Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

взеха ни и малкото


Recommended Posts

предполагам че няма много хора да се трогнат ...ама трябва да си споделя при положение че има отдел за маршрути....взеха ни Странджа,,, е това е...последната дива и красива планина която не беше барната от бетонното ни бъдеще сега вече ще бъде на фирма еди коя си а не национална...да разясня парка беше народен днес го решиха да не е...сега си е една търговска зона...просто красота....

да не говорим,че вече получихме предупреждение за натура 2000 че имаме супер малко предложени зони...сега станаха още по малко...санкциите са в размер на малко над 2 милярда...и вече са на път да станат официално предложени за нас...защото се мърдосваме....

 

просто красота....

 

bgpetition.com

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е докато има изключително много хора, които не им пука за България , а само обслужват чужди интереси!!!

Трябва просто да ги разкараме от управлението, а това ще стане след като всички започнат да гласуват на избори :!:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дааа, глупава работа... Гледах новините на БТВ и там до колкото чух, това е 1/5 от защитените територий в Бг (или 1/4). Просто срам нямат тези хора... :|

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъв срам .... това си е пълно безобразие!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слушах новините на Инфо Радио. Сега предстои обжалване, т.е. не всичко е загубено. Това от една страна.

От друга страна има територий които просто трябва да се развиват. Натура 2000 и сие са много добри инициативи, но тези раиони умират защото населението остава без работа! И не ми казвайте Еко Туризъм, щото и за това се иска къща/хотел в който да спят туристите! Затова аз съм за компромисен вариант. Въпроса е да се споразумеят страните. За съжаление в България парите имат повече значение от разума....

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Природен парк Странджа е най-голямата защитена природна територия в България, създадена през 1995 г., за да опазва уникалните екосистеми и биоразнообразие, както и за съхраняване на самобитните странджански фолклор, култура и историческо наследство.. Със своите 1116 кв. км природният парк заема над 1% от територията на страната. Показателен е фактът, че през далечната 1933 г. именно тук е обявен първият резерват в България - Силкосия. В международен план Природен парк Странджа е единствената българска територия, включена в петте приоритетни за опазване територии в Централна и Източна Европа. Над Странджа преминава вторият по големина прелетен път на птиците в Европа – Via Pontica. Общият брой на видовете хабитати е 121, като по този показател Паркът е на първо място сред защитените територии в Европа. Като всяко място на брега на Черно море Природен парк Странджа е застрашен от унищожане чрез незаконно строителство, а планинската му част и непокътнатите със стотици години гори са примамливо място за бракониерска сеч.

http://dnes.dir.bg/2007/06/29/news1835709.html

 

Тричленен състав на Върховния административен съд (ВАС) прогласи за нищожна заповедта от 24 януари 1995 г. на министъра на околната среда, с която е обявен Народен парк “Странджа” на площ от 116136,2 хектара.

Решението, подписано с особено мнение от съдия Юлия Ковачева, подлежи на обжалване пред петчленен състав на ВАС в 14-дневен срок от съобщаването му, предаде БГНЕС. Министърът на МОСВ Джевдет Чакъров вече заяви, че ще обжалва. Въпросът за съществуването на най-големия природен парк у нас беше поставен в жалбата на кмета на община Царево и инвеститорът на фирма "Краш 2000", който строи ваканционно селище във Варвара. Впоследствие графологична експертиза установи, че подписът на министър Чакъров в документите, разрешаващи строежа на ваканционното селище "Златна перла", е фалшифициран. По делото е била изслушана съдебно-техническа експертиза, чието заключение не е оспорено от страните и е прието от съда. Според заключението на вещото лице, съгласно направеното от Комитета по горите предложение за създаване на защитената територия, точна индивидуализация и граница на Природен парк “Странджа” не може да се определи. Съобразно заключението на вещото лице към датата на издаване на заповедта не е била изготвена карта на възстановената собственост, т.е. земеделските земи са съставлявали общ поземлен фонд, независимо от започналата процедура по реституцията им. Съдия Ковачева приема, че при това фактическо положение посочването на обща територия от 33063,3 ха от землището на община Царево в заповедта, заедно със задължението територията на място да бъде маркирана с трайни отличителни знаци, не обуславя извод за невъзможност да бъде индивидуализиран обектът на заповедта и то като цяло (в т.ч. и земите от горския фонд, които са предмет на самостоятелно третиране в акта), се посочва в решението.

 

Това е горчивата истина!Поредното доказателство за това в каква държава живеем/въздържам се от определения, защото такива ми идват на ум, че................../.Природата на България е най-голямото ни богатство, а се унищожава така безочливо и безобразно!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да споделя и аз, какво мисля.

Никъде няма решение или становище, че Странджа вече не е природен парк. Според мен, обявена е за нищожна площта на парка, защото не знам дали на някой му е ясно границите този природен парк.

Затова кмета на Царево е забранил издаването на строит. разрешения, докато не се установят границите му.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е колега.

Наистина "медиите" засилиха нещата в техния си апокалиптичен стил. Все пак обаче - Странджа е нещо уникално, което рано или късно ще му хванат цаката да вадят кинти от него и да го съсипят - за съжаление... както стана с Банско, Пирин , Несебър, Равда и десетки други места..Не съм фанатизиран природозащитник, но хич не ме радва ситуацията с бетона,...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги аз не съм научил з анещата от медиите...все пак имам близки контакти с една две организации една от който се занимава само с тези бумащини з астранджа и другите ни паркове и от там знам някой неща...и за сега си е парк но на обжалването ще видим какво ще става....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе, мисля си - идват местни избори, изтупват се от прахта едни теми, започват се други, които да бъдат забатачени и изтупани от прахта при следващите изобри... колелото на политическия PR се върти и по пътя си създава немалко шум! Пък и един скандал между Върховния административен съд и Върховната административна прокуратура би бил "добре дошъл" за по принцип доста скучните и бедни откъм събития летни месеци. А и медиите "гладуват" през лятото...Та аз не бих се връзвал чак толкова...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както се продадоха печелифшите предприяти на България така ще продадат и планините ни :evil: кофти обаче няма кои да ги спе освен ние самите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

http://dnes.dir.bg/2007/07/12/news1881691.html

 

Приемат закон ”Странджа” в 12 без 5

12 юли 2007 / News.dir.bg

Странджа остава природен парк чрез предлаганите промени в Закона за защитените територии, които бяха приети днес от парламентарната Комисия по околната среда и водите.

В петък приетите текстове ще бъдат обсъдени и гласувани на първо четене от парламента. Това каза пред журналисти в кулоарите на парламента председателят на екокомисията Георги Божинов след извънредното заседание на комисията, на което присъстваха и природозащитници, предадоха “Фокус” и БНР. Екокомисията единодушно реши, че няма да подлежат на съдебно обжалване заповедите, постановленията и другите административни актове, с които се обявяват резервати, природни и национални паркове, защитени местности, исторически забележителности, издадени до 30 юни т.г. За Дир.бг Андрей Ковачев от "Българско дружество за защита на дивата природа" заяви, че ако текстовете бъдат гласувани в този им вид, въобще няма да се свиква 5-членен състав на ВАС, тъй като делото за ПП "Странджа" автоматично се прекратява. На 25 юли е второто четене на промените в закона в пленарна зала. Ковачев изрази съмнение, че депутатите Яне Янев (от партията РЗС) и Борислав Ралчев от НДСВ ще лобират против промяната. Пред БНР Ралчев отрече да има бизнес интереси в Странджа, той имал интереси в ...Световния океан. Парламентът трябва да направи всичко възможно да спаси вече незащитената местност "Камчийски пясъци", заяви Ковачев. Вчера МОСВ подаде жалба срещу решението на тричленния състав на ВАС за заличаването на парк "Странджа".

 

Има светлина в тунела ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.