Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

За паяците и хората


Recommended Posts

Имам 2 въпроса свързани с дейността на общинската фирма за рекет по известна като "Паркинги и гаражи".

 

На знаците за синя зона на повечето улици е написано 8:30 - 18:30ч., но над тях има един знак показващ паяк влачещ кола, на който пише 7:30 - 21:30.

Чудя се, какво означава този знак?

 

Вторият ми въпрос е свързан със завеждане на дело срещу паяците ... има хора, които са ги осъдили. Преди се твърдеше, че дейността им е незаконна и нямат право да вдигат кола (най-много могат да и сложат скоба) и който реши да ги съди, ще ги осъди.

Някой знае ли как стои въпросът от юридическа гледна точка сега?

 

И още нещо, ако ми вдигнат колата, но имам възражения (примерно те казват - спряна е на кръстовище, аз казвам спряна е на 5м от него), какво се прави?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И още нещо, ако ми вдигнат колата, но имам възражения (примерно те казват - спряна е на кръстовище, аз казвам спряна е на 5м от него), какво се прави?

_________________

 

колата се снима още преди да я докоснат отпред и отзад. кадъра така се прави че да се снима заендо с табелката или така че да си вижда какво си нарушил примерно че си много близко да някоя сграда.

ако спориш се вадят снимките в съда и спираш да спориш :)

 

снимките се използват също ако ти е одрана или чукната колата при превоза до наказателния паркинг. ако кажеш че като си я оставил не е имала драскотина някаде водиш дело, гледат се снимките и ако на снимката не се вижда че ти е надрана се счита че при превоза ония са ти прецакали боята;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И още нещо, ако ми вдигнат колата, но имам възражения (примерно те казват - спряна е на кръстовище, аз казвам спряна е на 5м от него), какво се прави?

_________________

 

колата се снима още преди да я докоснат отпред и отзад. кадъра така се прави че да се снима заендо с табелката или така че да си вижда какво си нарушил примерно че си много близко да някоя сграда.

ако спориш се вадят снимките в съда и спираш да спориш :)

 

снимките се използват също ако ти е одрана или чукната колата при превоза до наказателния паркинг. ако кажеш че като си я оставил не е имала драскотина някаде водиш дело, гледат се снимките и ако на снимката не се вижда че ти е надрана се счита че при превоза ония са ти прецакали боята;)

 

Снимковият материал не е доказателство в съда както и решения на ВАС

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снимковият материал не е доказателство в съда както и решения на ВАС

Чл. 189. (7) (Нова - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) Изготвените с технически средства или системи, заснемащи или записващи датата, точния час на нарушението и регистрационния номер на моторното превозно средство, снимки, видеозаписи и разпечатки са веществени доказателствени средства в административнонаказателния процес.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...
...

На знаците за синя зона на повечето улици е написано 8:30 - 18:30ч., но над тях има един знак показващ паяк влачещ кола, на който пише 7:30 - 21:30.

Чудя се, какво означава този знак?

...

8:30 - 18:30ч. означава, че паркирането е забранено в този интервал от време (дори на някои доп. табели е записано "В работни дни"). Останалото 7:30 - 21:30 си е на допълнителната табела за паяка - тези часове нямат общо със забраната за паркиране.

Все пак вероятно показва работното време на паяците и е стандартно табела, ама да не те бърка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.