Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

акумулатор през лятото


Recommended Posts

Нека всички, които са с български акумулатори да си погледнат нивото на електролита и да го долеят с дестилирана вода за да нямат проблеми.

Н

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналата седмица, когато температурата на сянка бе +40С имах проблем при паленето на моята Фелиция 1,3.

Оказа си, че оловните плочи на моя акумулатор са останали на сухо :(

След доливане на около 350ml дестилирана вода и зареждане с зарядно 220V AC / 15V DC 6A акумулатора ми се възбуди.

Оказва се, че лятото при големите горещини водата по-бързо се изпарява от акумулатора и необходимо поне 1-2 месечно да се проверява нивото на електролита в акумулатора.

Пожелавам на всички колеги да нямат подобни проблеми :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вместо да излееш половин литър вода вътре, по-добре да го беше дал в работилница за акумулатори да го напълнят те с електролит. ;) И все пак основния ти проблем е, че акумулатора ти е български. МВ-то ми изкара близо 10 години с един на ВАРТА, а от 3 съм с някакъв испански необслужваем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко е много относително ... зависи от заряда на алтернатора и вида на акумулатора ... на моя за 6 години експлоатация съм доливал веднъж ;)

VooDoo , понятието "сух" акумулатор е малко неправилно употребено от твоя страна ... сух значи , че няма електролит , а такива на пазара има на цени от 1000 лв. нагоре ... твоя просто е запечатен и в рамките на експлоатационния период / 5 години / не се налага доливане и дозареждане ;)

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вместо да излееш половин литър вода вътре, по-добре да го беше дал в работилница за акумулатори да го напълнят те с електролит. ;) И все пак основния ти проблем е, че акумулатора ти е български. МВ-то ми изкара близо 10 години с един на ВАРТА, а от 3 съм с някакъв испански необслужваем.

 

Гога, доколкото съм запознат се долива САМО дестилирана вода, понеже главно водата се изпарява - ако долееш електролит рискуваш да увеличиш много плътността му, но знам че си има някакви уреди за измерването й. Наистина е най-добре да го направи специалист, ама да им пълиш гушите по N пъти годишно не е за всеки по джоба. Аз винаги сам съм си доливал дест. вода и досега не съм имал проблеми - Аку-тата ми карат поне 5 г, преди да станат "летни" :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.