Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с климатика


Боби Доктора

Recommended Posts

Колеги, ако някой от вас е патил или разбира - моля за помощ. Пет лета вече карам Марта само на климатик. Миналото лято на празен ход се появи нещо като "цъкане" :evil: (ритмично, като на метал) откъм компресора. (При включен климатик, разбира се) Сега пак го има на празен ход на двигателя, но се появи и виене (от 1500 оборота нагоре), което на 3000 об просто е непоносимо. Понякога е по-силно, понякога - по-слабо, но го има винаги :evil: :evil: :evil: Много рядко, но компресорът понякога изключва - изчезва виенетно и вътре започва да не охлажда. :evil: :evil: :evil:

Допълвах го климатика онзи ден, (почти нямаше нужда).

Никой досега не е виждал такъв проблем (от Еуратек до три броя сервизи за автоклиматици) Принципно момчетата от ЕТ ме "зарадваха" с цена на новия компресор - 1.6 К лв. smile120

В четвъртък съм я записал - ще и прегледат евентуално шайбата (съединителя)

Де да знам - дайте акъл

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах проблеми с климатроника на старата ми кола, та от там събрах малко знания. Възможно е да е от шайбата, защото и аз имах нещо като цукане на празен ход. За виенето обаче... нямам идея. Колкото до добър сервиз - аз обиколих доста и никой не беше читав. Накрая ми го оправиха едни момчета, което работят в един трафопост в Младост. Като тръгнеш от Билла надолу към бул. Климент Охридски завиваш в дясно, но не на първата (пада се малко след Шел), а на втората. Караш 100-ина метра и ще ги видиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Bobi Doctora, аз имах абсолютно същия проблем с моя климатик на Фабията - след 10-15 мин. работа, климатика спираше да охлажда и виеше, а при високи обороти ми идеше да я забия някъде челно... Оказа се прецакан компресор (поне така решиха от ЕТ, но ходих поне 3 пъти дотам докато им докажа, че нещо не е наред) и се наложи смяна, просто защото едва ли им се занимава с ремонт на АС компресор, а и едва ли могат точно там (лично мнение). Беше в гранция и не съм плащал нищо, сега ми е ОК.

 

Проблема трудно се хваща, тъй като компресията е нормална и в началото, при студена кола, климатика си работи. Ако не си в гаранция (щом цитира цена, явно не си), по-добре виж в някой АС сервиз дали не могат да ти пипнат компресора. Ако ли не, 1600 бимберици в ЕТ... Друга оправия няма за този проблем.

 

Пиши като има развитие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.