Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

СМС паркиране


Recommended Posts

Да ни е честито СМС паркирането вече е факт !!! smile179 smile174

 

http://news.netinfo.bg/index.phtml?tid=40&oid=1066735

 

И да не забравите, че СМС се плаща отделно smile166

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледах и новините. Определено подкрепям идеята. Не толкова за спестените 2-3 минути, колкото заради удобството. Правя си един template на sms-а и с две натискания съм си платил, вместо да гледам коя дата сме, да видя колко е часа и т.н. Другото удобство е "дистанционното" удължаване на престоя, което спестява разкарване до автомобила за попълване на следващ талон.

Но едно не разбрах - защо с този sms се заплаща престой от 1 час? Какво стана с паркирането за половин час? Вярно, с талон може. Също така е вярно, че е по-сложно да се изгради система с 2 вида плащане. Но на фона на инвестираното до момента в нея не мисля, че е било чак толкова сложно да се добави тази опция. Да се надяваме, че за напред ще я включат и нея.

 

Браво на кмета ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък ще ви кажа че ползвам 1 талон и син молив и след това си го трия и когато ми се наложи пак пиша на него. Не че съм за 1-2лв ама за какво да им давам пари на тези престъпници.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък ще ви кажа че ползвам 1 талон и син молив и след това си го трия и когато ми се наложи пак пиша на него. Не че съм за 1-2лв ама за какво да им давам пари на тези престъпници.

 

Май си точно за този 1-2 лв.

Системата скоро ще се разшири (от септември или октомври) и ще покрива цялата синя зона в Сф.

Така че adrian_m, имаш още няколко месеца да мислиш как да надхитриш системата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Но едно не разбрах - защо с този sms се заплаща престой от 1 час? Какво стана с паркирането за половин час? Вярно, с талон може. Също така е вярно, че е по-сложно да се изгради система с 2 вида плащане. Но на фона на инвестираното до момента в нея не мисля, че е било чак толкова сложно да се добави тази опция. Да се надяваме, че за напред ще я включат и нея...

 

Е че как защо? За повече постъпления ;). Не малко хора ще се лишат от преимуществото да плащат за половин час (с талон), само и само да им е по-удобно (със СМС). Та ако щат и 2 минути да седят... "удобно" си плащат за час.

Технически е все тая колко опции ще има. Проблема не е в направата на няколко опции, а в ползването. Защото за да има плащания в няколко размера, или трябва да се подават някакви допълнителни неща в СМС-а (объркващо), или трябва да се праща на няколко различни номера (още по-объркващо).

Та според мен е направено така и заради двете причини - хем ще има повече постъпления (малко или много), хем ще е сравнително лесно за ползване от потребителите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък ще ви кажа че ползвам 1 талон и син молив и след това си го трия и когато ми се наложи пак пиша на него. Не че съм за 1-2лв ама за какво да им давам пари на тези престъпници.

 

Май си точно за този 1-2 лв.

Системата скоро ще се разшири (от септември или октомври) и ще покрива цялата синя зона в Сф.

Така че adrian_m, имаш още няколко месеца да мислиш как да надхитриш системата.

 

ми може и да съм за тези 1-2лв ама щом предпочиташ да ги даваш в джоба на някой милионер вместо да ги оставиш на немалкото просещи хора си е твой личен избор.

а това че системата ще се разшири не значи че талоните ще изчезнат. СМС-ите са една опция за улеснение. + това смс паркирането излиза по-скъпо. освен парите за синята зона ти взимат и парите за смс-а.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък ще ви кажа че ползвам 1 талон и син молив и след това си го трия и когато ми се наложи пак пиша на него. Не че съм за 1-2лв ама за какво да им давам пари на тези престъпници.

 

Чудя се дали не е време да разберем, че прецаквайки "системата", в един момент започваме да прецакваме самите себе си :roll: . Извинете ме за офтопика. Модератора да го изтрие ако счете за нужно :) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

adrian_m, на същия принцип дай да не плащаме за данъци, сметки и тем подобни, защото отиват в джоба на някой?!

Със сигурност талоните ще отпаднат - идеята е да няма разход за човече дето да събира пари, печатане на талони и най-вече - по голяма събираемост и няма как да се скатаеш да не платиш.

Мисля, че доста хора са запознати с апаратчетата, които са на запад - пущаш 1 евро - дава бележчица и си стоиш - не пускаш - слагат ти бележчица за 50 евро.

 

Поздарви

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с смс-ите не опада човека който продава талони

ще бъде чорек който проверява дали си си пуснал СМСа.

а иначе въпроса с колонките в които се пускат монети е начин за ликвидиране на талонопродавачите.

А иначе относно СМС паркирането илиза 1.20 за паркиране и 0.18 за самия смс - говоря с ДДС. и за един час се получава 1.38 а с талон е 1.00. Всяко удоволствие се заплаша. smile175

Както и да е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е 18 стотинки за паркиране с СМС мисля, че не е фатално.

Можеха без никакъв проблем да кажат, че Синята Зона става 1.50 но не плащаш за СМС - сигурно тогава пак щяхме да викаме защо пак сега да им давам 50 стотинки повече.

В крайна сметка това е начина - да се ограничи всякъв начин на хитруване и по-голяма събираемост, и да се надяваме по голяма ефективност.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да разбера защо защитавате тези от ПиГ? Цената за 1 част престой в синя зона не е съобразена със стандарта в БГ. И по-неприятното - правят синя зона където си поискат - на НЕцентрални улици, до гарата, до Илиенци, Горубляне и т.н. Това си е чиста проба печалбарство! И къде отиват тези пари? Да не би да отиват за подобряване на инфраструктурата? Ако е така ще плащам с радост! Но къде отиват не се знае!?! Освен това, ако човек работи в центъра какво се случва? 8-часов работен ден + 1 час обедна почивка, без да слагаме допълнителен един час за забавяния, търсене на място за паркиране и т.н.:

 

9 часа х 21 раб. дни х 1 лев излиза 189 лева месечно! При заплата примерно 800 лева това са близо 24%

 

9 часа х 21 раб. дни х 1,38 лева излиза 260 лева! При заплата примерно 800 лева това са близо 33%!

 

Доста скъпо излиза на средностатистическия човек, не мислите ли!

 

ОК, нека има синя зона на определени ключови места, но не целия град да стане една голяма синя зона. Супер тъпо е! Всеки човек има право на автомобил и този автомобил трябва да се паркира някъде. Тая тъпотия с обхващането на целия град от синята зона е пълно безумие. Само пълним гушите на тлъстите мутри!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз никъде не видях синтаксиса на този СМС дето трябва да се прати..

аз мога да си напиша каквото си искам след номера на автомобила ми :)

 

 

ПП Изов мисля че първо трябва да се оправи проблема с паркиралите коли по пътното платно, който засяга цяла София и в най-голяма частност центъра... Трябва просто да има паркинги.

За пример давам бул.Шипченски проход. От път с по две ленти в една посока е станал път с по-малко от лента в посока и трябва да караш по трамвайните релси постоянно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същото е и по Раковска - от 4 ленти са използваеми само 2. Нека направят големи подземни гаражи, да им сложат някаква нормална цена като например 3-5 лева на ден и тогава да правят сини зони.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същото е и по Раковска - от 4 ленти са използваеми само 2. Нека направят големи подземни гаражи, да им сложат някаква нормална цена като например 3-5 лева на ден и тогава да правят сини зони.

 

Подкепям напълно. Синя зона да е на най-централните места/паркинги, примерно този на Банемберг. Но да има големи подземни паркинги а приемлив месечен абонамент поне в центъра. Аз работя в района на ЦУМ и просто НЯМА къде да паркирам. Или ако намериш след 30мин. обикаляне по преките ти я дигат гадовете с паяка. Тук си вървят в редичка 4-5 паяка един след друг и вдигат, който си харесат. С очите си съм виждал как вдигат кола паркирана на място обозначено като паркинг, макар и да е на самата улица.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

hamsia спорили сме и друг път по въпроса за системата. Първо е трудно да прецакаш системата и да не си платиш, загледай се в паркираните коли на синята зона, през 10мин ги обикалят всичките и скатаване без талони няма как да има. Проблема е че аз не виждам реални резултати от наливането на огромни пари в синята зона. Някой някога да е казвал къде отиват парите??? да си видял една сграда с 7 етажен паркинг в самия център например до ЦУМ която да улеснява хората??? не няма и да видиш!!! А наистина... какъв център е Шипченски проход??? Близо е до центъра ама не съвсем. Просто е много лесно да се прави една синя зона, 100 места, ето ти 800 лв на ден, от тях махни 40-50 лв надница на хората с талоните ето ти чисти 750 лв на ден!!! само от 100 места. а колко има в София....

Идеята на целия разговор е не как да прецакаме системата или тя нас както всеки се опитва а как да направим така че системата да заработи. СМС паркирането няма да увеличи паркоместата, няма и да намали движението. Просто ще пълни гушите на още хора... демек мобилните оператори. Ако това те устройва ок...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Просто ще пълни гушите на още хора... демек мобилните оператори. Ако това те устройва ок...

Не съм съгласен. Никой не те задължава да пускаш смс. Драскай си талончето, ако това повече те устройва. След време, когато се появят и парко автоматите - пускай монети в тях. Аз продължавам да съм убеден, че системата е по-скоро удобна, отколкото ощетителна за потребителите. Ако бързам още в движение мога да пусна смс-а, ако пък съм на 2 преки от колата и престоя ми изтича, вместо да търча обратно до нея за попълване на нов талон, просто пускам още един смс. Печеля време, спестявам си разкарване, създавам си удобство. Е, понеже безплатен обяд няма, редно е да си платя за изброените. На фона на тях 20 ст. не са много, нали? Ти за 20 ст. би ли извървял 2 преки и загубил примерно 15 мин.?

 

Съгласен съм, и аз не знам къде отиват събраните средства, но пък знам на къде бих искал да бъдат насочени. Но това не е тема за и против синята зона, начините й на заплащане и насочването на средствата ;)

 

И като споменаваш, че предпочиташ да дадеш левчето не на милионерите, а на просещите (цитирам по памет) - наясно ли си що за хора и организация са тези просещите по светофарите, или пък тези седнали на земята с малки деца в ръцете си? Да не мислиш, че левчето, което даваш на малкото момченце на светофара ще отиде в джоба му? Това си е доста доходен бизнес... Пък и медиите доста писаха за него. Случвало ли ти се на привидно изнемощяла "майка" с дете в ръцете си да й предложиш вафла защото нямаш дребни и тя да се нацупи и да ти обърне гръб? Защото на мен това ми се е случвало. Но след като прочетох няколко статии за "просяците" ми стана ясно защо... Твърде малко са истински просещите хора. И това са предимно мъже и жени на преклонна възраст, на които наистина им личи по очите, че не го правят за някой друг, а просто за едното хлебче...

 

...А иначе относно СМС паркирането илиза 1.20 за паркиране и 0.18 за самия смс - говоря с ДДС. и за един час се получава 1.38 а с талон е 1.00...

Защо облагаш талона с двойно ДДС :P Цената му с ДДС е точно 1 лев. Прибавяш смс 0.18х1.2=22 ст., т.е. паркирането със смс за 1 час излиза 1.22 лв. ;)

 

Ето и цитат от Нетинфо (статията за смс паркирането):

"Водачите трябва да изпратят кратко съобщение на номер 1302, в което да е записан регистрационният номер на автомобила.

 

Цената за паркиране в синята зона остава 1 лв. на час. Допълнително ще се заплаща стойността на съобщението, което ще става според тарифния план на абоната."

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама ти правиш сметките за 1 час. Ако имам някаква работа в центъра и ми се наложи престой от 1-2 часа - ОК, върши работа. Ами ако всеки ден по цял ден трябва да си паркирал в центъра какво сеслучва? Случва, се че даваш близо 40 лева за СМС-и. Тогава си остава варианта с талоните - но пак - скъпотия, разкарване до колата и т.н

 

Аз правя друго - идвам към 8 на работа въпреки че започвам в 9 и си намирам място, а през този 1 час закусвам, пиша по форуми и т.н. Но към 8 и 30 вече е невъзможно да паркираш дори и на синя зона. Тя не е решение на проблема с паркирането,защото ние плащаме за места,които така или иначе ги има и доскоро бяха безплатни. Аз затова се дразня. Нека инвестирати и направят няколко паркинга на нормални цени, пък тогава нямам нищо против да плащам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи не ме разбирайте погрешно - нямам участие в ПиГ за да ги защитавам, но за момента това е единствения вариант за да има някаква по-нормална обстановка в центъра. За хората, които работят в центъра определено е разход голям - не се и съмнявам. Наистина докато не се изградят няколко големи паркинга надземни или подземни на стратегически места - така ще е.

Въпроса е, че с СМС услугата доста хора се улесняват и тези допълнителни 40 лв за смс за някой са си направо нищо сравнено с времето загубено за търсене и даване на талони. Не забравяйте, че влизането в центъра и спирането ще става все по-скъпо както е по цяла Европа - просто е неминуемо.

Така, е разходите за паркиране ще трябва да си ги калкулирате в цената си ( заплата или разходи).

Колкото до изграждането на паркинги - ми те всички говорят ма никой нищо не прави - по-лесно е да дадеш парцела за някой търговски център или сграда и имаш сигурна и бърза печалба.

Спор няма и за средствата постъпващи от ПиГ - миналата година ли се отчетоха, че печалбата им била не знам си колко милиона лева ама всичко го похарчили за техника и подобрения и дадоха на Общината 200 000 лева май само.

Ясно е, че може би не отиват средствата по предназначение, но трябва да има някаква организация с непрекъснато увеличаващите се коли.

Дано нещата продължат в правилната посока.

 

ПП: Като казахме за подземни паркинги - на Експо центъра подземния паркинг могат да го пуснат за изпита пред КАТ за нов вид полигон - тесен с някакви 90 и 180 градусови завои - няма такава простотия.

И естествено паркинг на 3 нива всички са на 1 и 2 ниво - на 3 няма жива душа и отвънка все едно е икебана на коли по шосето и поляните.

Дано се променим и в тая насока, че и 100 паркинга в центъра няма да ни оправят!!!

 

ПОздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм съгласен. Никой не те задължава да пускаш смс. Драскай си талончето, ако това повече те устройва. След време, когато се появят и парко автоматите - пускай монети в тях. Аз продължавам да съм убеден, че системата е по-скоро удобна, отколкото ощетителна за потребителите. Ако бързам още в движение мога да пусна смс-а, ако пък съм на 2 преки от колата и престоя ми изтича, вместо да търча обратно до нея за попълване на нов талон, просто пускам още един смс. Печеля време, спестявам си разкарване, създавам си удобство. Е, понеже безплатен обяд няма, редно е да си платя за изброените. На фона на тях 20 ст. не са много, нали? Ти за 20 ст. би ли извървял 2 преки и загубил примерно 15 мин.?

 

Съгласен съм, и аз не знам къде отиват събраните средства, но пък знам на къде бих искал да бъдат насочени. Но това не е тема за и против синята зона, начините й на заплащане и насочването на средствата ;)

 

И като споменаваш, че предпочиташ да дадеш левчето не на милионерите, а на просещите (цитирам по памет) - наясно ли си що за хора и организация са тези просещите по светофарите, или пък тези седнали на земята с малки деца в ръцете си? Да не мислиш, че левчето, което даваш на малкото момченце на светофара ще отиде в джоба му? Това си е доста доходен бизнес... Пък и медиите доста писаха за него. Случвало ли ти се на привидно изнемощяла "майка" с дете в ръцете си да й предложиш вафла защото нямаш дребни и тя да се нацупи и да ти обърне гръб? Защото на мен това ми се е случвало. Но след като прочетох няколко статии за "просяците" ми стана ясно защо... Твърде малко са истински просещите хора. И това са предимно мъже и жени на преклонна възраст, на които наистина им личи по очите, че не го правят за някой друг, а просто за едното хлебче...

 

Спор няма че системата ще е по-удобна за някои, на никой няма да му се търчи през 4 часа да си сменя талоните. Поне аз максимума който съм искал е за 4 часа и не са ми отказвали иначе по закон максимума е 1. Така че при 8 часов работен ден хапвайки един сандвич на обяд можеш да си смениш талончетата. Както се разбра 40 лв отгоре за паркирането за някои хора може и да е проблем за други-не, затова е редно да останат още дълго време и талоните.

А по въпроса за просещите хора просто не съм се уточнил и ти веднага ме нападна безпричинно. И аз не давам налява и надясно пари на всяка втора циганка дето ми се жалва. Но спестените 40лв могат да отидат при някой близък възрастен или някое наистина болно дете. Вече има достатъчно легални организации които да ти дадат точна справка къде отиват парите ти за лечение на едно болно дете. За това говоря а не за мърлявите циганета където събират пари за да се напие баща им довечера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

adrian_m - какво означава да те нападам :?: Ти изразяваш мнение, точно или неточно, аз не се съгласявам с него и изразявам своето становище по въпроса. Това се нарича диалог, а не нападка :evil: Освен това ти говореше за просещи, а не за болни хора, очакващи дарение! Границата между едното и другото не е толкова тънка, че да се сбърка.

 

... Поне аз максимума който съм искал е за 4 часа и не са ми отказвали иначе по закон максимума е 1...

По знак престоя на синя зона е до 2, а не до 1 час ;) Само не го тълкувай и това като нападка.

 

За липсата на парко места за работещите в центъра и около него определено съм съгласен. Моето мнение е, че такива места в скоро време почти няма да има, освен ако не работите в сграда със собствен паркинг. И изграждането на обществени паркинги няма да е решението, както повечето тука пишете. Защото тези паркинги пак ще се таксуват, и то на час. И в никакъв случай няма да са по-евтини от синята зона, напротив. И предназначението им няма да бъде толкова за това работещите къде да паркират, а да се освободят улиците, за да се осигури едно по-нормално движение както за колите, така и за ГТ. А когато се оправи и ГТ на мнозинството ще им бъде по-удобно, по-евтино и в много случай по-бързо да го ползват него. Така е в почти цяла Европа, така ще стане и при нас - да работиш в центъра и да ходиш с кола на работа ще бъде сравнително рядко срещано явление.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок явно се разбираме леко погрешно, няма значение важното е че все пак диалог има.

По въпроса за знака-знам че е за 2 часа ама щом може да се наруши и да се сложат 4 талончета значи проблема не е в хората, които искат да им е по лесно, ами в тези които дават възможност това да стане.

А за паркингите-защо да не улеснят??? първо местата стават повече. Второ ясно е че ще се таксуват но нека бъдат направени да се паркира по цял ден спокойно, демек 8 часа - 100 лв примерно наем на месец??? защо да не бъде така??? а и градския транспорт е решение само когато говорим за метро!!! ако има една добре развита подземна мрежа нещата ще станат по-спокойни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо няма да улеснят ли? Ами защото колко хора със заплата 700-800 лв. ще са склонни да се разделят със 100-150 лв. (предполагаема сума) на месец за паркинг? Според мен - малко. За това каквото и да си говорим и пишем тук истината е в ГТ. Моята прогноза, ако така мога да се изразя, е, че в близкото бъдеще да ходиш с кола на работа в центъра, при положение, че работодателя не ти е осигурил паркинг, ще бъде лукс. Всъщност то и сега донякъде е така. Потвърждение на моето убеждение е факта, че всички фирми, които могат да си го позволят, бягат далеч от центъра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mishelle, напълно съм съгласен! Аз лично много често използвам метрото, за да идвам на работа и все по-рядко колата. По-удобно ми е и ако се наканя да си взема карта ще ми е и по-евтино (засега с билетчетата с Фабията излиза по-тънко). При всички положения с метрото стигам и по-бързо. Друг градски транспорт не използвам поради ред причини. Иначе и метрото си има проблеми - тъпканицата е ужасна и лятото всеки като се изпоти не се диша! Сутрин е доста трудно и да се качиш въобще.

 

Колкото до големите гаражи и паркинги - все си мисля, че ще направят някакви схеми с отстъпки, ако я паркираш за цял месец... Пък и предпочитам колата ми да не е на улицата, където разни лелки я драскат с чантите си или пък некадърни шофори я удрят.

 

Колкото за това да имаш офис в центъра - гадно е - хланата излиза скъпо, лудница е, въздуха е гаден, повечето сгради са пред падане и т.н., но за съжаление първо че не всяка фирма може да си позволи собствена сграда или пък як офис в бизнес парка; и второ - на някои фирми просто им се налага офиса да им е в центъра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mishelle сега на многа хора им се налага наистина да работят и да пракират в синята зона. Проста сметка излиза че 40лв ти излиза паркинг за седмица, съответно 120 на месец. Мисля че има достатъчно хора които ще дават по 100 лв за да имат 100% осигурено място, няма да се налага да губят време за търсене на места и т.н. и ще са по-спокойни, малко или много закритият паркинг дава някаква защита. а и възможността за месечен абонамент автоматично те освобождава от попълване на талончета и пращане през 2 часа на смс-и. все пак тези цени са по-скоро орентировъчни отколкото реално да се знае колко ще струва такъв паркинг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.