Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

нова Fabia : против кражби


Eko

Recommended Posts

Здравейте,

ще си купувам нова Fabia със заводска обемна аларма (тоест ако ми свалят гумите гък няма да каже). Не знам обаче, в момента крадат ли се огледала, лаисни, джанти (сега живея в центъра). Знам, че е проблем изплащането при демонтирани такива елементи дори и при пълно каско.

Та вие как се защитавате от такива посегателства, имали ли сте проблеми? Замислям се за платен паркинг, но ме е яд, че хем за Каско ше плащам, хем 50лв за паркинг, а и ще паркирам на 5 мин от къщи..

 

Ще ми е интересно да споделите опит, то е ясно, че универсално решение няма

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заводската аларма има и шоков датчик и датчик за промяна наклона на автомобила. Ако обаче наистина искат да ти откраднат колата, нищо няма да ги спре, недай боже. За да не ти откраднат гумите си слагаш секретни болтове(и тук обаче, ако желанието на някой джамбазин да ти свие гумите е прекалено силно, няма да те спасят :mrgreen: ). Лайсни и огледала не съм чул от доста време да се крадат, по-скоро някой може да ти ги изкърти (нарочно или по невнимание). Но все пак затова колата ти ще има Каско. Накратко - мисля, че се престараваш с притесненията си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аларма и пълно каско няма да спре крадците, ако решат да крадат и цялата кола, още по-малко пък наркоманите за огледала и халогени. За мен решението е в аларма, която не пищи, но е свързана с пейджър или GSM. Една камера, покриваща зоната около колата и една въздушна пушка с оптика. Един така си оставяше колата даже отключена. Като простреля първите 2-3 крадци, се разбра че точно тая кола не трябва да се пипа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за мненията,

 

за секретните болтове не мисля, че са голяма защита. По скоро стоманени най- евтините джанти и да се надявам поне ако ги свалят да постават колата на стабилни камъни да не се приземи по нос ...

За кражба и золуми каското е перфектно, но за тафене на огледала и подобни не става, дано наистина напоследък да са притихнали.

Тва за пушката може и на съд да те дадът, ако извадиш примерно некое око, да не говорим, че после е вероятно да отмъстят. За камерата идеята е добра, но много занимавка .. :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за мненията,

 

...

Тва за пушката може и на съд да те дадът, ако извадиш примерно некое око, да не говорим, че после е вероятно да отмъстят. За камерата идеята е добра, но много занимавка .. :(

 

Бе аз нека прострелям някой, пък да ме съдят..., докато ме осъдят я камилата, я камиларят. Вярвай ми, няма такъв кеф да хванеш някой крадец на местопрестъплението. Доста съм им набрал доста за 15 години на крадците - една чисто нова лада седмица, а вече за огледала, тасове, и разбивания да видят кво има вътре да не говорим. Защо мислиш съм бил буден днес в 3.30 сутринта - пия си кафенцето, зяпам филм, прожектора осветява колата и въздушния пистолет ми е подръка - нощно дежурство. За да ме съди някой той трябва да се идентифицира кой е и къде живее и междувременно същият може да бъде лесно "посъветван" да си оттегли жалбата - иначе ще се окаже че се е подхлъзнал някъде на едни стълби - и така 17 пъти примерно, докато аз съм си пил бирата с 10 души от форума. А акта за дребното хулиганство ще си платя с кеф - без това държавата ми дължи към 350 лв от надвзети данъци и от НАП като гледам нямат намерение да ми ги връщат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За алармата каквато и да е те наркоманите разбиват крадат и бегат а алармата си свири. Алармата служи да си заключваш колата с дистанционно и да важи каското, друга полза не съм видял. Хубавото на шкодата е че дребни работи не се крадат като на другите Вагове - огледала лаисни по вратите халогени бе некав ужас. Виж касетофона ми изчезна и докато панела си беше в мене а сега на таблото от двете страни на новия касетофон седят следи от отверка(и на задна дясна

врата двете стъкла на сол). А за секретните болтове за 10-20 лева слагаи и не мисли джантите в центъра предполагам няма да имаш проблеми. А това с пушката ми звучи несериозно докато извадиш въздушната пушка наркоманчето ще е свалило на всички коли в паркинга касетофоните и ше се дрогира с 30 те лева дет е зело или като един познат гърмеше преди лягане в задния двор на село с макаров да си знаели бандитите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.