Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Да ви е честит новия Закон за Движение по Пътищата!


Recommended Posts

Снощи щяха да ме заключат затова

:oops:

 

аз за това въобще не си предлагам услугите ;)

 

предпочитам да си платя акта от колкото да ме носят като бръшнян чувал

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е те ако не са строги на пут*и ли да се правят??? трябва тези неща да престанат!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно ама за тези със скъпите коли няма да престанат аз досега не съм видял как пишат акт на шофьор,който кара по скъпа кола :evil:

 

И аз ... това е лошото че ония минават по "тънката лайсна" , а ние опираме пешкира ... :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много си прав колега те винаги са невинните и жертвите ама когато пресичат където не трябва и ние им свиркаме с клаксони те ни псуват нали

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много си прав колега те винаги са невинните и жертвите ама когато пресичат където не трябва и ние им свиркаме с клаксони те ни псуват нали

 

е много ясно чувстват се "гъзари"...

 

 

"гъзарията" насъдена от пост-комунистическото време сега ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз предкагам ако ви(ми) напишат АКТ-да напишем във възражението!

-Този Акт е съставен изцяло по мое настояване,тъй като дежурният..... ми предложи друг начин на разплащане!(И ДРУГОТО ПО-ВАЖНО)-Според моята преценка дежурният полицай е употребил алкохол-това автоматично го задължава да отиде в рамките на 1 час в болница да си направи кръвна проба!!! smile059

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тва са номера , които вече не минават ... навремето един фатмак скъса акт по тоз начин , но напоследък съдийте въобще не обръщат внимание на тоз коментар - пускат си го акта , щот са сигурни , че дори и да се направи проверка ще се търкаля по бюрата , а до тогава старшията ша е пенсионер ;)

От мен съвет - спазвайте правилниците за да може само да се поздравяваме с полицаите , а не да се псуваме !

 

П.П. Веднъж коментирахме един казус относно радарите и имаме печеливш от лотарията , нека клуба на изгорелите да не се увеличава ... по - добре 5 лв. под масата ако си в нарушение и да ти е мирна главата , отколкото цяла година пеша smile076

 

Поздрави и карайте ВНИМАТЕЛНО!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз предкагам ако ви(ми) напишат АКТ-да напишем във възражението!

-Този Акт е съставен изцяло по мое настояване,тъй като дежурният..... ми предложи друг начин на разплащане!(И ДРУГОТО ПО-ВАЖНО)-Според моята преценка дежурният полицай е употребил алкохол-това автоматично го задължава да отиде в рамките на 1 час в болница да си направи кръвна проба!!! smile059

 

Това добре. Ами ако ченгето си знае правата? Не са много но съм попадал. Особено по-младите. И? Може да те съди за клевета, не спазване нареждането на контролен орган и сие. Ако си адвокат - ок. Ако не си по-добре си трай. Особено като си виновен!!!

Това, разбира се, е мое лично мнение....

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 27 (сряда) ме ощавиха за без колан...

Леко се опитах да стигна до "почерпка" с лейтенантчето но той беше от старата школа и дори и не се замисли а ми прасна актчето и ми каза:

"Имаш късмет,че не те ловат новите правила от петък.Айте със здраве си ходи"

:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тва са номера , които вече не минават ... по - добре 5 лв. под масата ако си в нарушение и да ти е мирна главата , отколкото цяла година пеша

 

Абе то и това е номер, който няма да мине някой път ... и тогава ще те заболи глава.

 

Аз лично мразя да давам пари на куки, особено пък ако си ги искат ... веднъж така дадох на едни 10 лв и още се мразя ... но в интерес на истината май само още веднъж са ме спирали в нарушение ... тогава минах с обяснението "беден студент" :)

 

BTW - кажи кво е станало за разправията с радара ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

15. Движещите се по пътя три- и четириколесни МПС трябва задължително да бъдат оборудвани с обезопасителен триъгълник, аптечка, пожарогасител и светлоотразителна жилетка

 

 

тия пак не са мислили като са писали законите . представяте ли си АТВ със тия глупости накачурено. хахаххааха то няма къде да му слижиш 1 шишенце с вода а аптечка ще слагаш :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не нарушаваме правилата звучи добре, но е неизпълнимо.Има толкова идиотски знаци.А как да спазиш населеното място като виждаш табела и след това 2км няма никаква къща.А там чакат нашите ченгета?Или свършват къщите и табелата за край е на майка си у г***!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес прочетох в Стандарт, че освен всичко друго, трябвало да имаме в колите си и комлект крушки. Някой да е прочел нещо повече по въпроса или в Стандарт пак са уплели конците?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да има такова нещо- изрично го пише - аз си купих от ЕТ мисля че 19 лв. беше за Фабиа.

ПП: Вчера гледах по ТВ как демонстративно спират кола пре екип на някоя ТВ и го проверяваха за аптечка, триъгълник и т.н.

Пича извади нещата както ги беше купил от магазина - в един найлонов плик - въобще не стана и дума за крушки.

ППП: Аз на фабията не мога да сменя повечето крушки без отверки и ключ евентуално за акумулатора (ляв фар) - ма кой го интересува - това в закона го няма!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Говореха за това преди време, но май отпадна, защото примерно за автомобилите с ксенонови фарове ще излезе доста скъпо. По тази логика не е лошо да имаме и резервен акумулатор, резервни чистачки, резервни накладки, скоростна кутия и т.н. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега се зачетох в промените - май го няма!!!

Явно е отпаднал - в проекта го имаше.

Но ако правилно си спомням аз когато го четох за първи път ЗДП (93г.) имаше такова изискване и затова си и купих.

Все пак случва се - не е приятно вечер да караш зада някой с изправни светлини.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз още не съм си купил светлоотразителна жилетка... трябва да си купя днес че...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз още не съм си купил светлоотразителна жилетка... трябва да си купя днес че...

 

Купувай докато е време, че лошо

 

П.П. Тук в Асеновград миналия ден ни спират полицаи с един приятел..изобщо неискаха документи..проверяваха дали имаш жилетки..и пишат актове тъпите..хубаво че имахме иначе акта не ни мърдаше..

;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, напълно съм съгласен с ЧАСТ от промените, НО нещо не ми се връзва логиката, която са следвали за да ги направят (абе май не е имала такава). Мисълта ми е за допълнителните седалки за деца.

Не съм съгласен с тази промяна и искам да ви попитам вие "как я намирате". Давам ви личен пример, аз имам две (засега) деца едното е на 4 г. а другото е на 2 г. (чакаме и трето ;) ), карам Fabiq 1.9 SDI, а кажете ми как да си пътувам с колата където и да е!? Може би третото дете (или най-голямото) ще чака някъде на предварително уговорено място за да се върна да го взема или не още по-добре е ... да си купя автобус! със 36 седящи места!? Не че отхвърлям тази идея, но все пак цената на едно столче варира доста поне аз гледах едни, които бяха по около 150 лв. При заплата от 700 лв. -3х150 е с кво да се изхраним??? Имам приятел холандец (бях му на гости скоро :) ) та при тях е задължително децата да са в столче, НО едно такова струва около 80 ЕВРО, а той получава грубо около 4000 ЕВРО.

КЪДЕ Е ЛОГИКАТА??? :?: :?: :?:

Мисля след една седмица да изпратя децата (и жената де ;) ) при баба и дядо на почивка smile111 е как да ги закарам.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.