Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Аз нямам коментар по темата :)


Recommended Posts

Доста пресилено изказване от страна на говорителя на КАТ или там каквато му е длъжността , но аз специално само мога да се радвам докато има такива "корумпирани" катаджий - те не са страшни и често пъти ни спестяват доста главоболия и висене по опашки ... колко изкарват по тоз начин не ме интересува , щот нямам навика да надничам в чуждата паница и бих казал , че те не са проблем ... по - скоро проблемът с корупцията е на друго ниво , където болтовете са много по - големи и съответно сумите грандиозни , а там наистина ходят нарушители - рецидивисти ;)

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм напълно съгласен, че корупцията е намаляла значително! Доста мои познати споделят, че вече не им искат пари и не приемат пари. Аз лично нямам опит с тези неща, но колкото пъти са ме спирали и съм бил в някакво нарушение са ми написали акт - до тук 2.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм-напоследък наблюдавам,а и приятели ми казват,че все повече полицай пишат акт и отказват пари! :cry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи от нарушението което е направено!Ако нарушението е по-голямо може да се искат повечко пари и да се престрашат..но ако е по леко няма да рискуват:)Преди 3 месеца в кат шарих доста за регистрацията на автомобила...и какво да ви кажа...то там има корупция камоли по пътищата:)Вярно минах за 3 часа без никакви ядове...а колите чакаха по 2,3 дни...Това според вас какво е?Не е ли Озаконена Корупция?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе ти си предложи пари на ченгето пък като откаже - На сърдитко Петко празна му торбичката!Аз мога да се похваля че за 13 години успях да се опазя и имам в актива си само три акта и то за глупости при акции, когато няма как да ми вземат парите.Всичко друго е дадено на ръка.Може да се каже че съм от големите спонсори на ченгетата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има такова нещо. От друга страна обаче, КАТ отрича корупцията, а линията няма човек, няма проблем отдавна е демоде. В Петък, по Канал 1, Владо Береану в "Частен случай" показа материалите (сега ги има в другата тема "Улиците на Сф") и след това имаше дискусия с началника на КАТ. И като го подхвана за корупцията...

Шефът на КАТ се придържаше към линията: Кой им дава на полицайте? Защо не подават сигнали към МВР? И отново изкара лозунга, че освен този който дава, но и този който предлага, подлежът на санкции от закона.

Е кой е толкова тъп че, да се оплаква, при положение че КАТ и него го заплашва със съдебно преследване? Тогава току виж се оказало, че катаджията бил под прикритие и се представял за корумпиран, за да лови нарушители.

Преди време КАТ ме спря на входа на Костинброд. Мисля си, разсеял съм се и неусетно съм превишил скоростта. Поглеждам радара 88км/ч. И попитах къде е знака за ограничението, следващия беше на около 200 м от нас. Полицая с тежка въздишка затвори кочана с актовете и ми каза: "То знака вие гражданите го откраднахте. Ние сме дали предписание за нов знак." Какви ограничения на прав път, насред полето. Между другото там отдавна вече полицаи не стоят.

Цялата тази безотговорна политика на КАТ превърна пътищата във военна зона и ако се вярва на статистиката взима повече жертви, отколкото войната в Ирак. И според стЪКМистиката КАТ не са били корумпирани. Народът го е казал: "Няма дим без огън"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой не вярва, че КАТ не са корумпирани, дори и те не си вярват! smile180

 

Сега може и да ги постегнат малко, защото цяла България си е казала как полицаите ще забогатеят от новия закон. Но след не много време не мисля, че ще продължат да са стриктни и ще си почнат да си взимат пари - вече и без тези детски "сложи ги тука у докоменто, се едно не сам ги зел", защото официално могат да ги взимат.

 

Но също е много вярно, че май всеки е готов да си шари и да си ходи. За 7 години с книжка имам 3 акта - изпреварване на забранено място, превишена скорост и веднъж ми вдигнаха колата с паяк. За нито едно от трите не съм давал пари, и трите си бяха нарушения! Сега внимавам много къде си оставям колата и се оказа, че съм най-бавно каращия в цялата фирма. Но съм си жив и не съм си удрял колата.

 

Друг е въпросът защо в общината като ходих да си плащам двата акта не знаеха въобще, че съществуват - жената казва "Да, виждам, че ги имате, но ние не сме ги получавали". Вече им изтече актуалността - от 2004 година. За каква събираемост говорят следа като аз като искам да си ги платя, те не ми ги приемат? И това е онази част, която въобще е стигнал до съставяне на акт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да се пребори тази корупция... Не може така. За наше добро е. Като ни изфраскат по няколко яки акта ще се пазиме от нарушения, а и другите ще се пазят и по този начин ще намалее това безумие. Винаги ще има изроди, които ще нарушават, но поне да се намали гадната тенденция 10 души седмично да загиват по пътищата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

izov, не съм съгласен съвсем с теб, предполагам, че и други. Аз не искам да ми фраскат актове, защото съм карал със 70 при ограничение 50 с цел да не задръствам движението . Няма ли друг начин да почне да се кара нормално?2. Съботата опитах да карам с 50 в града и извънградско с 90 - е какво стана - заобикалят ме като каруца със сено - пробвах с 80/110 - е пак се намериха по-бързащи от мене, които ме изпреварват без видимост и "трябва да ги пазя". Просто това от клипа с камерите на КАТ си е самата истина - несъобразена скорост колкото ти душа сака. С колко да караме все пак - да вземат да се уточнят. А за даване пари на ръка - против принципите ми е и мисля да си го поддържам. Като съм нарушител - да пишат, а не да ме гледат въпросително - много са ми смешни.

Аз се питам обаче кой ще спре онези гъзарчета-тъпанарчета-дънканмаклаудчета, /не за мутрите става въпрос - там е неспасяемо/ - а младежите и девойките въоръжени с автомобили по 300кубика, дето не могат да ги удържат..

 

Мечтая си един ден да мога да карам с 50/90 - знаете ли какъв кеф е, когато няма движение наоколо - красота !;))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също не съм съгласен с ограниченията на някои места. Мисълта ми беше, че трябва да се кара по-внимателно. Аз в събота и неделя също пробвах да карам изключително и само по правилата и беше голям кеф - дори и разхода ми падна значително. :D Не казвам, че трябва да се кара с 40 или с 50, но не е нормално в града да се кара с примерно 100, нали така?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

;) е да -ама - трудно ще дойде това време с нашите поУицаи. Представяш си - ботевградско шосе - светофарите настроени на 50км/ч. тръгваш и ускоряваш бързо до 40 - Шкодака си го може в градски условия. и заковаваш на 50 - е няма такова нещо - след 10 сек вече ти се е залепил отзад един Голф4 или 5 - в среданата лента си - какво кощунство - крайно ляво - прелита Audi с около 90-100 , дясната лента - влачи се тежконатоварен камион - с над 100 го застига Mercedes, който се цели в дупката между тебе и камиона, по скоро в десния ти калник - е какво да направиш - отбиваш макс близо до аудито и той се шмугва.. ок - айде не е нещо изключително - ежедневие е.. обаче шемета с Мерцедеса не спира дотук - засича Аудито - щял да завива наляво на светофара!!! Аудито пък !! - не спира - какво е това спирачка - има само един петал - газ! - завива наляво в калника на голфа !! за по-лесно.... мъка.. или смях - изберете сами..
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От известно време съм започнал да карам горе-долу по правилата, та гледам че изпреварва ме някакъв движещ се с поне 20км/ч в повече от мен , а на следващият светофар аз съм зад него...това го забелязвам постоянно.

 

Мисля че това е напълно показателно за движението в градски условия... като карате по-бързо само увеличавате възможността за ПТП, а не намалявате времето за предвижването от точка до точка съществено!

 

Това си е моето заключение :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От известно време съм започнал да карам горе-долу по правилата, та гледам че изпреварва ме някакъв движещ се с поне 20км/ч в повече от мен , а на следващият светофар аз съм зад него...това го забелязвам постоянно.

 

Мисля че това е напълно показателно за движението в градски условия... като карате по-бързо само увеличавате възможността за ПТП, а не намалявате времето за предвижването от точка до точка съществено!

 

Това си е моето заключение :)

 

 

:smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.