани, доста ще ми помогне! А колкото до кукичката е 10 минути работа но просто не ме кефи :) Ще си намеря колани и после ще пиша какво е станало. Благодаря отново!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.